Kuidas maasikaid koorida

Värskelt korjatud maasikatel on lehtedega ülaosa, mida nimetatakse tuppleheks või kestaks. Lehed ei ole magusad nagu maasikas, nii et enamik värskeid retsepte käsivad teil need eemaldada, kasutades selleks protsessi, mida nimetatakse koorimiseks. Valige meetod, mida saate oma käeulatuses olevate tööriistadega täiendada.

1
Osta maasikakoorija. Need on saadaval veebis, kasutatud kauplustes, köögipoodides ja mõnes supermarketis. Kui teil on maasikapõõsaid või küpsetate maasikatega aastaringselt, on 3-dollarine ostuhind hea väärtus, arvestades sellega säästtavat aega.

2
Korja maasikas. Hoidke marja külge oma mittedomineeriva käe nimetissõrme ja pöidla vahel. Hoidke lehti teise käe poole kallutatud.

3
Hoidke oma domineerival käel pöidla ja nimetissõrme vahel asuvat väikest metallist ümbrist. Kere küljed peaksid avanema ja kergelt vabastama väikese survega.

4
Asetage kere metallist küljed vastu kere välisservi. Nad peaksid istuma selle piiril, kus maasika tipp muutub punasest valgeks. Sisestage need umbes veerand tolli (0,6 cm) maasika sisse.

5
Pigistage kere mõlemal küljel ja keerake seda. Tõmmake kest maasikast välja. Tuppleht libiseb koos koorikuga välja.

6
Visake kest ära ja peske maasikad enne serveerimist.

7
Otsige üles vastupidav plastikust joogikõrs. Kui põhk on painutatud, kasutage vastupidist otsa, mis on sirge.

8
Keerake kõrre ots läbi maasika alumisest otsast. Lükake seda vertikaalselt, kuni see väljub ülaosas olevast tupplehest. Mida küpsem on maasikas, seda vähem jõudu peate kasutama.

9
Tõmmake põhk teisest otsast lõpuni läbi. Haarake kerest ja visake see ära.

10
Leidke oma väikseim lõikamisnuga. Sa ei lõika maasikasse kuigi kaugele.

11
Hoidke maasikat vasakus või mittedomineerivas käes

12
Sisestage koorimisnoa ots 45-kraadise nurga all, kus maasika ülaosa muutub valgeks. Vajutage seda umbes veerand tolli (0,6 cm) keskkoha poole. Kui sisestate noa tera nurga all keskkoha poole, säästate võimalikult palju magusaid puuvilju. Vältige maasika ülemise kolmandiku lihtsalt ära lõikamist.

13
Viilutage ringjate liigutustega tupplehe läbimõõdu ulatuses, kuni nuga jõuab lähtepunkti.

14
Eemaldage nuga ja visake korpus ära.