Kuidas peatada alkoholi keerutamine

Oh mitte neid kardetud keerutusi. Kui olete joonud natuke liiga palju, võite mõnikord tunda pearinglust või tunnet, et tuba hakkab lausa ringi käima. Kuigi ainus viis keerutustest vabanemiseks on see, kui teie keha filtreerib välja kogu teie süsteemis oleva alkoholi, saate teha asju, mis aitavad pöörlemist leevendada.

1
Joo vett, et aidata kehal toksiine välja filtreerida. Tõde on see, et kuni teie keha ei töötle ja eemaldab teie süsteemist alkoholi, võite tunda end desorienteeritud või pöördeid. Lisaks võib alkohol põhjustada dehüdratsiooni, mis võib teie sümptomeid halvendada. Jooge suur klaas vett, et täita joomise ajal kaotatud vedelikke. Rohke elektrolüütide sisaldusega jook, näiteks spordijook, nagu Powerade või Gatorade, aitab teil kiiremini ja tõhusamalt rehüdreerida.

2
Ruumi pöörlemise peatamiseks proovige keskenduda kindlale objektile. Leidke ruumist midagi statsionaarset, näiteks valgusti, pildiraam või raamat. Keskenduge fikseeritud objektile, et anda endale vaimne “maanduspunkt”, mis võib aidata pöörlemistunnet vähendada.

3
Vaadake oma aju stimuleerimiseks filmi või mängige videomänge. Nägemise ja aju stimuleerimine võib aidata vähendada pöörlemistunnet. Vaadake filmi või telesaadet, millele saate keskenduda, või proovige mängida lõbusat videomängu. See võib aidata ka teie meelt hajutada, mis muudab pöörleva tunde vähem desorienteerivaks või iiveldavaks. Proovige valida film või telesaade, mis on rahustav ja lõõgastav. Näiteks kui olete The Office’i fänn, võib tuttavat saadet uuesti vaadata, et tunnete end paremini.

4
Katke oma otsaesisele jahe lavendliõliga riie. Lavendliõlil on rahustavad omadused, nii et see võib aidata teil end palju lõõgastunumana tunda. Niisutage lappi jaheda veega ja väänake see välja, et see märjaks ei tilguks. Seejärel tilgutage riidele paar tilka lavendliõli ja asetage see oma otsaesisele. Hingake nina kaudu sügavalt sisse, et saaksite tunda lavendli lõhna ja rahuneda.

5
Heitke oma voodi servale pikali, jalg põrandal. Tõenäoliselt olete keerutuste korral liiga palju joonud, nii et lamamine võib olla hea viis nendega toime tulla. Heitke voodi serva lähedal pikali ja asetage 1 jalg põrandale, mis võib vähendada pöörlemistunnet ja muuta teid pisut maandatud. Proovige mediteerida, et aidata teil lõõgastuda. Hingake paar korda sügavalt sisse ja keskenduge oma enesetundele. Võite isegi leida veebist videoid pohmellist taastumise sageduste ja toonidega, mis aitavad teil rahuneda. Mõne inimese jaoks võib silmade sulgemine muuta pöörlemistunde hullemaks. Võib olla kasulik hoida need lahti.

6
Maga veidi, et keha saaks toksiine töödelda. Magamise ajal töötab teie maks, et töödelda ja eemaldada teie süsteemist üleliigne alkohol, mis teeb lõpu neetud keerutustele. Proovige veidi rohkem magada, et teie keha saaks oma tööd teha ja ärgates peaks teil olema vähem keerlevat tunnet.

7
Kui teil on pohmell, võtke OTC valuvaigisteid, välja arvatud aspiriin. Kui teil on vastik pohmell, mis hõlmab ka keerutusi, siis käsimüügist saadavat valuvaigistit, nagu mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (MSPVA-d), nagu ibuprofeen (Advil) või naprokseen (Aleve) või atsetaminofeen (tülenool) võib aidata peavalu või ebamugavustunde korral, millega teil tegemist on. Vältige aspiriini võtmist, mis võib teie kõhtu häirida (mis võib olla juba eriti tundlik, kui olete pohmellis).

8
Söö enne jooma hakkamist. Kaitske oma kõhtu enne joomise alustamist, süües rasvarikkaid valke, et keha töötleks toitu ega töötleks alkoholi liiga kiiresti. Vältige süsivesikuterikkaid toite, mis lagunevad liiga kiiresti ja väljuvad teie süsteemist enne, kui neid vajate. Sööge liha ja rasvarikka toiduga hea eine, enne kui suundute jooki jooma. Kui olete peol või baaris koos toiduga, proovige joomise ajal näksida, et hoida oma keha hästi toidetuna.

9
Jooge enne jooma alustamist 240 ml (8–8 fl untsi) klaas pirnimahla. Pirnimahl võib aidata alkoholi lagundada ja vähendada vere alkoholisisaldust, mis võib aidata vältida keerutamist. Enne kui suundute ööseks jooma, jooge alla kena klaas pirnimahla. Pirnimahla joomine enne joomise alustamist võib samuti aidata teie pohmelli sümptomeid leebemaks muuta.

10
Vahetage iga teine ​​jook veega. Dehüdratsioon võib teie sümptomeid halvendada. Üks lihtne nipp, kuidas end joomise ajal hüdreeritud hoida, on juua iga joogi vahele klaas vett. Näiteks kui joote õlut, jooge järgmine jook enne teise õlle võtmist klaas vett.

11
Keerutuste vältimiseks jooge mõõdukalt. Teie keha suudab töödelda umbes 1 portsjoni alkoholi tunnis. Pärast mõne joogi joomist võivad tekkida kõrvalnähud, nagu ähmane kõne, topeltnägemine ja keerlemine. Vältige keerutuste vältimiseks rohkem kui 2-3 jooki tunnis. CDC andmetel ei tohiks naised juua rohkem kui 1 jooki päevas ja mehed kuni 2, et vältida alkoholiga seotud kahjusid.

12
Piirake tumedamate jookide, nagu vein, viski või rumm, joomist. Tumedat värvi alkoholid sisaldavad kemikaali nimega analoog, mis võib olla seotud hullemate pohmelli sümptomitega. Proovige jääda heledate jookide (nt õlu, valge vein) ja selgete likööride (nt viin) juurde. Kuid see ei tähenda, et selge või heleda alkoholi joomine ei tekitaks teile keerutusi või pohmelli! Need võivad mõne inimese jaoks olla leebemad.

13
Enne uuesti joomist oodake vähemalt 48 tundi. Andke oma kehale pärast öist joomist vähemalt 2 päeva, et see täielikult taastuks, enne kui hakkate uuesti alkoholi tarvitama. See võib aidata vältida tõsist pohmelli ja selliseid sümptomeid nagu keerlemine.