Kuidas mõrva mängida

Kes teadis, et käepigistus pimedas võib viia teie surmani? Mängul Murder on erinevad nimed ja erinevad iteratsioonid, olenevalt sellest, kust te pärit olete. Iga versiooni on aga lihtne mängida ja see teeb suurepärase jäämurdja – eriti klassiruumides või pidudel. Kõik, mida vajate, on 10-liikmeline või enama inimese rühm, paberitükk ja natuke kriitilist mõtlemist.

1
Valige keegi, kes ei mängi. Kui keegi vabatahtlikult ei osale, proovige mängida kivi, paberit, kääre või joonistada kõrsi. Seejärel saate kordamööda välja istuda, kui mängite mitut mängu. See inimene juhib kas ruumi valguslülitit või hoiab käes taskulampi. Nad võivad mängu igal ajal peatada ja kelleltki küsida, kas nad teavad, kes on mõrvar. Samuti lülitavad nad mängu alguses tuled välja.

2
Vali mõrvar. Saate seda teha mitmel erineval viisil. Inimene, kes ei mängi, saab valida mõrvari või saate ühe kaardipakki või paberitükke kasutades juhuslikult valida. Näiteks laske kõigil seista ringis ja sulgeda silmad. Väljas istuv inimene saab seejärel koputada kellelegi õlale ja temast saab mõrvar. Kaardipakki kasutamiseks kasutage kõiki mitte-nägu kaarte, välja arvatud üks. Isik, kes joonistab näokaardi, on siis mõrvar. Sama saab teha paberilipikutega. Koguge nii palju sedeleid, kui teil on mängijaid, ja jätke need kõik tühjaks, välja arvatud üks. Joonistage ühele paberile X, siis see, kes selle paberi saab, on mõrvar.

3
Alustage mängu. Kõik peavad kõndima nii, nagu kõnniksid nad ruudustikus. See tähendab sirgeid jooni ja üheksakümnekraadiseid pöördeid. Ei ole kindlat mustrit, mida järgida, vaid soovite lihtsalt veenduda, et kõik ei põrkaks üksteisega kokku. Siiski peaksite teistest mängijatest sageli mööduma. Samuti peate kätt suruma kõigil, kellest möödute.

4
Kraapige teiste mängijate randmete sisekülge. Kui olete mõrvar, soovite enne vahelejäämist tappa võimalikult palju mängijaid. Seda saab teha teise mängija randme sisekülge kriimustades nimetissõrmega, samal ajal samal ajal kätt raputades. Pidage meeles, et pole vaja tappa iga inimest, kelle kätt surute. Eriti kuna see teeb selgeks, et sina oled tapja.

5
Oodake kümme sekundit, enne kui surete. Mängijana, kui teie randme sisekülg on kriimustatud, peate ootama kümme sekundit, enne kui ametlikult surete. See aitab suurendada mõrvari mõistatust, kuna olete tõenäoliselt surunud kellegi teise kätt kohe pärast mõrvari kätt. Olge oma surmaga nii dramaatiline, kui soovite. Võite end põrandale visata, karjuda, võltsnuta – see on teie otsustada!

6
Proovige ära arvata, kes on mõrvar. Mängu ajal võivad mängijad vabalt arvata, kes nende arvates mõrvar on. Näiteks võib keegi öelda: “Jason, kas sina oled mõrvar? Kui neil on õigus, siis mäng lõppeb ja saate alustada uut. Kui nad aga eksivad, siis nad “surevad” ja saavad mängust lahkumiseks. Kui mõrvar avastatakse, on mäng ametlikult läbi.

7
Valige mõrvar. Saate seda teha mitmel erineval viisil. Üks võimalus on hankida kauss või paberkott ja lõigata/rebida paberitükk väikesteks ribadeks. Ühele paberilehele kirjutage mõrvari nimeks M ja jätke teised sedelid tühjaks. Mängija, kes saab M-i, on tapja. Võite kasutada ka kaardipakki. Näiteks kasutage mitte-näokaarte (st kõike, mis ei ole kuningas, kuninganna või Jack) ja seejärel segage neisse üks näokaart. Kes näokaardi tõmbab, on siis mõrvar.

8
Istuge ringis ja hoidke kätest kinni. Kui mõrvar on valitud, tahate, et kõik läheksid ringi ja hoiaksid käest kinni. See on vajalik, kuna mõrvar peab oma ohvrite tapmiseks läbima “pigistuse”. Kui olete alustamiseks valmis, laske kellelgi tuled kustutada.

9
Alustage pigistamist. Kes iganes on mõrvar, võib oodata nii kaua, kui nad tahavad, kuni nad hakkavad pigistama. Inimeste käsi suudavad nad aga pigistada vaid endast paremal ja vasakul. Need on inimesed, kes aitavad seda edasi anda, kuni see ohvrini jõuab. Näiteks oletame, et mõrvar pigistab kolm korda paremal asuva inimese kätt. Parempoolne inimene peab seejärel kaks korda pigistama enda kõrval oleva inimese kätt ja nii edasi, kuni see jõuab ühe pigistuseni. Kelle kätt üks kord pigistatakse, peab siis “surema”.

10
Väljuge, kui olete ohver. Kui teie kätt pigistatakse ainult üks kord, olete kahjuks “surnud”. See tähendab, et peate mängimise lõpetama ja ringist lahkuma. Samas võite surra nii dramaatiliselt kui soovite. Sageli annab dramaatilisem surm veelgi rohkem mängurõõmu. Näiteks toolilt maha viskamine, rinnast kinni hoidmine ja oigamine.

11
Arva ära mõrvar. See võib olla keeruline, kuna te ei tea alati, millisest suunast pigistus tuleb. Ring väiksemaks jäädes peaks aga saama parema ettekujutuse, kes on mõrvar. Kui teil on idee, küsige: “Sarah, kas sina oled mõrvar?” Kui teil on õigus, siis võidate ja mäng on läbi. Kui aga eksite, peate ringist lahkuma ja mäng jätkub .Jätkake mängimist, kuni mõrvar on paljastatud või kuni kõik mängijad on surnud ja mõrvar võidab.