Kuidas peatada või põletamine

Või võib parandada selles praetud või praetud toidu maitset, kuid see võib kergesti kõrbeda. Pärast põletamist on maitse ebameeldiv. Võis küpsetamisel või praadimisel on mõned nipid sellest probleemist kõrvale hoidmiseks.

1
Kasutage poole või ja poole toiduõli segu. Oliiviõli on hea valik. Enne koostisosade lisamist kuumutage mõõdukalt aeglaselt. Oluline on lisada koostisained enne, kui rasv muutub suitsutamiseks piisavalt kuumaks.

2
Hoidke toit liikumas. Segamiseks kasutage puulusikat; see aitab vältida või kõrbemist. Eemaldage pann tulelt niipea, kui näete, et see hakkab põlema. See tähendab, et peate ka toidu otse pannilt välja võtma, kuna see küpseb pannil oleva jääksoojuse juures edasi.

3
Kasutage kvaliteetset panni. Mida suurem on panni paksus, seda lihtsam on võid kuumutada ilma seda põletamata, kuna see on kaitstud otsese kuumuse eest. Kvaliteetsed paksud pannid on aga kallid. Ärge kasutage panni, mis pole tasane. Kui see on ebaühtlane, koguneb või ühte kohta ja põleb.

4
Kasutage selitatud võid või gheed. Selle kasutamise eeliseks on niiskuse või lisandite puudumine. Sellisena ei põle see toidu hautamiseks ega praadimiseks.