Kuidas osta rabarberit

Rabarber on köögivili, mida paljud kohtlevad nagu puuvilju. Selle hapukas maitse sobib hästi suhkru, ingveri või maasikatega küpsetatud roogadega. Võite unistada värske rabarberipiruka valmistamisest või lõputust toiduvarude, küpsetamise ja jookide tagavarast. Rabarberit saab toiduvalmistamiseks osta kas poodidest koheseks kasutamiseks või seemnetena või väikeste taimedena oma aeda.

1
Tundke ära erinevad rabarberikultuurid. Rabarberi aastaaegade ja põllukultuuride tundmine aitab teil osta oma eesmärkidele kõige optimaalseima. Esimene ehk sunnitud saak kasvab pottides ja koristatakse jaanuarist veebruari alguseni. See rabarber on õrnem ja õrnema maitsega. Teine ehk põhisaak saabub märtsi lõpust juuni alguseni. Sellel on intensiivsem maitse ja tugevam tekstuur kui varasel saagil. Mõnes kohas on juuli lõpust augusti alguseni kolmas saak.

2
Otsige üles lihavad varred. Otsige rabarberit oma kohaliku talupidaja turult või toidupoest. Sorteerige taimed ja otsige lihavaid varsi. Need on sageli parimad rabarberivarred tarbimiseks. Mõned lihavad varred võivad olla rohelised, mis võib viidata nende vanematele. Need võivad olla vähem maitsvad.

3
Tundke varre tekstuuri. Kvaliteetsed rabarberivarred on katsudes kõvad. Need peaksid olema ka krõbedad, mida saate testida, kui võtate natuke ära. Tugevate ja krõbedate rabarberivarte valmistamine võib aidata teil muuta need suurepäraseks roaks. Pidage meeles, et esimese põllukultuuri rabarberivarred võivad olla tekstuurilt õrnemad kui teise põllukultuuri varred.

4
Uurige varre värvi. Rabarberi värvus võib varieeruda rohelisest sügavpunaseni. Valige rabarberi punasemad varred. Need on nooremad, õrnemad ja magusamad. Samuti võivad need maitseda paremini. Mõnel varrel võib olla kerge rohekas varjund, mis on normaalne. Ostke need, kui täiuslikke sügavpunaseid varsi pole saadaval.

5
Vaadake varre läiget. Üks viimane omadus, mis võib anda märku rabarberivarre kvaliteedist, on läige. Kontrollige läikivamaid taimi, mis võivad viidata sellele, et need on noored, värsked ja maitsvad.

6
Kontrollige lehti. Paljud kauplused ja turud eemaldavad rabarberilehed, sest te ei saa neid süüa. Kui lehed on endiselt küljes, võivad need aidata teil ka parimat rabarberit välja valida. Otsige lehed, mis on heledamat rohelist värvi. Samuti peaksid need olema ülemeelikud ja mitte närbunud. See võib aidata kindlaks teha, kas varred on vanemad või pole neid korralikult hooldatud. Rabarberi taimede lehed on suurtes kogustes tarbides mürgised.

7
Valige erinevat tüüpi taimi. Rabarberit on palju erinevaid. Nende välimus ja maitse on väikesed. Maitseelamuse täiustamiseks istutage erinevaid sorte või pidage kinni sellest, mis teile meeldib. Järgmised rabarberitaimede tüübid: McDonald’s Canadian Red: sügavpunane taim, mis sobib konserveerimiseks, külmutamiseks või küpsetamiseks.Kanadapunane: kirsipunane värv, millel on magus ja mahlane maitse.Colorado Red: puhas punane, sobib mooside ja tarretistega.Kirsipunane: kirsi- punane värv, millel on magus maitse Saksa vein: rohelised varred roosade täppidega, millel on väga magus maitse; Sutton: rohelised ja punased triibud, millel on väga aromaatne, õrn ja magus maitse

8
Kasvatage taimi seemnetest. Rabarber on südamlik taim, mis talub talve ja põuda. Seemnete ja taimede juurdumine võib võtta kaks aastat, kuid kui nad seda teevad, suureneb teie saagikus igal aastal. Valitud rabarberitaimede seemnete ostmine annab teile selle vürtsika köögivilja lõputu varu. Idanemise kiirendamiseks leotage seemneid enne istutamist 1-2 tundi. Seejärel lisage 2–3-tollise potti 2 seemet. Idanemise kiirendamiseks hoidke taimi soojas kohas. Kui nad on päikesepaistelises kohas, veenduge, et taimedel oleks kuumimatel kuudel pärastlõunane varjund.

9
Istuta rabarberi kroonid. Teine võimalus rabarberitaimede ostmiseks on rabarberikrooni kasutamine. See on tühi, uinuv taimekroon ja selle juurestik. Ostke neid enamikust aia- ja kodupoodidest või paluge rabarberitaimega sõbral endale see kinkida. Asetage võra päikesepaistelisse kohta nii, et uinunud pung on suunatud maasse. Istutage täiendavad kroonid umbes 3 jala kaugusele.

10
Osta seemikud. Paljudel turgudel ja aiandus- või kodupoodides müüakse rabarberi seemikuid. Need on rabarberitaimed, mille kõrgus on umbes 4 tolli. Nad on valmis ka teie aeda istutamiseks. Ostke roheliste, ülemeeliste ja katkematute lehtedega seemikud. Kontrollige mulda, et see oleks niiske. See võib tagada, et ostate terveid ja elujõulisi seemikuid, millest kasvavad maitsvad taimed.Istutage oma seemikud kaitstud sooja kohta. Nad peaksid saama pärastlõunast varju aasta kuumimatel kuudel.