Kuidas säästa raha riiete pealt

Poes käimine on lõbus tegevus, eriti kui teete seda koos sõpradega. Uute riiete ostmine võib tunduda suurepärane ja suurendada enesekindlust. Kahjuks võib uute riiete ostmine olla kulukas. Uute riiete ostmisel ei pea te aga võlgu jääma. Selle asemel ostke õigetest kohtadest, valige hoolikalt, mida ostate, ja kulutage arukalt.

1
Ostke isiklikult ostusaidilt. Isiklikud ostuveebisaidid on suurepärane võimalus leida häid pakkumisi oma armastatud kaubamärkide kohta. Nendel veebisaitidel sisestate oma lemmikbrändid ja veebisait otsib teie valitud kaubamärkide parimaid pakkumisi. See on hea viis raha säästmiseks, kuna te ei viibi füüsiliselt poes, nii et saate osta täpselt seda, mida vajate. Shop It to Me ja Shopstyle on kaks isiklikku ostuveebisaiti. Veebisaidid saadavad teile ka meili, kui müük toimub pärast oma e-posti aadressi sisestamist. Madalaima hinnaga kaupade esmaseks kuvamiseks filtreerige tulemused madalaima hinna järgi.

2
Otsige kõnniteed ja näidismüüki. Näidismüük on tavalisem suuremas linnas. Näidismüügil on tavaliselt odavad disainerrõivad ja aksessuaarid. Kõnnitee müük on tavalisem väiksemas linnas. Butiikides ja kaubanduskeskustes pannakse välja rõivaid, millest neil võib tekkida vajadus lahti saada, või mis tahes muu, mis toimub väljaspool hooaega. Näidis- ja kõnniteel müümise kuupäevad leiate kohalikust ajalehest ja veebist.

3
Vältige tehase müügikohti. Tehase müügikohad võivad tunduda väga head, sest sildid näitavad, et disainerite etiketid on 50% soodsamad. Tihti on vabrikupoodides just need riided, mis päris poes hästi ei müüdud või üldse mitte. Vaatamata müügisildile maksate tavaliselt täishinna. Lisaks ei ole rõivaste kvaliteet tavaliselt väga hea. Selle asemel otsige teile meeldiva kaubamärgi peamise poe sooduspakkumisi.

4
Osta kasutatud kauplustest. Mõte kasutatud riietest võib sind närvi ajada, aga ei tohiks. Enamik säästupoode ei võta vastu riideid, mis ei ole heas seisukorras, ning te võite ja peaksite alati ostetud riideid enne kandmist pesta. Te ei leia alati palju, kuid mõnikord võite leida hämmastava riideeseme. Otsige hoolikalt, nagu oleksite aardejahil. Tihti leiate disainerrõivaid väga madalate hindadega, kui vaatate piisavalt hoolikalt. Jätke üle kõik rõivad, millel on sügavalt kinnitunud plekid või mis tahes lõhn. Küsige vanakraamipoest, kas saate vahetada osa oma soovimatutest rõivastest poekrediidi vastu.

5
Ostke soodushinnaga kaubamajades. Kauplustel, nagu TJ Maxx, Marshalls ja Kohl’s, on sageli suurepärane laoseisu, mis muutub kogu aeg. Mõned kaubamärgid on seda tüüpi kauplustes väiksemad, kuid võite leida ka suuremaid kaubamärke väiksemate hindadega. Ostke allahindluste ajal veelgi paremate hindadega. Target ja Ross on veel kaks kaubamaja, mida tasub kontrollida.

6
Laenutage riideid tähtsateks sündmusteks. Võimalik on rentida riideid puhkudeks, mis nõuavad teatud tüüpi riietuskoodi. Sündmus võib olla balli, pulma, balli või ametliku õhtusöögi jaoks. Laenamise aeg, hind ja riiete valik sõltuvad veebisaidist, kust laenate. Mõned veebisaidid, millelt saate riideid laenutada, on Rent the Runway, Bag, Borrow või Steal ja Gwynnie Bee. Samuti võite leida veebisaite, kus saate rentimise asemel riideid vahetada, näiteks Swapdom.

7
Tehke nimekiri sellest, mida soovite. Planeerimine töötab alati ja teeb poes käies imesid. Vaata oma kapp läbi. Võtab teadmiseks, mis teil on, mida soovite asendada ja mida vajate. Enne kaubanduskeskusesse minekut koostage nimekiri, milliseid riideid vajate. Proovige osta ainult seda, mis on nimekirjas ja mitte midagi muud.

8
Otsustage summa, mida soovite kulutada. Enne poodi minekut määrake summa, mida soovite kulutada. Ärge ületage seda summat. Fikseeritud hinda silmas pidades panete teid hoolikalt läbi mõtlema, mida ostate, nii et valite ainult selle, mida tõesti soovite või vajate. Kui otsite parimaid pakkumisi, võite saada rohkem riideid, kui selle hinna eest oodati.

9
Ostke hooaja lõpus. Kui ostate hooajaeelselt, maksate maksimaalset jaehinda. Hooaja lõpus ostmine võib tunduda masendav, sest võib-olla ei saa te mõnda aega riideid kanda, kuid kokkuvõttes säästab see teie raha. Hooaja lõpus on hinnad madalaimad, kuid sageli on allahindlusi ka keskhooajal. Näiteks osta talve lõpus talvemantleid ja suve lõpus ujumisriideid.

