Kuidas Prosciutto jalga säilitada

Prosciutto jalg, mida nimetatakse ka Parma singiks, on sea jalg, mida kuivatatakse soolvee ja soolaga umbes 1 aasta. Nendest jalgadest ühe hoidmine on suurepärane viis tagada, et teil on alati värske prosciutto, mida võileibades, vorstitahvlitel ja veinipaarides kasutada. Hoidke prosciutto jalg värskena, hoides seda külmkapis ja nautides seda, kuni see maitseb kõige paremini.

1
Hoidke prosciuttot vaakumpakendis. Kui ostate prosciutto jala, millelt on luu välja võetud, on see tavaliselt maksimaalse värskuse tagamiseks vaakumiga suletud. Kui te ei kavatse seda kohe kasutada, hoidke seda pakendis ilma läbitorkamata, et säilitada liha maitse ja niiskus. Kontrollige vaakumpakendust iga nädal, et veenduda, et see pole kogemata läbi torgatud. . Kui see on läbi torgatud, eemaldage see vaakumpakendist ja mähkige see kohe vahapaberisse või fooliumisse.

2
Asetage see külmikusse temperatuuril 35 °F (2 °C). Kasutage külmiku keskmist riiulit, et hoida kogu jalg täielikult jahedana. Maksimaalse värskuse tagamiseks hoidke külmkapis temperatuuri vahemikus 35–38 °F (2–3 °C).

3
Sööge prosciutto jalg 6 kuu jooksul. Konditustatud prosciutto jalad ei kesta nii kaua kui kondiga jalad. Parima maitsega liha saamiseks proovige prosciutto koiba tükeldada ja süüa 6 kuu jooksul pärast selle ostmist. Prosciutto on soolatud liha, mistõttu kulub selle riknemiseks 1–2 aastat, kuid pärast 6 kuud ei pruugi see enam nii hästi maitseda. kuud.

4
Asetage prosciutto jalg jahedasse kuiva kohta. Prosciutto, mille luud on terved, ei pea külmkapis hoidma. Selle asemel asetage see kohta, kus temperatuur on alati umbes 65 °F (18 °C) ja kus ei ole palju niiskust (nt köögikapp või sahver).

5
Hoidke seda päikese käes, et vältida riknemist. Ainus asi, mis võib kondiga prosciutto jala rikkuda, on hoida otsese päikesevalguse käes. Veenduge, et teie jalg oleks köögikapis või sahvris hästi peidetud ja hoidke seda võimalikult palju akendest eemal. Kui olete mures, et prosciutto muutub liiga kuumaks või päikesepaisteliseks, asetage see külmikusse, et see värske püsiks.

6
Lõika oma prosciutto jala sisse 12 kuu jooksul. Teie prosciutto jalg paraneb teie kodus nii kaua, kuni te seda sisse ei lõika. Parima maitse ja õrnuse saavutamiseks proovige oma jalga kasutada 1 aasta jooksul pärast selle ostmist. Kuna prosciutto jalg on soolaga kuivatatud, võib selle riknemiseks kuluda kuni 2 aastat, kuid 12 kuu pärast ei pruugi see nii värske maitsega olla.

7
Mähi lõigatud ots fooliumisse või vahapaberisse. Hoidke prosciutto jala lõigatud osad õhukindlalt kinni, mähkides need kile, tinafooliumi või vahapaberiga. Kasutage fooliumi või paberi mähkimiseks kummiribasid, kui olete mures, et see pole täielikult õhukindel. Prosciutto jala lõikamata osad kaitseb liha koor.

8
Hoidke seda külmkapis temperatuuril 35 °F (2 °C). Nii konditustatud kui ka kondiga prosciutto koibasid tuleb pärast sisselõikamist hoida jahedas. Asetage jalg külmiku keskmisele riiulile, et hoida seda värskena ja vältida riknemist. Ärge kunagi hoidke prosciutto jalga sügavkülmas, et vältida maitse või värskuse muutumist.

9
Vahetage prosciutto jala ümbriseid kord nädalas. Prosciutto on oluline hoida värskena ja vanad ümbrised võivad muuta selle maitse aegunud. Proovige prosciutto katted vähemalt kord nädalas või iga viilu valmistamisel välja lülitada.

10
Lõika ära kõik nähtavad vormitud või koltunud alad. Prosciutto jala vananedes võite näha hallitanud laike või koltunud rasvapiirkondi. See ei tähenda, et kogu jalg on hallitusega saastunud, vaid ainult need teatud piirkonnad. Lõigake terava noaga ära kõik värvimuutused ja visake need ära. Hallitanud alade lõikamine takistab selle levikut ja teiste lihaosade saastumist.

11
Sööge prosciutto jalga 7–8 nädala jooksul. Prosciutto koibadel ei ole säilitusaineid, et hoida seda värskena, nii et see rikneb kiiresti. Parima elamuse saamiseks proovige kogu prosciutto jalg ära süüa kahe kuu jooksul pärast selle sisselõikamist. Kui te just ei korralda suurt pidu, on toidu raiskamise vältimiseks ilmselt kõige parem osta korraga ainult üks prosciutto koib.