Kuidas valida jooksujalatseid

Valede jalanõudega jooksmine võib olla katastroofi retsept, eriti kui plaanite jooksudistantsi või ebatasasel maastikul. Vale jalatsite valik võib põhjustada jalavalu, seljavalu, Achilleuse kõõlusepõletikku, jooksja põlve ja muid haigusi. Enne kingade valimist peate arvestama maastikuga, millel jooksete, oma jooksustiili ja isiklikke maitseid. Siis olete valmis ostma ja tegema esimesi samme uutes jooksujalatsites ning kui teete, ei kahetse te kulutatud aega.

1
Mõelge pinnale, millel jooksete. See mõjutab oluliselt seda, milline kinga teie jalale kõige paremini sobib. Näiteks kui jooksete rajal või väljakul, mis on spetsiaalselt loodud tasaseks ja haardumiseks, ei vaja te oma jalatsile täiendavat veojõudu. Üldiselt: Maantee-/rajajooks nõuab väiksemat veojõudu ja kergemat kaalu. Rajajooksul peab olema hea haarduvus, tugi ja pehmendus ebatasasel pinnasel.

2
Tehke kindlaks, millist jooksu te teete. On oluline, et te ei ostaks kogemata spordijalatseid, mis pole spetsiaalselt jooksmiseks mõeldud. Spordijalatseid on palju erinevaid kategooriaid, nagu treeningjalatsid või kõnnijalatsid, kuigi need pole ideaalsed sise-, raja-, murdmaa-, sprindi- või distantsijooksuks.

3
Saate oma jalgadele professionaalse hinnangu. Paljudes jooksupoodides on nüüd varustus, mis suudab analüüsida teie kõnnakut (kõnni/jooksmist) ja jalatüüpi. See aitab teil teada saada, kas vajate tuge, et vältida jala sissepoole rullumist (nimetatakse ka pronatsiooniks). Kuigi on palju erinevaid jalatüüpe, on kolm peamist: neutraalse jalaga jooksjad, kus jalg puutub maaga kokku jalalaba keskkoha suunas.Ülepronatsioon, kus jalg rullub liiga kaugele sissepoole.Alapronatsioon, kus jalg seda teeb. ei rulli piisavalt sisse (optimaalne on umbes 15%). Selle tulemuseks on ebaefektiivne löögi hajutamine ja jalgade külgmine (välimine) osa teeb äratõuke ajal rohkem tööd kui vaja.

4
Võtke arvesse oma kaalu. Mida raskem olete, seda suurem on löök teie jala ja maa vahel. Mõju suurenemine võib nõuda täiendava toega kingade ostmist, isegi kui teie jalatüüp on neutraalne ja tavaliselt ei soovitata teil seda teha. Võite juhtida sellele tähelepanu oma arstile või eksperdile, kes aitab teil otsustada. oma jalanõusid, eriti kui tunnete juba jala-, sääre- või seljavalu.

5
Vigastuste ja kehaliste puude osas konsulteerige arstiga. Teil võib olla vigastus, mis mõjutab teie kõnnakut, või füüsiline puue, mis teeb sama. Mõlemal juhul peaksite oma arstiga nõu pidama, millised jalanõud pakuksid teile parimat tuge ja jooksukogemust.

6
Minge spetsiaalsesse jooksujalatsite poodi, et näha oma sobivust. Kingade erinevad kujundused võivad nende istuvust ja tunnet drastiliselt muuta. Mõnikord võivad kingade valmistamisel kasutatud materjalid muuta selle ebamugavaks, jäigaks või raskeks. Vältige seda, proovides füüsilises poes palju erinevaid paare. Kuigi veebist kingade ostmine võib olla taskukohane, ei saa isiklikult jalatseid proovida. Vale kingavalik võib põhjustada valu, vigastusi või ebamugavustunnet.