10
Ehitage kindel riidekapp, mis koosneb rõivaklambritest. Ärge ostke liiga palju ühte tüüpi riideid. Selle asemel plaanige osta üks, kaks või kolm tükki igat tüüpi riideid. Mõelge oma stiilile ja rajage oma garderoob sellest lähtuvalt. Kui ehitate tugeva garderoobi, ei pea te riideid nii sageli ostma, sest saate kombineerida seda, mis teil juba on. Mõned garderoobi põhielemendid on mustad särgid, teksad, kaelaga kampsunid, valged T-särgid, nööbiga, mustad püksid, bleiser ja teksajakk. Naiste jaoks sobib igaks hooajaks must kleit, trükitud kleit ja seelik oma garderoobi lisada.

11
Osta kvaliteetseid riideid. Võib tunduda ahvatlev osta odavaid ebakvaliteetseid rõivaid, kuid see ei tasu pikemas perspektiivis ära. Odavaid rõivaid saab osta suuremas koguses, kuid kahtlane, et see sama kaua vastu peab kui kvaliteetsed riided. Kui leiate tüki, mis maksab veidi rohkem, kuid teate, et kannate seda igavesti, investeerige sellesse esemesse. Kvaliteetsed riided võivad olla kallimad, kuid allahindluste ajal võite neile siiski häid pakkumisi leida.

12
Vältige trendide ostmist. Praegustele trendidele vastavaid riideid on ahvatlev osta, kuid on võimalik, et pärast trendide möödumist rõivaid enam ei kanta. Valige mõned lihtsad ja kvaliteetsed riided, mis peavad vastu hooajatrendidest. Saate endiselt suurepärane välja näha, kandmata seda, mida kõik teised kannavad. Trendika riietumise asemel töötage välja ainulaadse ja isikupärase stiili.

13
Enne ostmist võrrelge toodet oma praeguse garderoobiga. Võib-olla leiate hämmastava särgi, kuid see on veidi kallis. Enne selle ostmist mõelge oma praeguse garderoobi stiilile. Kui teil pole seda eset millegagi kanda, ärge ostke seda. On tõenäoline, et ese istub teie kapis ja seda kantakse harva. Samuti peaksite kaaluma, kui sageli mõnda eset kannate. Kui vastus on harva, siis ära osta.

14
Vältige krediitkaarte. Kulutage ainult seda raha, mis teil on. Kui sa pead selle endale lubamiseks krediitkaardile panema, siis ei tasu seda osta. Rõivaste ostmiseks ei tohiks te võlgadesse minna. Võimalusel ärge kasutage riiete ostmisel üldse kaarti, isegi mitte deebetkaarti. Selle asemel kasutage sularaha. Sularaha kasutamine muudab summa reaalsemaks kui lihtsalt kaardiga pühkimine.Samuti ei ole soovitatav vältida krediitkaardi kasutamist, sest kui makset õigel ajal ei tasu, peate maksma algsummalt intressi. Nordstrom Rack ja TJ Maxx pakuvad krediitkaarte, mis pakuvad ostude eest tasu. Kui otsustate kasutada mis tahes krediitkaarti, on hea võimalus kaaluda poe krediitkaardi registreerimist.

15
Otsige häid sooduspakkumisi. Ostke suurte allahindluste ajal. Suurtes kauba- ja kaubanduskeskustes on tavaliselt aasta- või poolaastamüük. Nende suurte allahindluste ajal on parim aeg kvaliteetsete rõivaste ostmiseks. Saate vaadata veebipakkumisi või otsida müügikuulutusi ajalehtedest. Vahel ilmub välkmüük ka aasta jooksul. Olge tähelepanelik ja ärge sattuge sellise müügiga kokku puutudes liiga elevil. Palju on lihtne osta, sest see tundub odav, kuid summa lisandub kiiresti.

16
Registreeruge meililisti saamiseks. Liituge e-posti meililistiga, et olla kursis suurte müükide toimumisega. Paljud kauplused saadavad teile meeldetuletuse, kui sooduspakkumisi või allahindlusi pakutakse, kui sisestate oma e-posti nende veebisaidile. Proovige registreeruda ainult poodides, millest olete tõeliselt huvitatud, vastasel juhul võivad teie postkasti e-kirjad täis saada.

17
Küsi allahindlust kergelt kahjustatud riietele. Kui näete riideeset, millel on väike, kuid eemaldatav plekk või puuduv nööp, mida saab asendada, küsige allahindlust. Vii riideese registrisse, näita kahjustusi ja küsi, kas täishinnast on võimalik raha maha võtta. Sageli teeb pood allahindlust vähemalt 10%.Enne allahindluse küsimist veenduge, et plekk saaks eemaldada. Ärge vaidlege töötajaga, kui ta ütleb, et kaubale allahindlust teha ei saa.

18
Kasutage Ebatesi. Ebates on rakendus, mis saadab teile ostude pealt raha tagasi. Kasutage lihtsalt Ebatesi, et jõuda jaemüüja juurde, kellelt soovite osta, ja seejärel saate PayPali raha või tšeki. Kuponge ja pakkumisi leiate ka Ebatesi veebisaidilt. Ärge oodake ostude pealt suurt osa oma rahast tagasi. Ostu pealt tagasi saadav summa ei pruugi olla suur, kuid aja jooksul see lisandub.

19
Otsige kuponge. Isegi siis, kui allahindlusi ei toimu, leiate riideid soodushinnaga. Registreeruge meililistide jaoks, otsige ajalehest ja vaadake kupongide otsimiseks veebisaite. Sooduskoodide ja kupongide leidmiseks võite vaadata ka veebisaite, nagu RetailMeNot.Ostu sooritamisel kontrollige kupongi kviitungit.