Kuidas puhastada kohvimasinat

Kohvimasinad on mugavad kodumasinad, mis pakuvad teile hommikul esimese asjana tassi värsket javat. Kuid kõrge niiskustaseme tõttu võivad nad kergesti levida hallitust ja baktereid. Tilkfiltriga kohvimasinaid tuleb pärast iga kasutuskorda puhastada. Samuti tuleb neid iga kuu sügavuti puhastada, et eemaldada kõva vee jäägid, kohviõlide jäägid ja muud lisandid. Väikese küünarnukimäärdega hoiad oma kohvimasina kena ja puhtana.

1
Võtke kohvimasin lahti. Eemaldage kõik osad, mis tulevad lahti, nagu pott, joogikorv ja muud eemaldatavad osad. Neid osi tuleks puhastada ülejäänud kohvimasinast eraldi.

2
Peske eemaldatavad osad. Kastke eemaldatavad osad sooja seebiveega ja peske neid nõudelapiga. Saate pesta kohvimasina eemaldatavaid osi samamoodi nagu nõusid. Klaaspotid võivad olla väga purunevad. Kohvimasina kannu pesemisel käsitlege klaasi ettevaatlikult. Mõnel kohvimasinal võib olla osi, mida saab pesta nõudepesumasinas. Kontrollige kasutusjuhendit, kui see on alles. Kui te pole kindel, kas teie kohvimasinat saab pesta nõudepesumasinas, olge ettevaatlik ja peske seda käsitsi.

3
Pühkige masina välispind puhtaks. Võtke märg seebine lapp ja pühkige masina välispind korralikult puhtaks. Pühkige küljed maha ja eemaldage soojendusplaadilt kõik kohvijahvatused. Kui olete maas, pühkige seebivaht puhta niiske lapiga ära.

4
Pange masin uuesti kokku. Kui kõik osad on kuivanud, saate oma kohvimasina uuesti kokku panna. See on uuesti kasutamiseks valmis. Võtke harjumus pärast iga kasutuskorda oma kohvimasinat niimoodi puhastada.

5
Lisage oma kohvimasinasse äädika ja vee lahus. Valmistage segu, kasutades 2 osa sooja vett ja 1 osa valget äädikat. Täpsed kogused sõltuvad teie kohvimasina suurusest, kuid on ligikaudu piisavalt mahuti täitmiseks. Valage segu mahutisse nagu tavaliselt kohvi valmistamisel veega.

6
Laske kohvimasinal pool keetmistsüklit töötada. Lülitage kohvimasin sisse. Hoidke sellel pruulimise ajal silm peal. Kui umbes pool potti on filtreeritud äädika/vee seguga täis, lülitage pott välja.

7
Laske kohvimasinal tund aega seista. Seadke taimer tunniks. Laske kohvikannul selle aja jooksul seista. See annab äädikale aega masinasse istumiseks ja hallituse eemaldamiseks.

8
Lõpetage keetmistsükkel. Kui olete lasknud kohvimasinal tund aega seista, lülitage masin uuesti sisse. Laske sellel ülejäänud keetmistsükli jooksul töötada. Kui see on valmis, tuleks kogu äädika/vee segu potti filtreerida. Selle segu võid valada kraanikaussi alla.

9
Käivitage kaks keetmistsüklit tavalise veega. Täitke oma kohvikann puhta veega. Valage see reservuaari ja käivitage täielik keetmistsükkel. Kui see on tehtud, valage vesi välja ja käivitage puhta veega veel üks keetmistsükkel. See peaks teie kohvimasinast äädika välja puhastama.

10
Pühkige kohvimasin puhtaks. Pärast kohvimasina desinfitseerimist võtke puhas niiske lapp. Pühkige masina välispind, et eemaldada mustus ja praht. Samuti peaksite kindlasti eemaldama soojendusplaadilt jahvatatud kohvi.

11
Lugege oma kasutusjuhendit. Kui teil on kasutusjuhend alles, lugege see enne kohvimasina puhastamist läbi. Enamikku kohvimasinaid saab ohutult puhastada äädika/vee seguga, kuid see on alati hea mõte kõigepealt kontrollida. Kui teil pole kasutusjuhendit, proovige oma mudelit veebist otsida. Võib-olla leiate Internetist juhendi.

12
Jätke reservuaari kaas lahti. Paljud inimesed hoiavad reservuaari kaane suletuna. Siiski on hea mõte jätta see avatuks, kui seda ei kasutata. See aitab masinat kuivatada, takistades hallituse ja bakterite kasvu niiskes keskkonnas.

13
Loputage joogikorvi regulaarselt kraanikausis. Tõmbekorv on väga vastuvõtlik hallituse tekkeks, kuna see saab keetmise ajal märjaks. Veenduge, et loputate joogikorvi pärast iga kasutuskorda välja ja võtke harjumus seda puhastada iga kord, kui nõusid pesete. See hoiab teie kohvimasina hallituse ja mikroobide vabana.