Kuidas pruunistada võid

Pruunivõi valmistamiseks kuumutatakse tavalist võid veidi üle selle sulamistemperatuuri, kuni võis sisalduvad piima kuivained hakkavad pruunistuma. See vabastab hõrgult lõhnava sarapuupähkli aroomi. Pruuni võid saab seejärel kasutada maitsva pähklise alternatiivina tavalisele võile erinevates retseptides. Pruuni või valmistamine nõuab valvsat pilku ja täpset ajastust, et vältida või kõrbemist.

1
Lõika või 1,3 cm (1–2 tolli) viiludeks. Kasutage soolamata või pakendil märgitud mõõte või lihtsalt silmamuna lõike laiuse ulatuses. Kõige tähtsam on, et soolata võiviilud oleksid kõik ligikaudu ühesuurused, et sulaksid ühtlaselt. Ärge muretsege lõikamise ajal või temperatuuri pärast. See võib olla toatemperatuuril pudrune või külmkapist võetud kõvaks. Te hakkate võid sulatama, nii et selle temperatuur ei muuda.

2
Lisa või paksupõhjalisse kastrulisse. Valage võiviilud kvaliteetsesse või paksu põhjaga kastrulisse. Panni kaal on oluline, sest kerged kastrulid võivad kuumeneda ebaühtlaselt ja tekitada kuumi kohti, mille tõttu või sulab ja küpseb ebaühtlaselt. Rasked mittenakkuvad kastrulid sobivad hästi. Samuti on parem kasutada heledat kastrulit, näiteks roostevabast terasest. See võimaldab teil täpsemalt näha selle sisu värvi, mis on pruuni või valmistamisel hädavajalik. Vältige sel põhjusel malmist kastrulite kasutamist.

3
Asetage kastrul keskmisele kuumusele keeratud põletile. Asetage kastrul põletile ja seadke põleti keskmisele kuumusele. Lase võil sulada, kuni kastrulis on väike loik. Seejärel alusta vispliga segamist. Kõrgel kuumusel on võimalik pruuni võid kiiremini valmistada, kuid see suurendab oluliselt selle kõrbemise tõenäosust. Mängige ohutult keskmise (või keskmise-madala) kuumusega.

4
Vahusta võid sulamisel pidevalt. Kui hakkate vispeldama, ärge lõpetage! Kui lõpetate, põleb või panni põhjas. Selle vältimiseks hoidke võid liikumas. Ärge vahustage liiga tugevalt. Kui teete seda, võib kuum või pannilt välja pritsida ja teid põletada.

5
Jälgige või ja vahu värvi pruunide laikude suhtes. Kui või on täielikult sulanud, hakkab see mullitama ja vahutama. See on siis, kui vesi aurustub ja piima kuivained eralduvad võirasvast. Seejärel vahutamine vaibub ja hakkavad ilmuma väikesed pruunid täpid. Need täpid on piima kuivained, mis hakkavad pruunistuma. Kui pruunistavas võis hakkavad mingil hetkel mustad laigud tekkima, keera kuumus maha.

6
Jätkake või segamist pidevalt, kuni see pruunistub. Küpsemisel hakkab või muutuma helepruuniks. Või värvil silma peal hoides ärge unustage, et vedel või kastrulis liiguks. See aitab piima kuivainetel ühtlaselt pruunistuda ja vältida kõrbemist.

7
Nuusutage keeduvõid pähklise aroomi saamiseks, et mõista selle edenemist. Kui piima kuivained hakkavad pruunistuma, märkate teie kööki täitmas imelist sarapuupähklilõhnalist aroomi. See on hea märk! See tähendab, et või pruunistub korralikult ega ole kõrbema hakanud. Tegelikult on prantsuskeelne väljend pruuni või kohta “beurre noisette”, mis tõlkes tähendab “sarapuupähklivõi”.

8
Tõsta pann tulelt, kui või on pruunistunud. Kui pruunid täpid hakkavad moodustuma ja või muutub merevaigupruuniks, lülitage kuumus välja ja võtke kastrul pliidilt. Jätkake või segamist, kuna kastruli jääksoojus pruunistab võid.

9
Küpsetamise peatamiseks asetage või kuumakindlasse nõusse. Lase võil pannil umbes 30 sekundit jahtuda. Seejärel valage see keraamilisse või metallist serveerimisnõusse. Vältige selle valamist pehmesse plastkaussi, kuna plast võib sulada. Kui ootate liiga kaua või jätate või kastrulisse, hakkavad piima kuivained mustaks muutuma ja põleb mõne sekundi jooksul. Sel juhul peate uuesti alustama.

10
Serveeri võid erinevate retseptide järgi. Pruuni võid saab kasutada röstise, võise ja pähklise maitse lisamiseks paljudele toitudele. Soolase lisandi jaoks proovige valada võid röstitud taliviljadele, nagu kõrvits või kartul. Või proovige: asendage see tavalise võiga mis tahes võipõhistes kastmetes.Kasutage seda pruunivõiga jäätise või pruunivõiga koogi glasuuri valmistamiseks.Kasutage seda kõigis küpsiste retseptides, mis nõuavad sulavõid.

11
Hoidke pruuni võid külmkapis 4–5 päeva. Pruuni või hilisemaks säästmiseks valage see õhukindlasse plastnõusse. See säilib teie külmikus paar päeva. Pikemaajaliseks säilitamiseks proovige võid külmutada. Valage või külmutamiseks jääkuubikualusesse. Seejärel võite suure võitüki sulatamise asemel sulatada 1 või 2 jääkuubiku suurust portsjonit.