Kuidas liha grillida

Liha grillimine võib olenevalt kasutatavast grillitüübist erineda. See selgitus on mõeldud ainult neile, kes kasutavad steiki küpsetamiseks gaasigrilli.

1
Lülitage oma grill või gaasipliit sisse (kas lülitage gaas sisse ja süüdake või pange söed põhja ja põlema). Gaasigrilli kasutamisel jätke õhupuhasti alla/sulgema umbes 10 minutiks, et kõik üleliigsed jäägid ära põleksid. ja et grillid oleksid ilusad ja kuumad. Kui kasutate sütt, tehke umbes 75–80% kogu grillipinnast läbimõõduga kena kuhi, paar tolli kõrge ja hele tikuga. Laske söel koguneda, muutuvad punaseks ja lõpetage leegi tekitamine. Kui enamik süsi on punaselt hõõguvad ja hõbedased/hallid, olete valmis.

2
Kui ootate grilli kuumenemist, võtke lihatükid ja pehmendage see pehmendava haamriga.

3
Maitsestage oma liha mis tahes tüüpi maitseainetega, mis sobivad teie maitsele. Populaarne viis seda teha on: patsuta liha kuivaks, maitsesta soola ja pipraga ning määri peale kerge kiht oliiviõli. Märkus. Kui kastate liha õliga, põhjustab see ägenemist, mis põhjustab liha asjatult kõrbemist ja karboniseerumist, mis annab väga ebameeldiva maitse – tuhka. Niisiis, hoidke õlikiht kerge.

4
Asetage liha grillile ja ärge liigutage seda enne, kui kogu pinnal on aset leidnud grilljooned/pruun karamellisatsioon (nimetatakse täpsemalt “Maillardi reaktsiooniks”).

5
Pöörake liha spaatliga ümber. Proovige mitte kasutada kahvlit, kuna see torkab liha läbi ja kaotab mahla.

6
Eemaldage liha, kui see on teie maitse järgi peaaegu valmis. Praad küpseb veidi pärast grillilt või ahjust eemaldamist, nii et lõpetage praadimine, kui praad on veidi vähem kui soovitud. Kasutage lihatermomeetrit ja sisestage see praadi kõige paksemasse kohta. Termomeetri näidud peaksid olema: 120 °F (49 °C) kuni 125 °F (52 °C) harvadel juhtudel; 130 °F (54 °C) kuni 57 °C (135 °F). keskmise haruldane ja 140 °F (60 °C) kuni 145 °F (63 °C) keskmise jaoks. Või…Vajutage lihale näpuga. Haruldane liha on pehme ja õõtsuv, keskmine vetruva tihkega ning hästi küpsetatud liha on väga tihke ja järeleandmatu.

7
Valmis.