Kuidas lõigata rostbiifi

Kui valmistate maitsvat rostbiihatoitu, peaksite teadma, kuidas veiseliha õigesti tükeldada. Rostbiifi lõikamisel on mõned erinevad aspektid, näiteks milliseid tööriistu kasutada, millises suunas veiseliha lõigata ja kui palju sellest lõigata, mis on nüansirikkamad, kui arvate. Õnneks, kui olete nendest nüanssidest aru saanud, on rostbiifi lihtne lõigata viisil, mis muudab selle veelgi õrnemaks, mahlakamaks ja maitsvamaks!

1
Kasutage pikka teravat nuga, mis on spetsiaalselt ette nähtud nikerdamiseks. Seda tüüpi nuga annab rostbiifi nikerdamisel kõige sujuvamad lõiked. Kui teil pole nikerdusnuga, sobib ka sakiline leivanuga, kuigi teie lõiked ei näe nii kenad välja. Spetsiaalseid nikerdusnuge saate osta igast toiduvalmistamise tarvikuid müüvast poest. Nikerdusnugade osas Rusikareegel on: mida pikem ja teravam nuga, seda parem. Töö enda jaoks lihtsamaks muutmiseks võite kasutada ka elektrilist nikerdusnuga. Kuid elektrilised nikerdusnoad toodavad tavaliselt vähem korralikke lõikeid kui traditsioonilised noad.

2
Veenduge, et teil oleks veiseliha hoidmiseks kaheharuline nikerduskahvel. See hoiab röstitud veiseliha paigal, kui lähete seda lõikama, ja ei lase sellel nikerdusalusel ringi libiseda. Enamikul nikerduskahvlitel on 2 haru, kuid toimiks ka 3-haruline kahvel. Tõenäoliselt ei ole tavaline kahvel piisavalt pikk ja paks, et veiseliha lõikamise ajal piisavalt paigal hoida.

3
Valige kõrgendatud külgedega metallist nikerdusalus, kui teil selline on. Seda tüüpi kandiku naelu ja ülestõstetud küljed aitavad veiseliha lõikamisel paigal hoida ning takistavad mahla väljavalgumist. Kui teil pole metallist nikerdusalust, on järgmiseks parem kasutada suurt puidust lõikelauda.

4
Kui teie noad on kõik tuhmid, kaaluge noateritaja hankimist. Terava noa olemasolu muudab veiseliha lõikamise palju lihtsamaks ja ohutumaks. Noateritaja on eriti hea investeering, kui küpsetate rostbiifi üsna sageli. Noateritaja saate osta enamikust toidukaupade kauplustest.

5
Laske veiselihal 10-15 minutit puhata, et see saaks mahla tagasi imada. Kui olete rostbiifi küpsetanud, võtke see ahjust välja ja mässige alumiiniumfooliumi. See hoiab veiseliha kuumana, kuna see marineerub omas mahlas. Veiseliha puhkama jätmine ei muuda liha mitte ainult mahlasemaks, vaid seda on ka kergem lõigata. Kasutage rostbiifi väljavõtmisel kindlasti ahjukindaid ahjust.

6
Tehke kindlaks veiseliha “tera”, et teaksite, kust seda lõigata. Liha “tera” viitab lihaskiudude horisontaalsele või vertikaalsele joondamisele. Terad on nähtavad, tavaliselt valged triibud teie liha pinnal. Veiseliha lõikamisel on oluline lõigata tera risti, et veiseliha oleks vähem sitke ja seda oleks lihtsam närida. Tera läbilõikamine tähendab nende lihaskiudude lõikamist prae nikerdamisel.

7
Asetage rostliha nikerdusalusele või lõikelauale. Veiseliha on palju lihtsam nikerdada pigem lõikepinnal kui röstimispannil. Kui veiseliha on puudutamiseks liiga kuum, kasutage ahjukindaid, et haarata veiseliha läbi alumiiniumfooliumi ja viia see nikerdusalusele.

8
Sisestage nikerduskahvel ja asetage nuga röstimise lõpu lähedale. Õnnetuse korral torgake rostbiifi nikerduskahvliga kuhugi enda ja noa asetatud paiga vahele. Asetage nuga ühe veiseliha otsa, mitte rösti keskele. Nii jääb rostbiifi lõikamise alustamisel ülejäänud liha ühes tükis, mida saate hõlpsamini säilitada.

9
Lõika veiseliha tera ulatuses sujuvalt viilutamisliigutusega. Proovige libistada nuga läbi veiseliha ühe või kahe liigutusega, et vältida liha tükeldamist. Veenduge, et nikerdate tera risti ja lõigate veiseliha lihaskiud. Näiteks kui veiseliha lihaskiud liiguvad vasakult paremale, peaksite veiseliha lõikama ülalt alla. Kui kasutate sakilise leiba nuga nikerdusnoa asemel, peate võib-olla loomaliha lõikamiseks kasutama saagimisliigutust.

10
Tehke oma viilud 0,64–1,27 cm (1–4–1,2 tolli) paksusteks. See on tüüpiline jämedus, mida röstitud veiseliha lõigatakse võileibade ja einete jaoks. Siiski võite soovi korral valida ka paksemad ja mahlasemad viilud. Teie viilude paksusele ei ole tegelikke piiranguid, kuigi paksemaid viile kui 1 tolli (2,5 × cm) võib inimestel olla raske saada. sööma.

11
Asetage allesjäänud rostliha säilitamiseks õhukindlasse anumasse. Kui olete viilutamise lõpetanud, hoidke ülejäänud rostliha madalas õhukindlas anumas või mässige see tihedalt alumiiniumfooliumisse. Asetage veiseliha ülejääk külmkappi või sügavkülma 2 tunni jooksul pärast küpsetamist. Teie veiseliha säilib külmkapis värskena 3-4 päeva või sügavkülmas 2-3 kuud. Kui teil pole alumiiniumfooliumi, võite ka mähkige veiseliha kilesse.

12
Ärge lõigake ära rohkem liha, kui kavatsete toidukorras kasutada. Viilutatud rostliha kaotab mahla kiiremini kui viilutamata rostliha. See tähendab, et kui soovite veiseliha edaspidiseks kasutamiseks salvestada, on parem hoida seda ühe tükina, mitte viiludena. Kui teil jääb viilutatud rostbiifi alles, on hea viis seda süüa au jus või kastmega. vältige selle liigset kuivamist, kui sööte seda ülejäägina.

13
Veiseliha lõikamisel hoidke nuga lõdvalt, kuid kindlalt. See aitab vältida “ebaatraktiivsete” lihalõikude tegemist, lõigates seda sujuvama liigutusega. Kuid hoidke nuga piisavalt kindlalt, et te ei kaotaks selle haaret.

14
Vältige veiseliha viilutamist, mille paksus on alla 0,64 cm (1–4 tolli). Kui veiseliha on liiga õhuke, ei suuda see mahla nii hästi säilitada. Tõsi, rostbiifi viilude paksus on isiklike eelistuste küsimus, seega viilutage veiseliha väga õhukeseks, kui seda eelistate. Enamik kokkasid ütlevad, et te ei tohiks kindlasti kunagi viilutada rostbiifi vähem kui 0,32 tolli. cm) paksusega.