Kuidas röstida tammetõrukõrvitsat

Tammetõrukõrvitsat saab serveerida nii magusa, soolase kui ka kõige muu vahel! See on suurepärane mugav toit, mis sobib ideaalselt jahedateks sügis- või talveõhtuteks. Iga kõrvitsa saab serveerida kahele inimesele, nii et retsepte saab hõlpsasti kahe- või isegi kolmekordseks tõsta! Natuke maitsestades ja küpsetades saate kiirelt maitsva õhtusöögi!

1
Kuumuta ahi temperatuurini 375 °F (190 °C). Asetage küpsetusrest ahju alumisse kolmandikku.

2
Lõika tammetõrukõrvits vertikaalselt pooleks, varrest allapoole. Lükake sakiline nuga läbi kõrvitsa, kuni olete välgu läbinud ja jõudnud pühakusse; sa tead seda vastupanu puudumisest. Lõika kõrvits saagimisliigutusega pooleks. Ärge lõigake vart läbi ja ärge muretsege veel poolte eraldamise pärast.

3
Tõmmake kaks poolt lahku. Seda saate teha mõlemast poolest kinni haarates ja neid üksteisest eemale keerates-tõmmates või jäiga spaatliga laiali kangutades. Sel hetkel saate ka varre ära lõigata.

4
Koorige viljaliha ja seemned metalllusikaga välja. Veenduge, et kraapite pühakojast kõik seemned ja nöörid. Visake nöörid ära. Võite ka seemned ära visata või salvestada mõne muu retsepti jaoks; röstitud tammetõru kõrvitsaseemned on maitsvad!

5
Aseta tõrukõrvitsapoolikud röstimispannile. Veenduge, et asetate need nahaga allapoole ja lihavad ülespoole. Täitke pann ¼-tollise (0,64 sentimeetri) veega, et see ei kuivaks ega põleks.

6
Määri kõrvitsa peale oliiviõli. Iga poole kohta vajate umbes ½ supilusikatäit. Hankige kindlasti nii lame osa kui ka hallow. Võid määrida õli pintsli või sõrmedega.

7
Lisa sool ja pipar. Kui palju lisate, on täiesti teie enda otsustada. Võite kasutada natuke rohkem või veidi vähem, kui retsept soovitab.

8
Rösti tammetõrukõrvitsat 45–60 minutit. Suvikõrvits on valmis, kui see on karamelliseeritud ja servadest röstitud. Küpsust saab kontrollida kahvli või noaga torgates. Kui suudate viljaliha lõpuni läbi torgata, on kõrvits valmis.

9
Enne serveerimist lase kõrvitsal jahtuda. Võite seda süüa otse nahast välja või lusikaga viljaliha välja võtta ja serveerimisnõusse asetada.

10
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (205 °C). Aseta küpsetusrest ahju alumisse kolmandikku.

11
Lõika tammetõrukõrvits pooleks. Alustuseks tükeldage ülemine osa koos varrega ära ja visake see ära. Seejärel lõigake kõrvits noaga saagimisliigutusega vertikaalselt ülevalt alla pooleks. Kui olete lõpetanud, lõigake need kaks poolt lahku.

12
Eemaldage metalllusikaga seemned ja viljaliha. Kraapige kindlasti kõik nöörid välja. Visake viljaliha ära, kuid kaaluge seemnete salvestamist röstimiseks mõnes teises retseptis.

13
Lõika kõrvits ½ tolli (1,27 sentimeetri) paksusteks viiludeks. Asetage kõrvits lõikelauale lõigatud küljega allapoole. Lõika see viiludeks, nagu leib, ühest otsast teise minnes.

14
Määri kõrvitsaviilude mõlemad pooled oliiviõliga. Seda saate teha sõrmede või harjaga.

15
Puista squashiviilud vürtside, soola ja pipraga. Võib-olla on lihtsam vürtsid esmalt purki panna ja seejärel kõrvitsa mõlemale poolele puistata. Teise võimalusena võite visata kõrvitsaviilud koos vürtside, soola ja pipraga suurde kaussi. Kui teil pole köömneid, koriandrit või cayenne’i pipart, proovige: 1 hakitud küüslauguküüs ja 1 supilusikatäis hakitud värsket salvei, tüümian või rosmariin.

