Kuidas õunu ahjus kuivatada

Õunte kuivatamine on hea viis neid säilitada, et neid hiljem oma lemmikretseptides kasutada. See on ka õunakrõpsude valmistamise saladus, mis on omaette maitsev suupiste. Olenemata sellest, kuidas kavatsete neid kasutada, ei saa õunte kodus kuivatamine olla lihtsam, vajate ainult ahju ja paar tundi. Lihtsalt lõigake pestud, südamikuga õunad 0,64 cm suurusteks rõngasteks ja pange need 2–3 tunniks eelsoojendatud ahju. Kui need välja tulevad, on need õrnad, krõmpsuvad ja oh-kui-magusad.

1
Kuumuta ahi umbes 93 °C-ni (200 °F). Enne alustamist lülitage ahi sisse madalaimale kuumusele. Nii saate ahju soojenemise ajal õunu pesta, südamikust eemaldada ja viilutada. Kui ahi saavutab soovitud temperatuuri, peate vaid õunad sisse pista ja taimeri seadistama. Kui teie ahjul on see, võite kasutada madalamat kuumust. Mõne ahju temperatuur on kuni 63 °C (145 °F). Kuivatamiseks sobib kõige paremini madal ühtlane kuumus, kuna see takistab toidu kõrbemist. Pidage siiski meeles, et madalamatel temperatuuridel võib õunte täielikuks kuivamiseks kuluda tunduvalt rohkem aega.

2
Vooderda 1-2 suurt ahjuplaati küpsetuspaberiga. Katke üksikud küpsetuspaberi tükid, et küpsetusplaadi põhi oleks täielikult kaetud. Pärgamentpaber hoiab ära õunte kleepumise küpsetusplaatide külge, kuna neis sisalduvad suhkrud kuumenevad. Kui kavatsete korraga valmistada rohkem kui 1 või 2 õuna, peate võib-olla haarama täiendava küpsetusplaadi.

3
Peske oma õunad põhjalikult. Laske õunad jaheda vee all. Kasutage oma sõrmi, et hõõruda õrnalt maha kõik tõrksad mustused või vahajas katte jäljed. Kui olete lõpetanud, raputage liigne vesi maha ja patsutage õunad puhta lapi või paberrätikuga kuivaks. Kui plaanite kuivatada palju õunu, võib olla kiirem pesta need kõik korraga kurnis või traadis. kurn.

4
Puhastage õunad südamikust ja viilutage need 0,64 cm (1–4 tolli) viiludeks. Lõika õuntelt südamik korralikult välja, kasutades õunasüdakut või koorimisnoa. Seejärel libistage iga õuna ülaosa edasi-tagasi üle mandoliini tera, et need muutuksid ühtlase paksusega viiludeks. Kui teil mandoliini pole, kasutage lihtsalt pika teraga teravat nuga, et õunad õhukesteks lõigata. Õunaviilude kuivatamisel on kõige lihtsam lõigata need rõngasteks, mitte viiludeks või muudeks vormideks.

5
Kastke õunaviilud vee ja sidrunimahla segusse. Segage väikeses segamisnõus 4 tassi (950 mL) vett ja 1–4 tassi (59 mL) sidrunimahla ning segage hästi. Kastke viilud mõneks sekundiks lahusesse, seejärel eemaldage need ja asetage kokkuvolditud paberrätikute kihile ja suruge kuivaks. Oluline on sidrunimahla lahjendada. Looduslik sidrunhape ei lase teie õuntel ahjus olles pruuniks ja pudruks muutuda, kuid liiga palju võib tegelikult avaldada vastupidist mõju. See samm on täiesti vabatahtlik. Väike pruunistamine ei tohiks teie kuivatatud õunte maitset mõjutada.

6
Asetage viilud vooderdatud küpsetusplaatidele ühe ühtlase kihina. Püüdke jätta iga viilu vahele vähemalt 0,64 cm (1–4 tolli) ruumi. See võimaldab rohkem soojal õhul nende vahel ringelda, lühendades nende üldist kuivamisaega ja tagades ühtlasema tekstuuri. Soovi korral võite oma õunaviilud enne kaneeli, muskaatpähkel või segatud õunakoogivürtsiga üle määrida. pane need ahju, et anda neile veelgi rohkem maitset.

7
Küpseta õunaviile 1 tund. Seadistage taimer, mis aitab teil jälgida, kui kaua need ahjus on olnud. Umbes tunni pärast hakkavad rõngaste servad kergelt kõverduma ja väljastpoolt muutub koor tumedamaks. Kui teie ahjul ei ole sisseehitatud taimerit, kasutage eraldi köögitaimerit või seadistage äratus telefonis, et teavitada teid, kui teie õunad on oma esimeselt küljelt kuumenemise lõpetanud. Jätke ahju uks toestatud kujul avatuks, kui õunad küpsevad. See parandab õhuringlust ja aitab niiskusel välja pääseda.

8
Keera viilud ümber. Kasutage ahjukinda või potihoidjat, sirutage käed ahju ja eemaldage ettevaatlikult küpsetusplaat. Pöörake iga viil kahvli või tangidega ümber, seejärel libistage küpsetusplaat tagasi ahju. Kui te oma viile ei keera, võivad need ühelt poolt rohkem välja tulla kui teiselt poolt.

9
Jätkake küpsetamist veel 1-3 tundi. Edaspidi on taimeri lähtestamise asemel parem lihtsalt õuntel silma peal hoida. Proovige neid iga poole tunni järel kontrollida, et näha, kuidas neil läheb. Soovite need välja võtta, kui nende servad hakkavad muutuma kuldpruuniks. Kuivamisajad sõltuvad viilude täpsest paksusest ja õunte looduslikust niiskusesisaldusest. mõnel juhul võib õunaviilude täielikuks kuivamiseks kuluda 5–8 tundi. See on eriti tõenäoline, kui ahi on seatud madalamale temperatuurile kui 200 °F (93 °C). Õunaviile ei ole vaja uuesti keerata, kui need teist korda ahju tagasi lähevad, välja arvatud juhul, kui need hakkavad küpsetama. muutub alt liiga pruuniks.

10
Lülitage ahi välja ja laske õunaviiludel sees jahtuda. Laske oma viiludel seista, kuni nii need kui ka ahi on soojenenud toatemperatuurini. See ei tohiks kesta kauem kui pool tundi. Kui lasete õuntel jahtuda, on neid ohutum käsitseda, samal ajal kui niiskusel on võimalus aurustuda. Et teha kindlaks, kas õunad on valmis, võtke üks pärast jahtumist välja ja rebige see pooleks. See peaks olema väljast kuiv ja nahkjas ning seest kergelt käsnjas. Kui arvate, et teie viilud vajavad veidi kauem, soojendage ahi uuesti ja asetage need 30 minutiks korraga sisse.

11
Hoidke õunaviile jahedas, kuivas ja pimedas kohas. Kui olete veendunud, et teie õunad on piisavalt kuivanud, pange need plasttõmblukuga kotti, kaanega säilitusnõusse või müüripurki. Niikaua kui hoiate neid kuumuse ja niiskuse eest, peaksid need vastu pidama nädalateks, kui mitte kuudeks. Kaaluge mõne viilu kõrvalejätmist kohe pärast ahjust väljavõtmist. Paljud inimesed arvavad, et kuivatatud õunad on parimad, kui nad on veel värsked ja soojad. Kui olete mures, et teie õunad lähevad halvaks, pange need sügavkülma. Seal säilivad need 6 kuud kuni aasta (või kauem)!