Kuidas saada graatsiliselt viiskümmend

Kas olete oma 50. sünnipäevale lähenemas? Kui teie keha, vaim ja elu muutuvad umbes 50-aastaselt, võite hakata mõtlema vananemisele ja suremusele. Võite mõelda ka varasematele saavutustele ja sellele, mida veel soovite saavutada. Need mõtted võivad muuta viiekümneseks saamine mõnevõrra hirmutavaks. Saate elegantselt 50-aastaseks saada ja nautida kõike, mida see toob, tervitades oma verstaposti, võttes omaks elu ning hoolitsedes oma tervise ja heaolu eest.

1
Uurige oma tundeid 50-aastaseks saamisel. Ebakindlustunne või ärevus 50-aastaseks saamisel on täiesti normaalne. See võib seostuda tunnete või kogemustega, mida olete vanemaks saades kogenud. Pidage meeles, et tervislikumad eluviisid ja meditsiini areng muudavad teie jaoks 50 väga erinevaks kui isegi teie ema või isa jaoks. Kui võtate veidi aega, et mõelda, kuidas te 50-aastaseks saades tunnete, ja ellujäämiseks, saate oma verstaposti graatsilisemalt vastu võtta. Küsige endalt mõned järgmistest küsimustest, mis võivad aidata teil oma tundeid põhjalikumalt uurida. Millised on minu arusaamad 50-aastasest inimesest? Kas ma tean kedagi, kes on 50-aastane? Kuidas inimene muutus? Kuidas ma ennast täna näen? Kas see muutub palju päeval, mil saan 50-aastaseks? Kas on midagi konkreetset, mis mind 50-aastaseks saamise pärast hirmutab? Mida ma saan teha, et end tunneks nii, nagu olen alati?

2
Nõustuge armuga, et saate 50-aastaseks. Keegi ei saa kella tagasi keerata. Selle asemel proovige 50-aastaseks saamist vastu võtta ja südamlikult vastu võtta. Lahku laskmine ja vältimatuse teadvustamine võib aidata teil omaks võtta kõike, mida 50-aastane pakub. Pidage meeles, et teie elus on palju inimesi, näiteks pereliikmeid või sõpru, kes said graatsiliselt 50-aastaseks. Teadmine, et te ei muutu üleöö, võib aidata teil omaks saada 50-aastaseks saamist ja nautida kõike, mida see kümnend pakub. Olge hoiak, et “50 on uus 30”. Verstaposti ümbersõnastamine positiivselt võib vähendada hirmu või ärevust ja aidata teil võtke see armuga omaks. See võib teid isegi suunata uuele ja põnevale elule. Pidage meeles, et vanus on vaid number. See tõsiusk on tänapäeval eriti asjakohane, sest inimesed elavad kauem ja näevad samas vanuses nooremad välja. Enda eest hoolitsemine treeningu, dieedi, puhkuse ja stressi vähendamisega võib isegi muuta teid tervemaks kui endast noorem inimene. Korrake Mark Twaini: “Vanus on küsimus, mis puudutab mõistust, mitte asja.” See võib aidata teil keskenduda kõigele, mida saate teha ja kui suurepäraselt te end tunnete.

3
Tehke oma saavutustest kokkuvõte. 50-aastaseks saades olete tõenäoliselt juba täisväärtuslikku elu elanud. Võib-olla on teil olnud pere ning olete oma töös edukas ja õnnelik. Mõeldes sellele, mida olete seni saavutanud, võib teil olla 50-aastaseks saamine ja järgnev põnev kümnend. Mõelge verstapostidele, milleni olete jõudnud, nagu hariduse lõpetamine, pere loomine või töökoha leidmine, mida olete alati teinud. tahtis. See võib olla isegi midagi nii lihtsat nagu “Õppisin lõpuks ujuma.” Need saavutused võivad olla eesmärkide ja soovide lähtepunktiks, kui saate 50-aastaseks. Unustage kõik tajutavad ebaõnnestumised. Igal inimesel on teatud tüüpi ebaõnnestumised. Proovige lasta lahti ootustest, mis teil 50-aastaselt enda suhtes olla võivad. Ebaõnnestumise ja ootuste tunnistamine ning nendest kaugemale jõudmine võib aidata teil saada 50-aastaseks ja tervitada uut kümnendit armuga.

