Kuidas printida läbipaistvaid pulmakutseid

Enda pulmakutsete printimine võib võtta veidi aega, kuid see võib aidata kulusid vähendada, eriti kui teil on kitsas eelarve. Tavalised kartongile trükitud kutsed võivad olla väga ilusad, kuid vellumile või atsetaadile trükitud kutsetes on midagi maagilist ja elegantset. Need on poolläbipaistvad, seega lasevad taustapaberil läbi paista, luues unenäolise välimuse. Küll aga saab vellumile või atsetaadile printida täpselt!

1
Otsustage oma kutse suurus. Enamik poolläbipaistvaid pulmakutseid on taustapaberiga sama suurusega, kuigi võivad olla väiksemad. Saate printida oma taustapaberi või kasutada tavalist või mustriga kartongi.

2
Lõika paber soovitud suurusele sobivaks. Seda saate teha paberigiljotiini või paberilõikuriga või paluda seda teha trükikojal. Tehke lõiked nii täpselt kui võimalik.

3
Looge tekstitöötlusprogrammis uus dokument. Minge lehe seadistusse ja kohandage paberi formaati, et see vastaks teie kutsele. See tagab, et see prindib õiges mõõtkavas ja proportsioonides.

4
Looge mall. Saate malli Internetist alla laadida ja täita või kujundada selle nullist. Mängige fontide, suuruse, joonduse ja reavahedega. Tumedad värvid ilmuvad kõige paremini, eriti kui taust on tume. Mõned inimesed arvavad, et õhemad fondid töötavad vellum- ja atsetaatpaberiga paremini kui paksemad fondid.

5
Avage prindiomadused. Sõltuvalt kasutatavast programmist peaksite selle juurde pääsema, klõpsates nuppu “Prindi”. Ärge printige veel testikutset.

6
Reguleerige printeri sätteid. Valige soovitud prindikvaliteedi tüüp vastavalt kasutatavale paberitüübile. Järgmisena valige paberi suurus. Mõned inimesed leiavad, et velumi puhul sobib kõige paremini mustandi seade ja atsetaadi jaoks tavaline seade.

7
Otsige üles paberi prinditav pool. Vellum tuleks trükkida kaetud, vähem läikivale küljele. Atsetaat tuleks trükkida karedale poolele. Leidke vellum’i prinditud pool, limpsides sõrme ja kleepides mõlemad küljed kinni. See külg, mis kleepub, on kaetud pool.

8
Valmistage paber ette. Vellum ja atsetaat on libedad, mis võib põhjustada kõverdumist või kinnikiilumist. Saate neid vältida, kui voldite lindiriba üle paberi söötmisserva. Samuti saate kahepoolse teibiga kleepida tavalise paberilehe tagaküljele. Võimaluse korral proovige kasutada eemaldatavat või ümberpaigutavat teipi.

9
Laadige paberit korraga kuni 20 lehte. Veenduge, et paberi prinditav pool oleks õiges suunas.

10
Reguleerige printeri salve suurust. Enamikul printeritel on salve külgedel liugurid. Lükake need üksteisest lähemale või kaugemale, kuni need on teie paberiga samal tasemel.

11
Printige testikutse. Laske tindil kuivada ja seejärel kontrollige seda. See aitab teil ilusat paberit raiskamata näha, kas vormindamisel, skaleerimisel või joondamisel on probleeme. Kui prinditud kutsega on midagi valesti, proovige printida vastasküljele või muutke prindikvaliteedi sätteid.

12
Printige ülejäänud kutsed. Seadistage oma printer printima, kui palju lehti salves on, ja klõpsake nuppu Prindi. Kui esimene partii on valmis, kontrollige oma printeri tinditaset ja printige teine ​​partii. Jätkake seda seni, kuni olete kõik kutsed printinud. Kaaluge mõne lisa trükkimist juhuks, kui kokkupanemise ajal sassi läheb.

13
Laske tindil kuivada. See on eriti oluline, kui prindite vellum- või atsetaadile. Kui te ei lase tindil ega teel kuivada, lähevad kutsed määrima.

14
Eemaldage kõik aluspaberi teip. See on vajalik ainult velumi või atsetaadi jaoks. Eemaldage lint ettevaatlikult esiservast ja visake see ära. Kui te kleepisite paberi tagaküljele, koorige see ära.

15
Otsustage taustapaberi kasuks. Võite kasutada ühevärvilist või mustriga pappi. Samuti saate välja printida oma kujunduse. Valige värv või muster, mis sobib hästi teie pulma teemaga. Vältige tumedaid värve, vastasel juhul ei kuvata kutsel olevat kirja.

16
Vajadusel lõigake taustapaber. Taustapaberit saate lõigata, kuni see on sama suurusega kui vellum või atsetaat. Saate selle ka veidi suuremaks lõigata, jättes ümberringi ½–1-tollise (1,27–2,54-sentimeetrise) äärise. Kasutage selleks paberilõikurit või paberigiljotiini.

17
Asetage kutse tagaküljele riba kahepoolset teipi. Pöörake kutse ümber nii, et selg oleks teie poole. Viige õhukese kahekordse lindi riba piki ülemist serva. Selle asemel võite kasutada ka liimitäppe.

18
Asetage kutse taustapaberi peale. Joondage ülemised servad ja tõmmake sõrm üle lindi. Kui lõikate taustapaberi suuremaks, veenduge, et teie kutse oleks keskel.

19
Kaaluge lindi lisamist. See pole küll täiesti vajalik, kuid võib anda teie kutsele kena puudutuse. Tehke kutse ülaosa lähedale kaks auku. Keerake igast august läbi kitsas linditükk, seejärel siduge lint kutse ees olevaks kaaruks. See toimib eriti hästi kutsete puhul, mis on taustapaberiga sama suurusega.