Kuidas rabarberit külmutada

Ükskõik, kas kasvatate rabarberit ise või ostate seda toidupoest või taluturult, on see puuvili maitsev lisand moosidele, hoidistele, pirukatele ja muudele küpsetistele. Kui aga leiate, et rabarberit on liiga palju, saate jäägid pikemaks säilitamiseks lihtsalt külmutada. Õigesti külmutatud rabarber säilib kuni aasta. Kaks kõige levinumat rabarberi külmutamise viisi on kuivpakendamine ja siirupi pakendamine ning mõlemad on lihtsad ja lihtsad.

1
Lõika ära lehed ja tipud. Asetage rabarberivarred tasasele pinnale nagu lõikelaud. Lõika ära varte ülaosa, kus on lehed. Eemaldage kindlasti kõik lehed, kuna need on mürgised. Lõika ära ka varte alumine toll (2,5 cm), kus rabarber maad puudutas.

2
Pese ja kuivata rabarber. Loputage rabarber jaheda jooksva vee all. Kasutage puuviljadelt mustuse eemaldamiseks sõrmi või puhast lappi. Rabarber on üsna kõva, nii et soovi korral võite selle puhastamiseks kasutada ka köögiviljaharja. Asetage varred puhtale rätikule ja rullige iga vars kuivaks. Kui teil on, võite rabarberit kuivatada ka salativääris.

3
Haki varred hammustuse suurusteks tükkideks. Tõsta rabarberivarred lõikelauale tagasi. Haki iga vars veerand- kuni pooletollisteks tükkideks (6–13 mm). Väiksemad tükid sobivad ideaalselt mooside, pirukatäidiste ja küpsetiste jaoks. Suuremad tükid sobivad paremini tavaliseks söömiseks või rammusamate kompottide valmistamiseks. Kui teil on rabarberiga konkreetsed plaanid, vaadake tükkide õige pikkuse määramiseks konkreetseid retsepte.

4
Keeda rabarberit vees üks minut. Täida suur kastrul veega. Pane kaas peale ja lase vesi keskmisel-kõrgel kuumusel keema. Kui vesi keeb, tõsta rabarber ettevaatlikult vette. Minuti pärast eemaldage pann tulelt ja kurnake rabarber kurni. Rabarberi blanšeerimine aitab säilitada selle värvi ja maitset paremini ja kauem. Blanšeerimine on protsess, mille käigus keedetakse midagi väga lühikest aega ja seejärel kastke see toiduvalmistamise peatamiseks jäävanni.

5
Kasta rabarber jäävanni. Täitke suur segamiskauss poolenisti jääga ja täitke kauss ülejäänud tee veega. Kalla kurnatud rabarber jäisesse vette ja jäta minutiks seisma. See peatab toiduvalmistamise. Blanšeerimisel jätke toit alati sama kauaks jäävanni, kui keetsite.

6
Kuivatage rabarber. Kurna rabarber uuesti kurnisse ja vali välja ka sinna sattunud jääkuubikud. Laota rabarberitükid mõneks minutiks kuivale rätikule õhu käes kuivama või lase need vee eemaldamiseks läbi salativööruri.

7
Pane tükid küpsetusplaadile sügavkülma. Tõsta rabarber küpsetusplaadile ja laota tükid laiali nii, et need oleksid ühe kihina. See aitab rabarberil kiiremini ja ühtlaselt külmuda. Asetage küpsetusplaat sügavkülma ja sulgege uks. Jätke rabarberitükid vähemalt kaheks tunniks sügavkülma. Rabarberi ühe kihina külmutamine tagab, et üksikud tükid ei jää kokku, mis hõlbustab külmutatud rabarberi mõõtmist ja jaotamist.

8
Tõsta rabarber pikaajaliseks säilitamiseks sügavkülma konteinerisse. Kui rabarberitükid on jõudnud külmuda, võta küpsetusplaat sügavkülmast välja. Tõsta rabarberitükid sügavkülma kotti. Ärge täitke kotti rohkem kui kahe kolmandiku võrra. Lükake kogu õhk kotist välja, et vältida sügavkülmiku põlemist, ja sulgege kott tihedalt. Asetage kott pikaajaliseks säilitamiseks sügavkülma. Rabarberile võite kirjutada kuupäeva, kui soovite jälgida, kui kaua see sügavkülmas seisnud on. Sel viisil külmutatud rabarber säilib umbes aasta.

9
Valmistage lihtne siirup. Sega keskmises kastrulis 2 tassi (450 g) suhkrut ja 4 tassi (940 ml) vett. Kuumuta segu keskmisel kuumusel regulaarselt segades keemiseni. Kui suhkur on täielikult lahustunud, tõsta pann tulelt. Vaja läheb nii palju lihtsat siirupit, et rabarber oleks kaetud. Sõltuvalt rabarberi kogusest peate võib-olla rohkem siirupit valmistama. Kasutage kahe osa vee ja ühe osa suhkru vahekorda.

10
Jahutage siirup. Pange siirup kõrvale ja laske sellel umbes tund jahtuda, kuni see on toatemperatuuril lähedal. Seejärel tõsta pann ja siirup külmkappi ning lase veel vähemalt tund jahedas seista. On oluline, et siirup oleks enne rabarberiga segamist põhjalikult jahutatud.

11
Sega omavahel jahtunud siirup ja rabarber. Tõsta rabarberitükid suurde segamisnõusse. Kata viljad lihtsiirupiga ja sega segu, et rabarber siirupis täielikult sukelduks. Rabarberi külmutamine lihtsas siirupilahuses aitab säilitada värvi ja maitset. Lihtsa siirupi asemel võid rabarberid katta ka kattega. õuna-, virsiku- või valge viinamarjamahl.

12
Tõsta segu sügavkülmakindlasse anumasse. Valage rabarberi- ja siirupisegu oma sügavkülmakotti, jättes paisumiseks vähemalt 2,5 cm ruumi. Sulgege anum õhukindlalt. Ideaalsed konteinerid siirupiga pakitud rabarberi jaoks on külmutuskindlad plastmahutid või sügavkülmakotid.

13
Külmuta siirupisse pakitud rabarber. Tõsta anum sügavkülma ja lase rabarberil mitmeks tunniks külmuda. Saate määrata konteineri kuupäeva, mis aitab teil jälgida, millal rabarber sügavkülma läks. Siirupist või mahlast pakitud rabarber säilib sügavkülmas umbes aasta.