Kuidas lasanjet külmutada

Koduse lasanje sügavkülmutamine on suurepärane võimalus valmistoidud õhtuks käepärast hoida, kui ahi sisse lülitada ja õhtusööki soojendada ei saa. Kui valmistate lasanjet ja külmutate selle hilisemaks kasutamiseks, on teil omatehtud tervislik eine alati käepärast, kui seda vajate. Lasanjet võite külmutada nii küpsetatult kui ka küpsetamata, kuid enne küpsetamist peate selle üleöö sulatama. Vaadake 1. sammu, et õppida, kuidas lasanjet külmutada, et see jääks värske maitsega.

1
Valmistage sügavkülmikusõbralik lasanje retsept. Mõned koostisosad maitsevad paremini kui teised, kui neid pärast külmutamist uuesti soojendada. Enamik lasanjeretsepte, mis nõuavad värskeid koostisosi, sobivad pärast külmutamist suurepäraselt, olenemata sellest, kas külmutate need küpsetamata või küpsetatult. Kui aga retseptis on kasutatud esemeid, mis on juba üks kord külmutatud ja sulatatud, on parem mitte külmutada ja sulatada kaks korda. See suurendab võimalust, et toit võib olla bakteritega saastunud. Näiteks ärge plaanige külmutada lasanjet, mis on valmistatud eelnevalt külmutatud vorstist või veisehakklihast. Selle asemel kasutage värsket liha või jätke see täielikult välja. Rohkem kui üks kord külmutatud ja sulatatud toit kannatab ka maitse ja tekstuuri osas. Kui valite retsepti, mis nõuab värskeid koostisosi, saate parima maitsega lasanje. Kui teie lemmiklasanjeretsept nõuab külmutatud koostisosa, ei mõjuta värske versiooni asendamine tavaliselt lõpprooga liiga palju. Näiteks külmutatud seente asemel kasuta lihtsalt värskeid. Enamikul juhtudel peate need ikkagi üles sulatama.

2
Kogu lasanje nõusse, mida saab sügavkülma panna. Otsige “sügavkülmakindlat” silti või veenduge, et rooga saab nii külmutada kui ka küpsetamiseks kasutada. Enamik klaas- või keraamilisi pajanõusid sobivad selleks otstarbeks. Vältige lasanje pikaajaliseks säilitamiseks alumiiniumpanni kasutamist. Toit võib lõpuks omandada tina maitse. Kui teil pole nõusid, mida saaks kasutada nii lasanje küpsetamiseks kui ka külmutamiseks, võite selle küpsetada ühe roogina ja külmutada sügavkülmikukindlas toidunõus.

3
Otsustage, kas küpsetate seda kõigepealt. Enne külmutamist küpsetatud lasanje maitseb ka pärast uuesti kuumutamist suurepäraselt. Maitsev on ka enne küpsetamist kokku pandud ja külmutatud lasanje. Kasutage seda meetodit, mis teile kõige mugavam on, sest roa lõplikku tekstuuri ja maitset ei mõjuta see kummalgi juhul liiga palju. Kui pärast suure partii valmistamist jääb üle, võite otsustada eelküpsetatud lasanje külmutada. pigem külmutage see enne küpsetamist, kaaluge kahe lasanje valmistamist järgmisel korral, kui sööte lasanjet õhtusöögiks. Ühe võid küpsetada ja teise külmutada, et hiljem süüa.

4
Tõsta lasanje toatemperatuurile. Kui soovite küpsetatud lasanjet külmutada, peate enne külmutamist veenduma, et see on täielikult jahtunud. Vastasel juhul ei ole roa tekstuur nii meeldiv, kui on aeg seda süüa. Pärast lasanje valmistamist pane see üheks tunniks kõrvale jahtuma. Võite selle panna ka külmkappi jahtuma. Enne külmkappi panemist katke lasanje kahe kihi kilega ja ühe kihi köögifooliumiga.

5
Kata lasanje sügavkülmakindla kilega. Ärge kasutage alumiiniumfooliumi, kuna see võib mõjutada lasanje maitset. Sügavkülmas värskena hoidmiseks katke see mitme kihi kilega. Võib-olla soovite mähkida plastikuga kogu nõude ümber, mitte ainult ülemise osa. Nii saate veenduda, et ümbrises ei oleks tühikuid, kuhu õhk võiks sattuda ja sügavkülmas põletust põhjustada. Kaaluge lasanje lõikamist üksikuteks portsjoniteks ja külmutamist kottides. Nii ei pea te kogu asja uuesti soojendama, kui vajate sööki ainult ühele või kahele inimesele. Lõika lasanje pärast jahtumist portsjoniteks. See aitab tükkidel laiali lagunemise asemel paremini koos hoida. Pange iga tükk oma sügavkülmikusse sobivasse hoiukotti. Ükskõik, mida, veenduge, et see oleks topelt pakitud, et lasanje ei kuivaks.

6
Külmuta lasanje. Märgistage see ja asetage see sügavkülma. Seda võib külmutada kuni kolm kuud, olenemata sellest, kas see on liha- või köögiviljatäidisega.

7
Sulatage see üleöö. Eelmisel õhtul, kui kavatsete lasanjet õhtusöögiks süüa, sulatage see üleöö. Kui proovite seda küpsetada, kui see on veel osaliselt külmunud, küpseb see ebaühtlaselt ning see mõjutab maitset ja tekstuuri. Samuti on raskem kindlaks teha, kas see on tehtud või mitte. Võid sulatada kas kogu lasanje või portsjonid külmkapis üleöö.

8
Kuumuta ahi temperatuurini 180 ºC/350 ºF. See on lasanje standardne küpsetustemperatuur. Olenemata sellest, millist retsepti kasutasite, on see hea temperatuur lasanje täiuslikuks küpsetamiseks.

9
Valmista lasanje küpsetamiseks. Pakkige kogu plastikümbris lahti ja katke küpsetusnõu alumiiniumfooliumiga. See hoiab ära ülejäänud lasanje küpsemise ajal liiga pruuniks muutumise. Kui valmistate lasanjet üksiku portsjoni, võtke küpsetatav tükk selle säilituskotist välja ja asetage see sobivale ahjuvormile, seejärel katke fooliumiga.

10
Küpseta lasanje. Pange see ahju ja küpseta pool tundi kuni 40 minutit või kuni see on läbi kuumenenud. Võimalik, et peate katsetama väikest tükki keskelt, et veenduda, et see pole keskelt veel külm. Küpsetamise viimase 10 minuti jooksul võite eemaldada fooliumi, et kuumus jõuaks ülevalt, kui soovite oma lasanjele pruuni ja krõbeda kooriku. Kui soojendate ainult üksikut lasanjetükki, saate seda teha ahju asemel mikrolaineahjus. Asetage see mikrolaineahjukindlale nõudele ja kuumutage mikrolaineahjus kõrgel temperatuuril 2–3 minutit või kuni see on kuum ja mullitav. Ärge kasutage mikrolaineahjus alumiiniumfooliumi.

11
Serveeri lasanje. Kuna see on mõnda aega sügavkülmas seisnud, võiksite seda värskendada, puistades peale hakitud basiilikut või pune.