Kuidas osta tammetõrukõrvitsat

Tõenäoliselt olete talvel toidupoodides ja talunike turgudel näinud pidulikku tammetõrukõrvitsat. Kui olete alati näinud neid eristavaid squashi ja mõelnud, kuidas seda valida, saate järgida lihtsaid juhiseid. Kui olete küpse ja maitseka tammetõrukõrvitsa välja valinud, hoidke seda korralikult, kuni olete valmis seda valmistama. Suvikõrvitsa küpsetamiseks on erinevaid viise, nii et leiate kindlasti meetodi, mis teile meeldib.

1
Otsige tumerohelist kõrvitsat. Kuigi võite näha kollast, oranži või rohelist tooni tammetõrukõrvitsat, peaksite valima tumerohelise. See tähendab, et see on küps ja söömiseks valmis. Suvikõrvitsal võib ikkagi olla kollane laik, mis on korras. Just siin toetus kõrvits kasvades maapinnale. Vältige ereoranži tammetõrukõrvitsat, kuna need on liiga küpsed. Küpsetamisel on need kuivad ja nööritud.

2
Kontrollige kõrvitsa nahka. Puudutage tammetõrukõrvitsat ja valige see, mis tundub tugev. Seal ei tohiks olla pehmeid ega pudruseid kohti, mis võivad tähendada, et kõrvits on seest hallitanud. Suvikõrvitsa nahk peaks olema tuhm, mitte läikiv. Läikiva koorega kõrvits ei ole nii magus kui tuhmi koorega kõrvits. Proovige valida tammetõrukõrvits, mis on sile, mitte kareda või konarlikuna.

3
Kaaluge kõrvits. Asetage tammetõrukõrvits selle kaalumiseks kaalule. Suvikõrvits peaks kaaluma 1–3 naela (0,45–1,4 kg). Hea kaal tähendab, et kõrvits ei jää seest liiga kuivaks. Enamik tammetõrukõrvitsaid on suuruselt sarnased, seega vali kõrvits vastavalt oma vajadustele. Näiteks kui valmistate seda mitmele inimesele, valige kõrvits, mis kaalub rohkem kui 3 naela.

4
Tükeldatud kõrvitsa ostmisel vaadake viljaliha. Kui ostate pooleks lõigatud tammetõrukõrvitsat, valige see, millel on erekollane-oranž viljaliha. Kui vajutate viljalihale, peaks see katsudes olema kõva. Vältige tammetõrukõrvitsat, mis on seest läikiv või kahvatu. Need tammetõrukõrvitsad ei ole küpsed ega ole väga maitsvad.

5
Korraldage squash ladustamiseks. Kui hoiate pikemat aega (üle 2 nädala) rohkem kui ühte tammetõrukõrvitsat, asetage see ühele tasandile. See võimaldab õhul kõrvitsa ümber voolata. Vältige tammetõrukõrvitsa kuhjamist või pakkimist konteinerisse, kuna õhk ei saa ringlema. See võib põhjustada kõrvitsa mädanemist. Vältige tammetõrukõrvitsa hoidmist otse keldri, keldri või sahvri põrandal. Põrand hoiab niiskust, mis võib teie kõrvitsale hallitust ja mädanemist tekitada.

6
Hoidke kõrvitsat jahedas kuivas kohas. Kui hoiate tammetõrukõrvitsat mitu nädalat või kuud, asetage see jahedasse kuiva kohta (umbes 50–55 kraadi F). Võib-olla soovite seda hoida garaažis või keldris sahvris. Tammetõrukõrvitsat saab säilitada kuni 3 kuud. Ruumi õhuniiskus peaks olema 50–70 protsenti.

7
Lühiajaliseks säilitamiseks hoidke kõrvitsat külmkapis. Kui te ei kasuta tammetõrukõrvitsat kohe pärast selle ostmist, kaaluge selle jahutamist. Võite terve küpse tammetõrukõrvitsa üheks kuni kaheks nädalaks lõdvalt suletud kotti panna külmkappi. Tammetõrukõrvits hakkab kaotama oma parimat maitset ja toiteväärtust, mida kauem seda külmkapis hoiate, nii et proovige seda kasutada esimese viie päeva jooksul. selle jahutamisest.

8
Rösti tammetõrukõrvits. Kergelt karamelliseeritud maitse saamiseks röstige kõrvitsat 375 kraadi F (190 C) ahjus. Selleks lõigake kõrvits pikuti pooleks ja eemaldage seemned. Nirista ja hõõru oliiviõli mõlemale squashi viljaliha poolele ning aseta need röstimisplaadile. Puista neid maitseainetega (nt soola ja pipraga). Küpseta kõrvitsat kuni tund (või kuni see on pehme). Võid visata tõrudkõrvitsaseemneid või röstida neid ahjus eraldi.

9
Valmista tammetõru kõrvitsasupp. Acorn squash on suurepärane alus paljudele suppidele. Kõik, mida pead tegema, on röstida tammetõrukõrvits ja kühveldada röstitud viljaliha suurde supipotti. Lisa omal valikul köögiviljad ja maitseained koos puljongi või puljongiga. Kui kõik koostisosad on pehmed, segage need kreemjaks ja tervislikuks supiks. Mõned suurepärased supimaitsed on järgmised: karri-tõrukõrvitsasupp Vürtsikas tammetõru squashisupp kõrvitsatõru-kõrvitsasupp Ingveri tammetõru squashisupp

10
Küpseta tammetõru kõrvitsapirukas. Kui soovite sel sügisel perekondlikel koosviibimistel traditsioonilise kõrvitsapiruka välja vahetada, proovige sarnaste maitsetega tammetõrukõrvitsapirukat. Enne pirukapõhjale valamist ja küpsetamist segage aurutatud tammetõrukõrvits mee, sügisvürtside ja vähese piimaga. Seda pirukat saab valmistada kuni kaks päeva ette ja hoida külmkapis, kuni olete selle serveerimiseks valmis. Sobib hästi vahukoorega.

11
Prae tammetõrukõrvits. Praetud tammetõrukõrvits sobib suurepäraselt maitsva eine kõrvale. Praadimiseks lõigake koorimata tõrukõrvits pikuti pooleks ja eemaldage seemned. Lõika kõrvits ettevaatlikult 8 viiluks ja lisa need eelkuumutatud pannile, mis sisaldab veidi võid ja õli. Küpseta kõrvitsat ühe kihina keskmisel-kõrgel kuumusel umbes 10 minutit.Võid kõrvitsat iga paari minuti järel keerata, et veenduda, et need pruunistuvad mõlemalt poolt. Võid välja visata tammetõruseemned.