16
Asetage kõrvitsaviilud küpsetusplaadile ja seejärel röstige neid 20–25 minutit. Hoia resti ahju alumises kolmandikus. Suvikõrvits on valmis, kui see hakkab pruuniks ja pehmeks muutuma.

17
Serveeri kõrvitsat. Serveerida võib koos nahaga või enne serveerimist naha ära lõigata. Nautige kõrvitsat, kuni see on veel kuum.

18
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (205 °C). Liigutage küpsetusrest ahju alumisse kolmandikku.

19
Lõika tõrukõrvits pooleks ja tõmba pooled laiali. Lõika kõrvits saagimisliigutusega sakilise noaga vertikaalselt pooleks. Pöörake kaks poolt lahku.

20
Eemaldage metalllusikaga seemned ja viljaliha. Kraapige kindlasti püstkojad välja, et ei jääks nöörijuppe. Kui olete lõpetanud, visake viljaliha ära, kuid kaaluge seemnete salvestamist, et saaksite neid hiljem röstida ja süüa.

21
Asetage kõrvits röstimispannile. Veenduge, et lõigatud pool oleks ülespoole ja naha pool allapoole vastu lehte. Et kõrvits ei kõrbeks ega kuivaks, täitke pann ¼ tolli (0,64 sentimeetri) veega.

22
Täida iga hallow või ja fariinsuhkruga. Iga hallow saab 1 supilusikatäis nii võid kui ka suhkrut. Sa ei pea võid sulatama ega väiksemaks lõikama. See sulab ja seguneb ise suhkruga.

23
Puista igale poolele kaneeli ja soola. Sool aitab vähendada suhkru magusust. See aitab esile tuua ka mõningaid muid maitseid. Veenduge, et sool ja kaneel oleks nii lamedatele/lõigatud külgedele kui ka püstakutele.

24
Rösti kõrvitsat 45–60 minutit. Kui kõrvits kuumeneb, sulavad või ja suhkur kokku suurepäraseks kastmeks. Suvikõrvits valmib siis, kui servad hakkavad kuldseks muutuma. Küpsust saab kontrollida kahvli või noaga torgates. Kui saate kõrvitsa hõlpsalt lõpuni läbi torgata, on see valmis.

25
Enne serveerimist lase kõrvitsal veidi jahtuda. Võite seda süüa otse nahalt või lusikaga viljaliha välja võtta ja kausis serveerida. Kui seda teed, sega kindlasti sisse sulasuhkur-või!

26
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (205 °C). Jälgi, et küpsetusrest oleks ahju alumises kolmandikus.

27
Lõika tammetõrukõrvits vertikaalselt pooleks. Alustuseks torgake nuga läbi kõrvitsa ülaosa, kuni jõuate sees oleva halli osani. Seejärel lõigake saagimisliigutusega allapoole. Jätkake lõikamist kogu kõrvitsa ümbert, kuni jõuate teisele poole.

28
Pöörake kaks poolt lahti ja kraapige metalllusikaga välja seemned ja viljaliha. Veenduge, et eemaldaksite kõik nöörid välja. Kui olete lõpetanud, visake viljaliha ära. Võite ka seemned ära visata või salvestada mõne muu retsepti jaoks.

29
Aseta kõrvits röstimispannile. Veenduge, et squash oleks lõikega ülespoole. Kõrvitsa põletamise või kuivamise vältimiseks kaaluge panni täitmist ¼-tollise (0,64 sentimeetri) veega.

30
Täida mõlemad pooled võrdse koguse või, pruuni suhkru, vahtrasiirupi, soola ja pipraga. Hõõru esmalt võiga iga kõrvitsa lame külg ja pool, seejärel lisa pruun suhkur ja vahtrasiirup. Soovi korral puista igale poolele veidi soola ja pipart.

31
Küpseta 1 tund kuni 1 tund ja 15 minutit. Suvikõrvits on valmis, kui pealt on pruunistunud ja viljaliha pehme. Küpsust saab kontrollida kahvli või noaga torgates. Kui suudate kõrvitsa lõpuni läbi torgata, on see valmis.

32
Enne serveerimist lase kõrvitsal jahtuda. Kui osa vahtravõist ei imendunud, kühveldage see lusikaga kokku ja niristage kuivadele kohtadele. Serveerida võib otse nahas või lihavad tükid noaga välja võtta ja kausis serveerida.