Kuidas lehtkapsast külmutada

Lehtkapsa külmutamine on suurepärane viis selle hilisemaks säilitamiseks ning see võib tagada teile juurdepääsu värsketele ja tervislikele rohelistele, kui neil pole hooaega. Lehtkapsa külmutamise nipp on see puhastada ja kõigepealt blanšeerida, sest nii säilib maitse kauem. Mitte ainult seda, vaid kui külmutate lehtkapsa üksikute portsjonitena, on see alati valmis sügavkülmast välja võtmiseks, kui seda vajate.

1
Koguge oma varud kokku. Lehtkapsa külmutamiseks peate selle esmalt puhastama, kärpima, blanšeerima ja šokeerima, et külmutatud maitse säiliks. Selleks vajate nii palju lehtkapsast, kui plaanite külmutada, ja mõningaid lihtsaid köögitööriistu, sealhulgas: NugaSuur pottSuur kaussi Kurn või kurn Neli puhast köögirätikut Tangid Lõhustatud lusikas

2
Pese ja lõika lehtkapsas. Loputage lehtkapsa lehti jooksva vee all, et eemaldada mustus, putukad ja muu praht. Asetage lehed puhtale rätikule, et eemaldada liigne vesi. Lõigake varre otsad ära ja seejärel lõigake varred ühetollisteks (2,5 cm) tükkideks. Asetage varred kõrvale. Võite jätta lehed terveks, lõigata need ribadeks või pooleks lõigata. Lehtkapsa varred on toitvad, kuid võivad muuta lehtkapsa sitkeks. Soovi korral saate need enne külmutamist eemaldada. Varre eemaldamiseks lõigake ära alumine vars, kus pole lehti, ja seejärel koorige lehed ära lehtkapsa keskelt üles kulgevast keskmisest veenist. Kapsa puhastamine enne külmutamist see muudab selle mugavamaks, kui seda vajate.

3
Valmistage oma vesi ette. Blanšeerimine on kaheosaline protsess, mille käigus keedetakse lehtkapsast mõni minut ja seejärel asetatakse see kohe jäävanni. Vee ettevalmistamine protsessi jaoks: täitke suur pott veega ja laske see keskmisel-kõrgel kuumusel keema. Täitke suur kauss võrdsetes osades jää ja külma veega. Hoidke läheduses kurn või kurn, et saaksite vee tühjendada. lehtedest.

4
Keeda varred. Kui vesi keeb, lisa lehtkapsa varretükid ja keeda kolm minutit. Kuna varred on jämedamad ja sitkemad, vajavad nad pikemat küpsetusaega kui lehed. Varte keetmine lehtedest eraldi tagab, et te ei küpseta varsi alla ega küpseta lehti üle. Kui jätsite varred ära või kasutasite neid millekski muuks , minge otse lehtede blanšeerimiseks.

5
Blanšeeri lehed. Tõsta lehtkapsa lehed tangide abil keevasse vette. Täitke pott nii palju kui võimalik, ilma lehti ülerahvastamata. Keeda rohelisi 2,5 minutit. Töötage partiidena, kui teil on rohkem kui potitäis lehtkapsast. Enne lehtede lisamist laske kindlasti veel keema tõusta. Köögiviljade sellisel viisil blanšeerimine tapab ensüüme ja baktereid, mis võivad hävitada köögiviljade värvi, maitse ja toitained. Seetõttu võimaldab nende ensüümide hävitamine lehtkapsast kauem säilitada.

6
Lööge lehti. Eemaldage lehtkapsas keevast veest lusikaga. Kastke lehtkapsas küpsemise peatamiseks kohe jääkülma vette. Jätke lehtkapsas jäävanni 2,5 minutiks, mis on sama kaua kui teie küpsetusaeg. Kui töötate partiidena, lisage pärast iga jahutatud lehtkapsapartii rohkem jääd. Lehtede šokeerimine jäävannis säilitab erksa rohelise värvi ja vältida lehtede üleküpsemist.

7
Nõruta ja kuivata lehed. Eemaldage lehed jäävannist lusika abil. Tõsta lehtkapsas kurni ja lase liigsel veel ära nõrguda. Vee eemaldamiseks raputage kurni regulaarselt. Asetage kaks puhast köögirätikut tasasele tööpinnale. Kui suurem osa veest on lehtkapsast maha tilkunud, laota lehed rätikutele laiali. Kasuta ülejäänud kahte rätikut, et lehtkapsast võimalikult palju kuivatada. Tõsta lehtkapsas õhu käes kuivamise lõpetamiseks kõrvale. Mida kuivem on lehtkapsas selle külmutamisel, seda vähem jääkristalle moodustub ja seda kauem talub lehtkapsas sügavkülmas põlemist. Lehtkapsa kuivatamine on oluline, kui kavatsete külmutada terveid lehti, kuid mitte oluline, kui kavatsete seda teha. lehtkapsa püree külmutamiseks.