4
Korraldage pidu “Nifty at Fiftyâ€. Saa 50-aastaseks armulikult, alustades seda vapustava peoga, mis tähistab teid ja seda, mis ees ootab. Viiekümnendatesse positiivselt sisse juhatamine võib teile meelde tuletada imelisi asju, mis teil on ja mida te saavutate. Leppige kokku sündmus, mis peegeldab sind ja teeb sind õnnelikuks. Võib-olla korraldad oma kodus pohla õhtusöögi või kutsud sõbrad stiilsele õhtule oma lemmikrestorani. Samuti võiksid pidada peo muusika ja muude pidustuste saatel või lihtsalt veeta päeva oma lähedastega .

5
Olge meeldivad plaanid ja eesmärgid. Võib-olla olete enne 50-aastaseks saamist millegi kallal väga palju tööd teinud. Nüüd, kui olete 50-aastane, ei pruugi teil enam lapsi kodus olla või vähendate oma töökoormust. Meeldivate plaanide ja eesmärkide koostamine võib aidata teil seda uut eluetappi tervitada. Seadke endale isiklikud ja ametialased eesmärgid. Näiteks võite soovida minna tagasi kolledžisse või reisida mööda maailma. Plaanige nautida kogemusi teisest vaatenurgast, kui saate 50-aastaseks. Teie varasemad kogemused võivad aidata teil nautida selliseid asju nagu reisimine, õppimine või teistega suhtlemine, sest olete Olen 50-aastaselt targem. Tegelikult võivad need isegi aidata teil end nooremana tunda kui enne 50. eluaastat.

6
Proovige uusi tegevusi. Võib-olla tahtsite ka oma elus midagi uut proovida ja teil pole kunagi olnud võimalust. 50-aastaseks saamine on suurepärane võimalus proovida midagi, mida olete alati teha tahtnud. Kui lubate endal olla uudishimulik teid ümbritseva maailma vastu, on suurepärane viis graatsiliselt 50-aastaseks saamiseks. Pidage meeles, et 50-aastaseks saamisel pole praktiliselt mingeid piiranguid. Mõelge, kas võiksite proovida selliseid asju nagu maalimine, tantsimine või kalakärbeste konstrueerimine. . Võiks proovida uut spordiala või liituda meistrite spordiklubiga. Võib-olla soovite arendada oskusi, nagu fotograafia, või asutada raamatuklubi. Olge avatud, kui uued tegevused alguses ei meeldi. Võite lõpuks tõeliselt nautida midagi, mida arvasite vihkavat.

7
Stimuleerige oma aju. Teie mõistus on 50-aastaseks saamisel graatsiliselt võtmetähtsusega. Aju proovilepanek võib hoida teid elus kaasatud ja võib hoida teid kauem noorena. Osalege tegevustes, mis stimuleerivad teie aju, nagu täiendõppetunnid või igapäevaste ristsõnade lahendamine. Osalege tundides, loengutel või seminaridel teile huvipakkuvatel teemadel. Paljud asutused pakuvad kursusi “vanempartneritele” või võivad pakkuda veebikursusi. Pidage meeles, et sellised tegevused nagu muuseumide külastamine, raamatute või muu teile meeldiva kirjanduse lugemine, ristsõnade kirjutamine ja vestlused stimuleerivad ka teie aju.

