Kuidas puhastada kohvimasinat äädika abil

Valge äädikas on kasulik looduslik puhastusvahend. See eemaldab rasva ja kaltsiumi kogunemise, mistõttu on see äärmiselt tõhus kohvimasinate puhul, mis puutuvad kokku vees leiduvate mineraalidega. Peaksite oma kohvimasinat äädikaga puhastama vähemalt kord kuue kuu jooksul, et hoida oma kohvimasin hügieenilisena ja kohvi suurepärane maitse.

1
Eemaldage filter ja kõik kohvipaksud. Tühjendage karahvin järelejäänud kohvipaksust. Visake kasutatud filter minema, kui te pole seda juba teinud. Valage eelmisest joogist järelejäänud vesi välja.

2
Loputage korv välja. Loputage korv kiiresti sooja veega välja. Tehke seda veendumaks, et selle sisse ei jääks kohvipaksu. Kui pinnale jääb kinni, peske seebiga ja seejärel loputage veega. Kui kogu kohvipaks on eemaldatud, asetage korv tagasi kohvimasinasse.

3
Kasutage 1 osa äädikat 2 osa vee kohta, kui pole teisiti öeldud. Mõned masinad soovitavad aga väiksemat annust äädikat puhastuslahuses. Soovitatava äädikakoguse saate teada oma kohvimasina jaoks, lugedes kasutusjuhendit või tehes veebis kiire otsingu. Tavaliselt võite kasutada 1/3 äädikast, mida tavaliselt kasutaksite, kui teie masin vajab vähem.

4
Valmistage äädika lahus. Segage 1 osa destilleeritud valge äädika ja 1 osa sooja vee lahus. Kui teie masin nõuab vähem äädikat, kasutage soovitatud kogust. Valage see segu otse oma kohvikarahvinisse. Valmistage veemahuti täitmiseks piisavalt lahust.

5
Käivitage pool keetmistsüklit. Vajutage keetmisnuppu, kui äädikalahus on karahvinis. Tsükli lõpetamise vältimiseks jälgige kohvimasinat selle valmistamisel. Lülitage kohvimasin välja keetmistsükli poole pealt. Kui teil on see võimalus kohvimasinas, saate keetmise asemel kasutada puhastustsüklit. Tavaliselt käivitub ja peatub automatiseeritud puhastustsükkel, võimaldades masina erinevatel osadel lahuses leotada.

6
Laske kohvimasinal tund aega seista. See annab aega äädikalahusele mineraalide ja hallituse kogunemise vastu. Kui teil pole aega, võite sellel 30 minutit seista.

7
Lõpetage keetmistsükkel. Lülitage kohvi valmistamise funktsioon ühe tunni pärast uuesti sisse. Laske ülejäänud lahusel kohvimasinast läbi tõmmata. Võite vees näha pruune või valgeid tükke. See on normaalne ja tähendab, et äädikalahus teeb oma tööd.

8
Valage äädika lahus välja. Kui kohvimasin on valmistamisprotsessi lõpetanud, valage lahus kraanikausi äravoolu. Pole hullu, kui kohvimasinasse on veel lahuse jäänuseid alles.

9
Loputage karahvin põhjalikult. Kasutage karahvini puhastamiseks sooja vett ja seepi. Võite kasutada küürimiseks käsna või pühkida vett ja seepi. Valage seebivesi välja ja loputage ainult veega, et eemaldada seebimull, kui olete puhastamise lõpetanud.

10
Valage karahvini värske vesi. Pärast selle loputamist valage karahvinisse värsket vett. Ärge segage äädikat värske veega. Kasutage maksimaalset vett, mida kohvimasin suudab valmistada.

11
Käivitage keetmistsükkel kolm korda. Tsükli käivitamiseks ainult veega vajutage keetmisnuppu. Laske kogu keetmistsüklil töötada. Seejärel korrake keetmistsüklit veel kaks korda. Pärast iga tsüklit tuleb vesi välja valada ja seejärel uuesti täita. Laske kohvimasinal tsüklite vahel kolm kuni viis minutit jahtuda. Kui tunnete endiselt äädika lõhna, kaaluge veel 1 kuni 2 tõmbamistsükli tegemist sooja veega.

12
Peske kohvimasina välispinda seebi ja veega. Pärast viimast tõmbamistsüklit valage vesi välja. Seejärel eemaldage karahvin ja korv kohvimasinast. Puhastage kogu kohvimasina pind väikese koguse vedelseebi ja mikrokiudlapiga. Kui olete puhastamise lõpetanud, loputage kõike puhta veega. Veenduge, et puhastate kõik kohviplekid, mis võivad aja jooksul koguneda.

13
Puhastage kohvimasina välispind äädikapihustiga. Kui te ei soovi oma kohvimasinat seebi ja veega väljast pesta, on võimalik kasutada ka äädikapihustit. Esmalt täitke mis tahes pihustuspudel valge äädikaga. Ärge lahjendage äädikat. Seejärel pihustage osa äädikat puuvillasele lapile. Pühkige kohvimasina pind puhtaks. Vajadusel kasutage rohkem äädikat. Lõpetage veega loputamisega. Q-otsiku abil saate puhastada kuuldavaid kohti.

14
Pese kohvikann ja korv. Kohvikannu ja korvi võid pesta käsitsi või panna need nõudepesumasinasse. Käsitsi pesemiseks valage käsnale või kaltsule veidi nõudepesuseepi. Puhastage kogu pott ja korv. Seejärel loputage veega. Kui kasutate nõudepesumasinat, valige poti ja korvi jaoks õrn tsükkel. Toode nimega Quick n Brite võib eemaldada kangekaelsed lubjajäägid, mis võivad olla tekkinud teie karahvini sees. Kasutamiseks valage osa tootest karahvinisse, laske sellel mõni minut seista ja seejärel loputage.

15
Pange oma kohvimasin uuesti kokku. Kontrollige, et poleks jäänud hallituse või mineraalide kogunemise jääke. Kui olete puhastamise lõpetanud, vahetage karahvin ja korv välja. Nüüd olete valmis valmistama tassi värsket kohvi.