7
Proovige oma kinga hiljem pärastlõunal. See võib tunduda rumal, kuid päeva jooksul muutuvad teie jalad füüsilisest tegevusest paiste. Kui proovite oma kingi hiljem päeval, väldite liiga väikese kinga ostmist. Samuti võite kaaluda järgmist: pärast jooksu jalatsite proovimine. See simuleerib teie jala maksimaalset suurust. Kui teil on ortopeedilised või üldised toed, võtke need kaasa. Neid tuleks paigaldamise ajal arvesse võtta.

8
Eesmärk on jalanõud, mis on liibuvad. Kui tunnete pigistamist või ebamugavust hõõrumist, ei sobi see king tõenäoliselt teile kõige paremini. Jooksu jooksul paisuvad jalad suureks. Samuti muutuvad ebamugavad omadused jooksu ajal tõenäoliselt iga kilomeetriga hullemaks, põhjustades teile tarbetut ebamugavust. Seo kingad kinni ja kõndige pärast nende jalga libisemist. Võib-olla isegi paar tiiru poes ringi teha, kui see on lubatud. Nii tunnete kinga sobivust paremini.

9
Kaaluge poole võrra suuremat. Jalade koormus ja sellest tulenev turse tähendab, et enamik jooksjaid peab ostma jalanõu, mis on poole numbri võrra suurem kui nende tavaline tänavajalats. Hea rusikareegel on testida oma kinga järgmiselt: libistage jalg jalanõus ettepoole. Sisestage sõrm jala ja jalatsi kanna vahele. Veenduge, et jalatsi laiuselt oleks ruumi, et vältida jalanõude kitsaks jäämist. jooksu lõpu poole.

10
Esitage küsimusi oma kinga omaduste kohta. Hea jooksujalatsite paar võib olla kallis, seega võiksite vältida mittevajalike funktsioonide eest lisatasu. Küsige kingamüüjalt, kes aitab teid selliste funktsioonide kohta nagu: Tuulutusavad kingas.Kinga põhja kuju või konfiguratsioon.Läbipaistvad osad, millel on toestuseks “õhupõis”.

11
Hoidke avatud meelt. Isegi kui on kinga, mis tundub teile ideaalne, just teie värvitoonis, ärge laske välimusel end ebamugava kinga ostmisel petta. Veedate oma uutes kingades palju aega ja teenite palju higi. Proovige paljusid ja märkige üles paarid, mis tunnevad end kõige paremini.

12
Küsige oma kingatüübi spetsialiseerumisalade kohta. Isegi kui ostate spetsiaalset jalatsit, näiteks stabiilsusjalatsi või liikumisjuhtimisjalatsi, on igas kategoorias veelgi rohkem spetsialiseerumisalasid. Näiteks stabiilsusega jala esiosa lööv jalats ei teeni hästi kontsa lööjat. Need, kes on altid vigastustele, võivad kaaluda maksimalistlikke jooksujalatseid, mille eesmärk on löögijõudu veelgi vähendada.

13
Murdke oma kingad sisse, et vältida villide teket ja suurendada mugavust. Sel ajal, kui teie kingad kohanduvad teie jalgadega ja jalad kohanduvad teie uute jalanõudega, esineb tõenäoliselt väga väikest hõõrdumist, mis võib põhjustada ville. Alustage uute kingade sissemurdmist lühema jooksu või kõndimisega. Nii on teil väiksem oht ​​villide tekkeks. Mõned hiljutised uuringud on näidanud, et eriti spordi- ja jooksujalatsite puhul peaksite saama uued jalatsid kohe jalga panna ja olema mugav.

14
Küsige tagastamispoliitika kohta ja kasutage neid. Paljud kingapoed lubavad kingi tagastada kuni kuu aega pärast nende ostmist. Kui pärast paari proovisõitu otsustate, et teie uued kingad tõesti ei sobi teie jalga, tagastage need ja otsige midagi sobivamat.