Kuidas osta jooksujalatseid

Jooksujalatsid võivad avaldada tohutut mõju sellele, kui mugavalt te end jooksmise ajal tunnete, olenemata sellest, kas sörkidete mööda kohalikku rada, jooksete mööda metsa või võistlete maratonil. Õige paar võib aidata teil ka õnnetusi ja vigastusi vältida, samas kui vale paar võib tegelikult suurendada vigastuste tõenäosust. Seetõttu on õige paari jooksujalatsite ostmine oluline otsus, eriti pühendunud jooksjate jaoks. Seega alustage allolevast 1. sammust, et saada kasulikke nõuandeid, kuidas endale parimad jooksujalatsid osta.

1
Ostke jooksu spetsialiseeritud kauplustes. Uute jooksujalatsite ostmisel on parem minna väiksemasse jooksupoodi, mitte suurde kaubamajja. Üldjuhul on jooksupoodide töötajad teadlikumad ja neil on rohkem aega iga kliendiga suhtlemiseks. Hea müüja esitab teile palju küsimusi teie jooksustiili ja -mustrite kohta, et määrata teile õige jalanõu stiil. Nad küsivad teilt, mitu miili te nädalas jooksete, kas olete maantee- või jäljejooksja ja kas treenite praegu võistluseks või maratoniks. Müüja võib teie jooksmise määramiseks läbi viia ka mitmeid teste. Nad võivad jälgida teid jooksulindil jooksmas, et näha, kas te liigute ülepronatsiooni (rullate jalga sissepoole) või supinate (rullate jalga väljapoole), kui jalg vastu maad puudutab. Nad võivad läbi viia ka kaaretesti, et näha, kas teil on normaalsed, kõrged või langenud kaared. Need tegurid aitavad kindlaks teha, millist tüüpi jooksujalatsid teile kõige paremini sobivad.

2
Võtke kaasa oma praegused jooksujalatsid ja kõik sokid või sisetükid. Kui lähete ostma uusi jooksujalatseid, on oluline võtta kaasa kõik kingad, sokid või sisetükid, mida praegu kasutate – need aitavad müügiassistendil tuvastada teie vajadused ja ka valida sobiva jalatsi. õigesti. Müügiassistent võib teie jooksustiili kinnitamiseks uurida teie vanade jalanõude kulumismustreid. Näiteks kui kulumismustrid koonduvad peamiselt jalatsi siseservale, näitab see, et kipute jooksmisel ülepronatsiooni. Ülepronaatorid nõuavad tavaliselt stabiilsust või liikumist reguleerivaid jalatseid. Uute kingade proovimisel on oluline kanda tavalisi sokke ja sisetükke, vastasel juhul võite osta kingapaari, mis tundub poest sobivat, kuid tunneb end liiga targana, kui hakkate nendega jooksma. .Samuti peaksite jooksujalatseid ostma minnes kandma tavalisi jooksuriideid, et tunneksite end mugavalt jooksulindil joostes või poes ringi tehes, kui on aeg neid katsetada. Ärge minge jooksujalatseid ostma, kui kannate ülikonda või kui kannate sandaale või plätusid ilma sokkideta.

3
Ostke hiljem päeval. Paljud inimesed teevad selle vea, et ostavad jooksujalatseid varahommikul, kuid see ei võta arvesse tõsiasja, et jalad paisuvad päeva jooksul. Selle turse tõttu ei pruugi hommikul istuv jalanõu tunda anda. nii mugav tulla õhtusse. Planeerige oma ostureis mõneks ajaks pärast kella 16.00, sest pärast seda ei paisteta teie jalad enam palju. See on oluline, kuna teie jalad paisuvad ka jooksmise ajal, seega peate ostma jalanõud, mis on mugavad, kui teie jalad on nende lähedal. suurim.

4
Mõõtke jalg üle. Teine levinud viga, mida inimesed teevad, on eeldada, et nad teavad oma jala suurust. Inimese jalalaba pikkus ja laius kipuvad aga aja jooksul muutuma (nt raseduse ja võlvide langemise tõttu). Seetõttu peaksite iga kord, kui ostate uue kingapaari, laskma oma jalga mõõta. Üldjuhul peaksid teie jooksujalatsid olema tänavajalatsidest poole kuni täissuuruses suuremad. See annab teie jalgadele jooksu ajal rohkem ruumi liikumiseks. Lisaks on oluline meeles pidada, et erinevate kaubamärkide suurus võib nende disaini ja kasutatud materjalide tõttu olla erinev. Nii et isegi kui olete Nike’i kingades 7. suurus, võite Reeboksis olla 7,5. Liiga väikestes kingades jooksmine võib põhjustada selliseid asju nagu villid ja mustad varbaküüned, mis pole lõbus. Nii et ärge muretsege liiga palju “oma” suuruses kinga hankimise pärast, vaid ostke jalanõu, mis sobib!

5
Olge valmis kulutama natuke raha. Pole kindlat reeglit selle kohta, kui palju peaksite kulutama jooksujalatsite ostmisele, kuid üldiselt peaksite maksma kuskil 70–120 dollarit. Jooksujalatsid on investeering – õige paar aitab teil joosta mugavalt, vältides vigastusi ja õnnetusi. Kui ostate kohe hea jooksujalatsite paari, võite säästa raha arstiarvetelt või füsioteraapia kohtumistelt. Ärge laske kiusata osta odavaid jooksujalatseid lihtsalt sellepärast, et leidsite need soodsalt keldrist. Samuti ei tohiks te kulutada üle uusimatele kaubamärgiga kingade paarile, millel on väidetavalt uusim jooksutehnoloogia. On ebatõenäoline, et kumbki neist valikutest on teie jaoks ideaalne kinga.

6
Veenduge, et teie varvastel oleks piisavalt ruumi. Uute jooksujalatsite puhul on üks olulisemaid asju, mida jälgida, et varvastel oleks piisavalt ruumi. Teie varbad peaksid saama jalatsi esiosa sees vabalt küljelt küljele liikuda. Normaalselt seistes ei tohiks väike varvas istuda sisetalla serval. Pikima varba ja jalatsi ülaosa vahele peaks jääma umbes ühe pöidla laiune ruum. Laske müüjal või sõ