8
Jaotage lehtkapsas. Saate seda teha vastavalt isiklikele eelistustele või retseptitüüpidele, mida kavatsete teha. Näiteks kui plaanite lehtkapsast kasutada smuutide valmistamiseks ja vajate igaühe jaoks ainult tassi lehtkapsast, jagage lehtkapsas ühe tassi (67 g) kimpudeks. Sel hetkel saate lehtkapsa ka väiksemateks tükkideks hakkida, kui teate, et nii kasutate lehti, kui neid sulatate.

9
Kotti lehtkapsas. Pakkige oma portsjonikapsa kobarad tihedalt suletavatesse rasketesse külmutuskottidesse. Suruge võimalikult palju õhku välja ja sulgege kotid suurema osa teest. Ülejäänud õhu eemaldamiseks sisestage kõrs avasse ja imege õhk välja. Seejärel eemaldage põhk ja sulgege kott kiiresti kogu ülejäänud tee. Õhk ja niiskus on kaks peamist sügavkülmiku põletamise põhjust. Kuiva lehtkapsa külmutamine ja kogu õhu kotist eemaldamine kaitseb lehtkapsast sügavkülmas põlemise eest. Kui teil on see, võite kasutada ka köögi vaakumtihendit ja see eemaldab õhu suurepäraselt.

10
Märgistage kotid. Kirjutage markeriga igale kotile lehtkapsa kogus ja külmutamise kuupäev. See aitab teil jälgida, kui vana lehtkapsas on, ütleb teile, millal peate seda kasutama, ja tuletab meelde, milline portsjoni suurus on igas kotis. Märgistus on oluline, sest kuigi teate kohe, kui palju lehtkapsast igas kotis on. kott, võite selle 10 kuu pärast unustada, kui seda kasutama lähete!

11
Vii kotid sügavkülma. Asetage pakitud ja märgistatud lehtkapsas säilitamiseks sügavkülma. Blanšeerimise, šokeerimise ja nõuetekohase säilitamise korral peaks lehtkapsas säilima kuni 12 kuud. Kapsa kasutamiseks võtke vajalikud portsjonid sügavkülmast välja ja kasutage neid kohe retseptides või laske neil enne tükeldamist tund aega sulada.

12
Blenderda lehtkapsas. Lõika lehtkapsas neljandikku ja tõsta paar peotäit blenderisse. Mõõda välja 1 tass (237 ml) vett ja nirista veidi lehtkapsale. Lülitage blender sisse ja pulseerige lehtkapsa purustamiseks paar korda. Lisa veel paar peotäit lehtkapsast ja veel üks tilk vett. Korrake, kuni olete kogu lehtkapsa püreestanud, kasutades vajadusel kuni tassi vett. Kapsa võite blenderdada toorelt või pärast blanšeerimist ja kõrvetamist, kuid veenduge, et see oleks puhas. Külmutatud lehtkapsapüree sobib suurepäraselt lisamiseks. supid, smuutid ja muud toidud, mille puhul te ei taha lehtkapsast märgata. See meetod ei sobi salatite, lehtkapsakrõpsude ja muude taoliste roogade jaoks, kuna teil pole juurdepääsu tervetele lehtkapsalehtedele.

13
Vala vormidesse. Lehtkapsapüree kasutamise hõlbustamiseks jagage see ühtlaselt jääkuubikuvormide, muffinivormide või minimuffinivormide vahel. Viige pannid sügavkülma ja laske lehtkapsapüreel umbes kolm tundi külmuda. Kapsapüree külmutamiseks teatud portsjonitena valage lehtkapsas vormi mõõtetopsi abil.

14
Eemalda püree kuubikutelt. Kui püree on läbi külmunud, eemalda see jääkuubikuvormidest või muffinivormidest ja tõsta suletavasse plastikust sügavkülmakotti. See vabastab teie jääkuubikualused ja muudab püree ladustamise lihtsamaks. Sügavkülmiku põlemise vältimiseks suruge kotist enne selle sulgemist võ