Kuidas lõhet sulatada

Lõhe, valge, oranži või punase lihaga kala, on pärit Atlandi ookeani põhjaosast ja Vaiksest ookeanist. Värske lõhe on täis suurepäraseid toitaineid, nagu valk, oomega-3 ja D-vitamiin. Lõhet suitsetatakse, grillitakse, hautatakse, küpsetatakse ja süüakse aeg-ajalt ka toorelt. Kala on parim pärast püüdmist või ostmist värskelt küpsetatuna; Siiski, kui see on külmunud, peaksite järgima mõningaid juhiseid, et vältida mereandide saastumist ja selle maitse rikkumist. See artikkel räägib teile, kuidas lõhet sulatada.

1
Eemaldage lõhe sügavkülmast umbes 12 tundi enne selle küpsetamist. Üle 1 naela (454 g) koguste puhul eemaldage lõhe 24 tundi enne selle küpsetamist.

2
Pakkige välimised kihid lahti, kui see on pakitud rohkem kui ühte sügavkülmakotti või alumiiniumfooliumikihti.

3
Asetage kala madalasse kaussi.

4
Asetage kauss külmikusse tasasele pinnale, eemal toiduainetest, mis imavad lõhe lõhna. Mikroorganismide kasvu pärssimiseks tuleks külmkappi hoida temperatuuril 35–40 kraadi Fahrenheiti (1,7–4,4 kraadi Celsiuse järgi).

5
Küpseta kohe pärast lõhe külmkapist väljavõtmist.

6
Eemaldage lõhe sügavkülmast. Enne kala küpsetamist peate iga 1 naela (454 g) kala kohta jätma 30 minutit sulatusaega.

7
Veenduge, et kala oleks kilekotis, kui see veel ei ole. See hoiab ära toores kala bakterite levitamise.

8
Aseta lõhe suurde kaussi. Kui kauss on veega täidetud, peaks kala olema täielikult vee all. Kalade sulatamiseks võite kasutada ka kraanikaussi; see peaks siiski olema pühendatud kalade hoidmisele sulatamise ajal, et vältida saastumist.

9
Täida kauss või kraanikauss külma veega, kuni lõhe on vee all.

10
Vahetage külma vett iga 30 minuti järel.

11
Eemaldage kala pärast täielikku sulamist ja küpseta kohe. Kui sulatate jääplokis külmunud lõhet, laske kalal külma veega üle, kuni kõik jäätükid on eemaldatud. Seejärel katke kala kilega, asetage pannile ja jätke 6–12 tunniks külmkappi seisma.

12
Eemaldage lõhe sügavkülmast. Eemaldage pakend.

13
Asetage see paberrätikutega kaetud taldrikule. Kata kala paberrätikuga.

14
Aseta kala õhemad osad taldriku keskele.

15
Kasutage sulatusseadet, et kuumutada kala 4–5 minutit iga 1 naela (454 g) kala kohta. Sulatamise seadistus on tavaliselt 30 protsenti mikrolaineahju küttevõimsusest või juhtnuppudel “Power 3”.

16
Seisake mikrolaineahi poole aja jooksul ja keerake see ümber.

17
Lülitage mikrolaineahi välja enne, kui see on jõudnud eelseadistatud sulatusaja lõpuni, nii et jääkristalle on alles.

18
Sulatamise lõpetamiseks asetage plaat 5 minutiks tööpinnale.

19
Küpseta kohe. Mikrolaineahjus sulatamine on kõige vähem soovitatav viis kala sulatamiseks. Liha kiire kuumenemine põhjustab kala rakuseinte lõhkemist. Tõenäoliselt on kalad ebaühtlaselt sulanud ja kuivad.