Kuidas õunapirukat säilitada

Õunapirukad on klassikaline magustoit ja pere lemmik pühade või pidude jaoks. Paljudele inimestele meeldib pirukaid enne tähtaega teha ja neid säilitada, kuni nad on valmis küpsetama või soojendama. Olenemata sellest, kas soovite õunakoogi paar päeva ette valmistada või jäägid hilisemaks säästa, saate oma pirukat korralikult säilitada, et see maitseks täpselt sama hästi kui valmistamise päeval!

1
Hoidke pirukat külmkapis, kui kavatsete selle 2 päeva jooksul küpsetada. Jätke pirukas pirukaplaadile ja katke see lõdvalt kile või alumiiniumfooliumiga. Pange see külmikusse kuni kaheks päevaks ja küpsetage või külmutage teise päeva lõpuks.Piruka küpsetamiseks järgige oma retsepti juhiseid.Kui teate, et te ei küpseta pirukat 2 päeva jooksul, siis lihtsalt minge. otse külmutamiseks ilma seda külmikus hoidmata.

2
Kui te seda 2 päeva jooksul ei küpseta, pange pirukas sügavkülma kuni 4 kuuks. Mähi pirukas alumiiniumfooliumi või kilega tihedalt pirukavormi. Asetage see sügavkülma ja võtke see välja, et küpsetada 3-4 kuu jooksul parima kvaliteedi saavutamiseks. Kui see sobib, võite piruka ka suletavasse sügavkülmakotti panna plaadile. Piruka tihedalt pakkimine on oluline, et see ei saa sügavkülmas põletust.

3
Küpseta külmutatud, küpsetamata õunakooki ilma seda sulatamata. Kuumuta ahi temperatuurini 450 °F (232 °C) ja küpseta pirukat otse sügavkülmast 15–20 minutit. Alandage temperatuur 191 °C-ni (375 °F) ja jätkake piruka küpsetamist 20–30 minutit, kuni koor on pruun ja krõbe. Hoidke pirukat kindlasti metallist või keraamilises pirukavormis, mis võib sirguda. sügavkülmast ahju.

4
Jätke küpsetatud õunakook toatemperatuuril kuni 2 päevaks. Õunapirukas ja muud puuviljapirukad sisaldavad piisavalt suhkruid ja happeid, et püsida toatemperatuuril toidukindlana kuni 2 päeva. Hoidke pirukat pirukavormis ja katke see lõdvalt fooliumi, kilega või ümberpööratud kausiga letil. See kehtib nii tervete küpsetatud pirukate kui ka küpsetatud piruka ülejääkide kohta. Mõlemat võib hoida toatemperatuuril kaetult kuni 2 päeva. Kui teie piruka retsept sisaldab piimatooteid või mune, siis jahutage pirukas kohe pärast jahtumist külmikusse.

5
Hoidke õunakooki külmkapis kokku kuni 4 päeva. Küpsetatud õunakook säilib külmkapis kuni 4 päeva või 2 päeva toatemperatuuril, millele järgneb veel 2 päeva külmikus. Kata pirukas lõdvalt kile või fooliumiga ja pane külmkappi või tõsta külmikusse ja aseta peale kummuli kauss. Piruka võid jätta vormi, olenemata sellest, kas see on viilutatud või terve. Soovi korral võite allesjäänud pirukaviilud eraldi pakkida, et hoida neid külmkapis. Külmkapis hoitava piruka maitses ei ole märgatavat erinevust toatemperatuuril hoitud pirukaga võrreldes.

6
Külmutage küpsetatud õunakook kuni 4 kuud. Mähi pirukas tihedalt kile või alumiiniumfooliumiga või pista see suletavasse sügavkülmakotti. Asetage see sügavkülma ja kasutage parima maitse saavutamiseks 3-4 kuu jooksul. Enne külmutamist võite lasta pirukal toatemperatuuril seista kuni 2 päeva ja külmikus kuni 4 päeva. Veenduge, et pakkige pirukas piisavalt hästi või sulgege see täielikult sügavkülmakotti, et see ei saaks sügavkülmas põleda.

7
Sulatage külmutatud küpsetatud õunakook enne uuesti soojendamist üleöö külmikus. Võta pirukas päev enne kasutamist sügavkülmast välja ja pane külmikusse. Kuumuta ahi 375 °F (191 °C) peale, kui pirukas on sulanud, ja küpseta seda 10–15 minutit, et koorik uuesti krõbedaks ja kuumeneb. Jätke pirukas metallist või keraamilisse pirukavormi, mida saab pärast sulatamist mine ahju.