8
Suhelge oma kogukonna ja maailmaga. Kaaluge oma kohalikus kogukonnas osalemist. Võite töötada kaubanduskojas, kohalikus koolis või tuletõrjujate juures. Kui soovite oma kogukonnast kaugemale minna, reisige nii sageli kui võimalik. Seda tüüpi tegevused võimaldavad teil seotuks jääda ja teisi aidata. See võib teile tutvustada ka teisi viiekümneaastaseid inimesi, kes tahavad olla 50-aastaselt graatsilised.Liituge kohalike klubidega või kaaluge kandideerimist kohalikesse poliitilistesse ametitesse, näiteks koolinõukogusse. Andke oma aega vähem õnnelikele, töötades kohalikus kogukonnas vabatahtlikuna kool, haigla või puhkekeskus. Lihtsad head teod võivad tõsta teiste ja enda tundeid. Vabatahtlik tegevus võib muuta 50-aastaseks saamise perspektiivi ja aidata teil seda elegantsemalt omaks võtta. Reisige kohtadesse, mis teid huvitavad, mis võib avada teile uusi kogemusi ja vaatenurki. Sa ei pea ka kaugele minema. Naaberkogukondadel võib olla huvitavaid vaatamisväärsusi. Saate kasutada ka Internetti, et “maailma avastada” ja teid maha murda.

9
Nautige vanu ja uusi sõprussuhteid. Võib-olla mõistate, et teie vaatenurgad ja maitsed muutuvad kogu teie elu jooksul, eriti kui saate 50-aastaseks. Praeguste sõprussuhete nautimine ja uute sõprussuhete loomine võib teile tuua igasuguseid suurepäraseid kogemusi. Samuti pakub see lugupeetud gruppi inimesi, kes teist hoolivad ja aitavad teil 50-ndat graatsiliselt omaks võtta. Hoidke oma sõpradega regulaarselt ühendust ja nautige nende nägemist, kui teil on võimalus. Nende sidemete tugevana hoidmine võib aidata teil nautida 50-aastaseks saamist. Otsige viise, kuidas kohtuda uute inimestega, kes aitavad teil mõista, kui imeline on 50-aastaseks saamine. Saate kohtuda uute inimestega kohtades, näiteks kogukonnaüritustel, reisidel või isegi lihtsalt vesteldes kellegagi, kellega kohtute poes. Hoidke end avatud igas vanuses uute inimestega kohtumiseks. Kohtuge regulaarselt sõpradega, et hoida oma aju teravana, vaimset seisundit terve ja suhteid tugevana. Kaaluge iganädalase kohviku kohtingu korraldamist või minge koos joogasse.

10
Planeerige oma arstiga regulaarne visiit. 50-aastaseks saades muutuvad teie vajadused. Teil võib olla suurem risk haigestuda sellistesse haigustesse ja seisunditesse nagu südamehaigused, vähk ja Alzheimeri tõbi. Meditsiinitöötajate regulaarne külastamine võib minimeerida terviseprobleemide riski või neid varakult tabada. See võib aidata teil 50-aastaseks saamist paremini omaks võtta. Pöörake oma kehale suurt tähelepanu. Jälgige kõike, mis ei tundu normaalne. Andke sellest oma arstile kohtumise ajal teada. Teatage oma sümptomitest, kui kaua need kestavad ja mis muudab need halvemaks või paremaks.

