Kuidas puhastada kohviveski

Kodune kohvi jahvatamine on innukatele kohvijoojatele kohustuslik, kuid teie kodune veski kogub kohviubadest tolmu ja õli. Et kohvi maitse oleks värske, puhastage oma veski vähemalt kord kuus. Teraveski saab puhastada riisi ja niiske lapiga. Puhastage jämeveskid, eemaldades need ja harjades need maha, samuti kasutades vaakumit ja kuiva lappi.

1
Mõõda veskisse ¼ tassi (59 ml) keetmata valget riisi. Ostke oma kohalikust toidupoest pakk valget riisi või kasutage riisi, mis teil juba käepärast on. Kasutage puhastamiseks kindlasti valget riisi. Kasutage ¼ tassi (59 ml) kuni â…“ tassi (79 ml) olenevalt veski suurusest. Mõõtke riis ja valage see veskisse.

2
Käivitage veski umbes 1 minut. Ühendage veski vooluvõrku ja lülitage toide sisse. Lülitage tera sisse ja laske sellel riisi jahvatada vähemalt 30 sekundit ja kuni üks minut. See muudab riisi riisijahuks. Riis puhastab veski, imades endasse õlid ja kohviubade veskisse jäetud jäägid.

3
Valage riisijahu välja. Lülitage veski välja ja eemaldage see vooluvõrgust. Kui teie veskil on eemaldatav punker, eemaldage see aluselt. Kui ei, viige kogu veski prügikasti. Visake riisijahu prügikasti. Isegi kui kasutate riisijahu regulaarselt, ärge seda jahu kasutage, kuna see on saastunud vanade kohvijääkidega.

4
Pühkige veski niiske lapiga maha. Võtke paberrätik sooja veega vaevalt niiskeks. Pühkige veski sisemus ettevaatlikult maha. Hankige kõik praod. Veski maha pühkides ärge lõigake end teradele. Loputage paberrätikut ja pühkige veskit vajadusel rohkem kui üks kord. Olge ettevaatlik, et veski ei saaks läbimärjaks, kuna osa niiskusest võib selle sisse jääda. Tee lapp piisavalt märjaks, et ülejäänud jahu ära pühkida.

5
Laske veskil kuivada. Ärge kunagi kasutage oma kohviubade veskit, kui see on puhastamisest veel märg. Kuivatage see lapiga ja laske sellel enne uuesti kasutamist täielikult õhu käes kuivada. Võib olla kasulik kuivatada veski tagurpidi, et veenduda, et sellesse ei satuks niiskust.

6
Vaakum või puhuge veski sees õhku. Kasutage veski puhastamiseks vaakumit, millel on varda kinnitus. Ühendage veski vooluvõrgust lahti ja seadke vaakum selle lähedale. Torkake võlukepp ümber punkri sisemuse ja ümber rästide, et eemaldada võimalikult palju kohvitolmust. Kui teie tolmuimejal on mitu kinnitust, kasutage seda, mille ots on kõige kitsam, mis aitab teil veski nurgad ja nurgad kätte saada. .Soovi korral kasutage tolmuimejast tolmu väljapuhumiseks suruõhupurki, selle asemel, et seda vaakumiga välja imeda. Kui teil on kiire või pole vaakumit või suruõhku käepärast, puhuge veskisse paar korda, et eemaldada kõik allesjäänud alused. Olge ettevaatlik, et mitte midagi silma puhuda.

7
Eemaldage punker ja peske seda käsitsi. Kui teie veskil on eemaldatav punker, kuhu oad laadite, võtke see ära ja peske eraldi. Peske punkrit ja kaant käsitsi sooja seebiveega. Enne uuesti kasutamist loputage seda hoolikalt, et eemaldada kõik seebijäägid. Laske punkril tagurpidi õhu käes kuivada. Kui teil on kiire, kuivatage see ebemevaba lapiga või paberrätikuga.

8
Võtke üks raud välja. Enamiku kohviveskite puhul saab eemaldada nii sisemise kui ka välimise puri. See võib nõuda veskiga kaasas olevat tööriista. Tutvuge juhendiga, et teada saada, kuidas puri eemaldada. Võtke välja see, mis kõige kergemini välja tuleb. Kui kumbki ei tule kergesti välja, peate neid puhastama, kuni need on veski sees. Olge tera eemaldamiseks tööriistu kasutades ettevaatlik. Ohutu puhastamiseks veenduge, et veski oleks vooluvõrgust lahti ühendatud.

9
Puhastage hambaharjaga jämesid. Kasutage hambaharja või kohviveskite jaoks mõeldud harja, et puhastada hoolikalt kõiki jäme osi. Puhastage esmalt seda, mille olete välja võtnud, ja seejärel nühkige veel veski sees olevat räsi. Eemaldage kõik praod ja praod, kuhu harjaga ligi pääsete. Kasutage jäikade harjastega harja, kuid veenduge, et need poleks metallist. Metallharjased võivad jäsemeid kahjustada.

10
Kallutage veski ümber ja raputage paks prügikasti. Pärast seda, kui olete veskisse jäänuseid puhastanud, visake lahtine pinnas prügikasti. Puhastage uuesti ja visake see uuesti välja, kui tundub, et sinna on veel pulbrit kinni jäänud. Vajadusel korrake seda protsessi.

11
Pühkige veski sisemust kuiva lapiga. Võtke kuiv puhas pesulapp ja pühkige veski kõik osad, kuhu oad lähevad. Pühkige hoolikalt purusid ning pühkige ka renni ja püüdurit kohta, kuhu kohvipaks langeb. Kuiv lapp on oluline. Ärge kunagi kasutage veski puhastamiseks niisket lappi. Metallosad korrodeeruvad, kui neisse satub niiskus.