Kuidas pelmeene pakkida

Pelmeenid on maitsev Aasia roog, mis on valmistatud õhukeste taignalehtede täitmisel liha või köögiviljadega. Pelmeenide pakkimiseks on palju võimalusi, kuid kaks kõige populaarsemat kuju on volditud poolkuu ja rahakott. Proovige neid ise kodus, kasutades poest ostetud pelmeenide ümbriseid või tehke ise tainas jahu, vee ja soolaga. Nüüd eemalduge kaasavõtumenüüst kööki!

1
Asetage 1 spl (14 g) täidist ümmarguse pelmeeniümbrise keskele. Kasutage lusikaga valitud täidise väljavõtmiseks. Kuhjake see võimalikult ringikujulise ümbrise keskkoha lähedale. Võite kasutada mis tahes tüüpi täidist, näiteks sealiha või köögivilju.

2
Pintseldage vett kogu ümbrise välisserva ümber. Kastke kondiitripintsel vette ja ajage see ümber ümbrise välisserva. See niisutab serva, nii et see kleepuks paremini kokku ja pelmeen ei läheks laiali. Kui teil ei ole kondiitripintslit, kasutage selle asemel vette kastetud sõrme. Kasutage piisavalt vett, et serv oleks niiske, kuid mitte täielikult küllastunud. Kui see on liiga läbimärg, rebeneb ümbris.

3
Voldi ümbrise üks külg teise külje peale. Joondage servad, kui murrate pelmeenipaberit täidise peale pooleks. Veenduge, et servad oleksid ideaalselt joondatud ja et üks serv ei rippuks üle teise. See loob poolkuu kuju. Ärge tõmmake ümbrist liiga tugevalt, vastasel juhul rebite selle. Kui teil on probleeme selle voltimisega, peate võib-olla osa täidisest eemaldama.

4
Tehke voldid mööda ümbrise ühendatud servi, et see tihendada. Alustage ümbrise avatud külje ühest nurgast. Voltide tegemiseks murra taigna väikesed osad enda peale, samal ajal kui kaks serva kokku surud. See loob efekti, mis näeb välja nagu volditud ventilaator. Jätkake voltimist ja näpistamist, kuni kogu lahtine külg on suletud. Suruge tainast serva ümber liikudes tihedalt kokku, nii et pelmeenide valmistamisel ei kukuks ükski täidis välja. Voldid võite teha nii suurteks kui ka väikesteks. sa tahaksid neid.

5
Kuhjake 1 spl (14 g) täidist ümara pelmeenipaberi keskele. Aseta ümbrise keskele kulbitäis täidist ja paki see võimalikult tihedalt keskele hunnikusse. Kui see on liiga laiali, on ümbrist raske kokku voltida. Valige soovitud täidis.

6
Kasutage kondiitripintslit, et niisutada ümbrise välisserva. Pintselda kondiitripintsliga ümbrise väliskülge vett. Vältige ümbrise liiga märjaks või läbimärjaks saamist. Kasutage täpselt nii palju vett, et tainas oleks niiske. Kui teil pole kondiitripintslit, võite ka sõrme vette kasta ja selle serva ümber ajada. Vee asemel võite kasutada ka munapesu. Klopi lahti munakollane ja pintselda sellega ümber ümbrise.

7
Vajutage ümbrise vastasservad kokku poole pelmeeni peale. Viige kaks vastaskülge kokku ja suruge need sõrmede vahele, et need tihendada. Peatuge, kui jõuate täidise keskele, nii et pool ümbrist on suletud ja pool veel avatud. Kui teil on raske ümbrist täidise peale pigistada, eemaldage osa täidisest, et teil oleks rohkem ruumi voltimiseks. tainas.

8
Tõstke avatud serva keskosa üles, et see vastaks ülaosas oleva voldile. Tõmmake avatud serv üles pelmeeni keskele, nii et see lõikub kohaga, kus te lõpetasite volti näpistamise. Seda tehes moodustab ümbris mõlemal pool keskosa 2 uut avatud serva. Olge ettevaatlik, et ümbrist ei venitaks liiga kõvasti, muidu see rebeneb.

9
Sulgege mõlemad ülejäänud 2 avatud serva, surudes taigna kokku. Otsige üles kaks serva, mis moodustavad teie algse voldiga Y-kuju. Suruge mõlemal lahtisel küljel servad kokku, nagu tegite esimesel voltmisel, nii et pelmeen suletuks kolmnurga kujul, mille keskel on punkt. Kui servad avanevad, pigistage neid tugevamalt või pintseldage veidi rohkem. vett neile, et aidata neil suletuna püsida.

10
Sega 2 tassi (256 g) jahu ja 1/2 teelusikatäit (2,8 g) soola kokku. Vala jahu ja sool segamisnõusse. Seejärel vahustage neid omavahel, kuni need on täielikult segunenud. Ärge asendage universaalset jahu teist tüüpi jahuga, näiteks täisteranisujahuga. Vastasel juhul on ümbrise tekstuur liiga tihe. Kuivate koostisosade segamiseks võite kasutada kas visplit või lusikat.

11
Lisage kuivainetele 3–4 tassi (180 ml) keevat vett. Kalla keev vesi ettevaatlikult jahu-soolaseguga kaussi, seda pidevalt segades. Sega kõik ühtlaseks ja ei jää jahutükke.

12
Sõtku tainast kätega umbes 3 minutit. Lükake tainas oma käe kannaga endast eemale, seejärel keerake see enda peale tagasi, enne kui hakkate tainast pöörama ning kordama lükkamist ja voltimist. Jätkake sõtkumist, kuni tainas on veniv ja sile, kuid mitte kleepuv. Kui tainas on kuiv ja pragunev, piserdage selle niisutamiseks veel veidi vett. Kui teie käed võivad taignal enne sõtkumist lasta 2–3 minutit jahtuda on kuumuse suhtes tundlikud.

13
Kata tainas kilega ja lase 30 minutit seista. Mähi tainas tihedalt kilesse ja aseta toatemperatuurile. Oodake vähemalt 30 minutit, et tainas pehmeneks. Kasutage kellaaja jälgimiseks köögitaimerit või telefoni kellarakendust.

14
Rulli 2 spl (28 g) tainast käte vahel keraks. Tõmmake tainast lahti ja rullige seda kergelt peopesade vahel. Tehke seda seni, kuni tainas on väikese palli kujuline. Suuremate ümbriste puhul näpistage ära rohkem kui 2 spl (28 g) tainast. Väiksemate ümbriste puhul kasutage vähem.

15
Kasutage taignarulli, et tasandada kera 1–16 tolli (1,6 mm) paksuseks ringiks. Asetage taignakera puhtale tasasele pinnale. Seejärel rullige see taignarulliga lahti, kuni selle paksus ei ületa 1,6 mm (1–16 tolli). Kontrollige, et kogu ümbris oleks ühtlase paksusega. Taigna kleepumise vältimiseks puista enne ümbrise rullimist tasasele pinnale jahu.

16
Jätka kerade rullimist ja lamedamist, kuni olete kogu taigna ära kasutanud. Kui olete oma esimese ümbrise vorminud, näpistage ära veel 2 spl (28 g) tainast, rullige see keraks ja tasandage taignarulliga enne uuesti kordamist. Kui olete lõpetanud, on teil umbes 30 ümbrist. Hoida ümbriseid õhukindlas anumas või kilesse mähituna külmkapis kuni 7 päeva või sügavkülmas kuni 3 kuud.