Kuidas nikerdada arbuusiluike

Arbuusiluik on ideaalne keskne element mitteametlikule lõunasöögile, romantilisele piknikule või pulma- või kokteilivastuvõtule Rootsi lauas. Arbuusiluige saab täita värskete melonite, viinamarjade või muude sobivate puuviljadega, mida külalised vabal ajal lihtsalt lusikaga välja tõstavad. Arbuusiluige nikerdamine on neid samme järgides lihtne.

1
Ostke arbuus. Valige kuju vastavalt sellele, mida soovite lauale asetatuna näha. Enne nikerdamist peske arbuus, et vähendada salmonellaga nakatumise võimalust. Kasutage kindlasti puhtaid nuge ja puhast lõikepinda. Jälgige, et kogu arbuus oleks nikerdamisel toatemperatuuril. Lõigete tegemine on lihtsam, kui arbuus ei ole külm.Jahutage arbuus pärast lõikamist ja vajadusel enne serveerimist külmkapis.

2
Lõika terve arbuusi põhjast õhuke viil. See stabiliseerib meloni ja hoiab ära selle ümberkukkumise. Kui olete nikerdamise lõpetanud, asetage luigekorv serveerimisalusele, et kaitsta pindu, millele luik asetatakse. Enne arbuusi kallal töötamist valige ka tasane tööpind kindlal alusel.

3
Joonistage luige piirjooned. Joonistage kujundus arbuusi koorele, kasutades peene kuni keskmise teravusega veekindlat markerit või teravat pliiatsit.Pärast kujunduse joonistamist koorele sisestage hambaorkid võtmekohtadesse, mida kasutada oma lõigete juhendina.Siin näete mustri pilti. lähedalt. Kui teil on vaja seda teisaldada, vaadake jaotisi Kuidas fotot teisaldada ja Kuidas ruudustiku abil pilte üle kanda ja nende suurust muuta.

4
Kasutage teravat nuga või toidukaunistamistööriista, et lõigata piki mustri jooni, nagu siin näidatud. Luigekujunduse ülemise osa lõikamisel lõigake läbi koore. Selle joone kohal olev melon lõigatakse pärast kujunduse valmimist ära. Parema haarde saavutamiseks ja käte kaitsmiseks kasutage värskeid uusi paksusid haardepeopesadega aianduskindaid.

5
Olge ettevaatlik ja jätke nokk selle sisse nikerdamisel sulgede külge. See on disaini stabiilsuse jaoks hädavajalik.

6
Kasutage silma õõnestamiseks nuga. Seda on kõige parem teha enne pealmise viljaliha eemaldamist, sest see on õrn lõige ja kogu paigal oleva meloni kaal aitab teil seda õigesti teha.

7
Eemaldage arbuusi ülemine osa. Lõika see neljandikku, seejärel tõmmake tükid õrnalt ükshaaval lahku. Jälgige kõiki kinnitatud osi, mis vajavad meloni koore ja viljaliha vabastamiseks veidi rohkem lõikamist. Tõmbamise asemel lõigake sujuvalt, et disain ei rebeneks.

8
Õõnestage melon. Kärbige jooni nii, et need ei oleks liiga paksud ega ebaühtlased. Kasutage ülejäänud meloni eemaldamiseks melonipalli. Need pallid lisatakse õõnestamise lõppedes tagasi luigekorvi.

9
Täida arbuusiluik 1 tassi melonipallide ja viinamarjade või mõne muu kasutatava puuviljaga. Täpne kogus oleneb meloni suurusest – võib-olla mahub rohkem või vähem kui üks tass. Serveeri ülejäänud puuviljad, sealhulgas melonipallid, teises kausis või valmistage teine ​​nikerdatud arbuus, et tasakaalustada paarina. Teevõileivad, kohv ja erinevad juustud täiendavad keskpunkti.

10
Valmis.