11
Säilitage toitev dieet. Tervislik ja regulaarne söömine on teie tervise ja heaolu jaoks oluline, kui olete 50-aastane ja vanem. Lisage oma dieeti toitaineterikkad toidud, mis võivad minimeerida haiguste riski ja aidata teil 50-aastaseks muutuda ja jääda ilusaks. Saate iga päev 1600–2800 kalorit täisväärtuslikest toiduallikatest. Mida aktiivsem olete, seda rohkem kaloreid vajate oma tegevuste toetamiseks ja tervise säilitamiseks. Segage erinevaid värvilisi puuvilju, nagu ananass, vaarikad ja mustikad. Iga päev vajate 1-1,5 tassi terveid puuvilju. Muutke oma valikuid, et tagada toitainete valik. Söö iga päev 2,5-3 tassi värvilisi köögivilju. Muutke neid iga päev valikutega, nagu spinat, bataat või paprika. Puu- ja köögiviljad on suurepärased kiudainete allikad, mis on olulised 50-aastaselt ja pärast seda, et hoida teie seedetrakti korrapärane. Kiudained võivad vähendada ka teie südamehaiguste, insultide ja diabeedi riski. Veenduge, et sööte iga päev 5–8 untsi teravilja. Vähemalt ½ teie teraviljast peaks pärinema tervetest allikatest. Pruun riis, täisterapasta või -leib, kaerahelbed või teraviljad on suurepärased täisteravalikud. Sööge iga päev 5–6,5 untsi lahjat valku. Nautige valku erinevatest allikatest, nagu lahja veiseliha, sealiha, kana, oad, munad ja pähklivõi. Tarbige iga päev 2–3 tassi piimatooteid. Juust, jogurt, piim ja jäätis on suurepärased viisid igapäevaste piimatoodete hankimiseks. Piimatooted aitavad teil säilitada tugevad luud ja lihased 50-aastaselt ja kauem. Vähendage naatriumi, maiustuste, magusate jookide ja punase liha tarbimist. Need võivad kaasa aidata terviseprobleemidele.

12
Tehke regulaarset füüsilist tegevust. Regulaarne füüsiline aktiivsus või treening võib aidata säilitada ja tugevdada teie füüsilist ja vaimset tervist. Valige mis tahes tegevus, mis teile meeldib, näiteks kõndimine. See ei ole mitte ainult teie tervisele kasulik, vaid võib aidata teil kohtuda uute inimestega või proovida uut tegevust. Eesmärk on teha igal nädalal umbes 150 minutit mõõdukat tegevust. See on umbes 30 minutit viiel päeval nädalas, mis võib soovi korral jagada 10-minutisteks seanssideks. Rääkige oma arstiga oma treeningplaanidest. Arst võib tagada, et olete tegevuseks piisavalt terve ja võib teha teie keha ja tervise kohta konkreetseid soovitusi. Proovige kõike, mis teile meeldib, näiteks kõndides, jookstes, ujudes või jalgrattaga sõites. Kaaluge muid tegevusi, nagu süsta, jooga või tai chi. Lisaks kardiovaskulaarsele treeningule kaaluge ka jõutreeningut. See võib aidata vananemisprotsessi tagasi pöörata ja minimeerida teie riski haigestuda sellistesse haigustesse nagu osteoporoos.

13
Puhka piisavalt. Puhkus on iga inimese üldise tervise ja heaolu oluline osa. Laske endal puhata, kui tunned end väsinuna. See hõlmab soovi korral ühe või paaripäevase puhkuse võtmist füüsilisest tegevusest. Veenduge, et magate igal ööl vähemalt 7–9 tundi, mis võib aidata teie kehal ja vaimul päevast taastuda.

14
Külastage nõustamist. Kui teil on sünnipäeva lähenedes raske leppida sellega, et saate 50-aastaseks või teid kummitab kahetsus, kaaluge vaimse tervise spetsialisti poole pöördumist. Terapeut või nõustaja võib aidata teil oma tundeid läbi töötada ja leida strateegiaid nende ületamiseks. See võib aidata teil leppida sellega, et saate graatsiliselt 50-aastaseks. Paluge oma esmatasandi arstil soovitada teile psühhiaatrit, psühholoogi või nõustajat. Võite soovida vaimse tervise spetsialisti, kes on spetsialiseerunud inimeste vananemise alase nõustamisele. Rääkige terapeudiga avalikult. Pidage meeles, et pole midagi, mille pärast häbeneda ja aus olemine aitab teil terapeudil teid tõhusamalt ravida. Esitage küsimusi vananemise kohta ja selle kohta, miks see teile nii raske on. See võib hõlmata küsimusi teie eesmärkide ja saavutuste, kahetsuste või 50-aastaseks saamise kohta.