Kuidas säilitada kuumtöötlemata kalkunit

Olenemata sellest, kas plaanite valmistada kalkunit endale või pidulikule peole, on kalkuni hoiustamine oluline osa selle puhta ja mahlasena hoidmisel. Iga kalkunit võib pikaajaliseks säilitamiseks hoida sügavkülmas või sulatamiseks külmikusse viia. Värskeid või külmutatud terveid kalkuneid, jahvatatud kalkunit ja kalkunikotlette saab kõik sel viisil säilitada, et saaksite hiljem iga suutäit maitsta.

1
Hoidke kalkunit poest saadud pakendis. Tootjad valivad pakendi, mis hoiab bakterid eemal, säilitades liha värskuse. Niipea, kui eemaldate originaalpakendi, puutute liha kokku bakteritega, mis suurendab riknemise võimalust. Pakend peab olema lekkekindel. Kontrollige kalkunit enne selle ostmist. Vältige torgatud või lekkiva pakendiga kalkuneid.

2
Säilitage kuumtöötlemata kalkuneid sügavkülmikus temperatuuril alla 0°F (-18°C). Sellel temperatuuril jääb lind täielikult külmunuks. Kalkuni külmutamine on parim viis selle kvaliteedi ja värskuse säilitamiseks, kuni olete selle kasutamiseks valmis. Kui te ei kavatse kalkunit kohe kasutada, hoidke seda jääl.

3
Enne sügavkülma asetamist mähkige värsked kalkunid sisse. Värskeid kalkuneid on ohutu sügavkülmas hoida, ka kütitud kalkuneid. Kui kalkun pole veel pakendatud, mähkige see tihedalt alumiiniumfooliumisse või kilesse. Pange see õhukindlasse kotti ja säilitage kuni aasta. Vaakumkinnitusega kotid on parim viis kalkunite värskena hoidmiseks. Kui see pole võimalik, pange pakitud kalkun suurde kotti, näiteks prügikotti, ja suruge õhk välja, enne kui selle tihedalt kinni sidute.

4
Maksimaalse värskuse tagamiseks hoidke kalkunit kuni 1 aasta. Terved kalkunid peavad vastu terve aasta, kuid kalkunite osad ei kesta nii kaua. Osad, nagu tiivad ja trummipulgad, püsivad õiges pakendis värskena umbes 9 kuud. Jahvatatud kalkuniliha on parim, kui seda kasutatakse 3–4 kuu jooksul. Tehniliselt võib kalkuniliha sügavkülmikus lõputult säilitada. Umbes aasta pärast hakkab kalkun oma kvaliteeti kaotama. Mõned kalkunid kestavad kauem, samas kui teised saavad sügavkülmas põletust või lõhna.

5
Säilitage külmutatud eeltäidisega kalkunid enne küpsetamist sügavkülmas. Need kalkunid ei vaja sulatamist. Kui olete valmis neid kasutama, soojendage neid ahjus vastavalt pakendil olevatele juhistele. Veenduge, et teie riigi valitsus oleks terved eeltäidisega kalkunid kontrollinud ja sertifitseerinud nende tarbimiseks ohutuks. Sertifitseerimist tõendav dokument on pakendil.

6
Hoidke kalkunit külmkapis, mis on seatud alla 40 °F (4 °C). Kui temperatuur tõuseb sellest kõrgemale, hakkavad kalkunil levima bakterid. Kui kalkuni temperatuur ületab 40 °F (4 °C), on teil aega umbes 2 tundi, et alustada küpsetamist. Riskide vältimiseks visake ära kõik kalkunid, mida hoitakse külmkapis pikemat aega. Bakterid hakkavad kalkuni peal kasvama kohe, kui temperatuurini jõuab 40 °F (4 °C). Isegi kui kalkun on originaalpakendis ja paned selle tagasi külmkappi, jäävad bakterid siiski alles.

7
Kontrollige värskete kalkunite kasutuskuupäeva. “Kõlblik kuni” või “müümiskuupäev” näitab, kui kaua värske, poest ostetud kalkun säilib külmkapis. Otsige kuupäeva kalkuni plastpakendilt. Kalkunid säilivad umbes 2 päeva pärast trükitud kuupäeva. Kuupäev näitab, kui kaua saate kalkunit ohutult külmkapis hoida. Tootja ja toidupood säilitavad neid kalkuneid sageli ja hoiavad neid eriti külmas, nii et need kestavad kauem. Kasutus- või müügikuupäevad kehtivad seni, kuni hoiate kalkunit suletuna originaalpakendis. Külmutage kalkun, kui te ei kavatse seda enne aegumist küpsetada.

8
Hoidke dateerimata kalkuneid külmkapis kuni 2 päeva pärast sulatamist. Kalkun on külmkapis ohutu, kuni see täielikult sulab. Pärast seda püsib see värskena veel paar päeva, kuni see on veel originaalpakendis. Kasutage kalkunit enne, kui see muutub limaseks või hakkab haisema mädamuna järele, mis annab märke sellest, et see on riknenud. Kalkuniportsjonite ja jahvatatud kalkuniliha kohta kehtivad samad reeglid. Nad riknevad umbes 2 päeva pärast sulatamist.

9
Asetage kalkun külmkapi alumisel riiulil olevale alusele. Külmkapi kõige külmem osa on tavaliselt alumise riiuli tagumine ots. Asetage kalkun küpsetusplaadile, et püüda kinni pakendist väljuv mahl. Pann hoiab külmiku puhtana, vältides mikroobide levikut. Veel üks hea koht kalkuni hoidmiseks on lihasahtel, kui teie külmkapis see on.

10
Võimalusel sulatage kalkun külmkapis. Külmiku kasutamine on kõige turvalisem viis kalkuni sulatamiseks. Tuleb vaid külmutatud kalkun külmkappi panna. Eeldage, et kalkun vajab täielikuks sulatamiseks 24 tundi 2,3 kg liha kohta. Pärast sulatamist säilib see külmikus veel 2 päeva värskena. Kõige tavalisem alternatiiv külmkapis sulatamisele on külma vee vann. Pange kalkun kraanikaussi, mis on täidetud külma veega, mille temperatuur on alla 40 °F (4 °C). Vahetage vett iga 30 minuti järel, et kalkun oleks ohutu. Kui teie kalkun on piisavalt väike, eemaldage ümbris ja pange see mikrolaineahju. Kasutage selle kiireks soojendamiseks sulatusseadet.

11
Pange külmkapis sulatatud kalkun uuesti sügavkülma, kui te seda ei küpseta. Jätke kalkun originaalpakendisse, et vältida selle kokkupuudet bakteritega. Hoidke kalkunit sügavkülmas 2 päeva jooksul pärast sulatamist. See säilib sügavkülmas kuni 1 aasta. Vees või mikrolaineahjus üles sulatatud kalkuneid ei saa uuesti külmutada. Neil hakkavad juba bakterid kasvama.

12
Hoidke kalkuneid transportimise ajal jääga täidetud jahutites. Kui reisite või teil pole käepärast külmikut või sügavkülma, peate oma kalkunit siiski hoidma alla 40 °F (4 °C). Vooderda jahuti jääpakkide või värske jääga. Asetage kalkun jahutisse ja sulgege kaas. Seejärel kontrollige jahutit aeg-ajalt, veendumaks, et kalkun on ikka veel külm. Parim viis jahuti temperatuuri mõõtmiseks on ümberprogrammeeritav köögitermomeeter. Seadke termomeeter piiksuma, kui jahuti temperatuur läheneb 40 °F (4 °C) lähedale.