Kuidas kutsuda inimesi peole

Hea peo planeerimine, korraldamine ja nautimine on suurepärane viis sõpruse ja kogukonna loomiseks ja tugevdamiseks! Oluline, kuid mõnikord alahinnatud element peo õnnestumisel on kutse. See artikkel paneb teid kiiresti kirjutama ja saatma suurepäraseid kutseid – ja tervitama rõõmsaid külalisi!

1
Valige sotsiaalmeedia platvorm, mida enamik teie sõpru ja tuttavaid kasutab. Kasutage sündmuse loomiseks sotsiaalmeedia saidi infrastruktuuri ja saatke kutsed kõigile neile, keda soovite oma peol näha. Lisateavet selliste sündmuste loomise kohta vaadake jaotisest Kuidas Facebookis sündmust luua.

2
Lisage kogu vajalik teave. Soovi korral lisa pilt kahest. Mida terviklikum see on, seda rohkem saavad inimesed teie peo vingusest pildi. Olge siin loov! Öeldes: “Hei poisid, reedel kell 7 pidu!” ei pane neid jazzi.

3
Kui saate, alustage vestlust sündmuste paneelil. Vastake kindlasti teiste kommentaaridele ja küsimustele. Nii saate olla hea võõrustaja juba enne, kui teie pidu üldse algab. Inimeste kaasamine oma peo tegemistesse tagab nende kohaloleku ja tunneb end osana maagiast.

4
Olge ettevaatlik, kui palju inimesi kutsute. Sageli on sotsiaalmeediaüritusele kutsutud inimeste ja kohaletulnute arv üsna erinev. Ärge kunagi võtke veebis kuvatavaid numbreid nimiväärtusega. Tavaliselt ilmub kohale vähem inimesi kui vastates vastusega “jah”, kuid erinevus võib muutuda mõlemas suunas. Eriti kui see on avatud ja inimesed toovad sõpru. Üldjuhul, mida suurem arv inimesi vastab “jah”, seda tõenäolisem on, et teie peol “lumepall” läheb palju suuremaks sündmuseks, kui plaanisite.

5
Kui teil neid pole, hankige nende telefoninumbrid, keda soovite kutsuda. Pole vaja olla salakaval – lihtsalt saatke neile veebis kiire sõnum. Kui teil pole nende veebipõhist teavet, küsige sõbralt, kellel on tõenäoliselt nende teave.

6
Helistage oma külalistele ajal, mil neil tõenäoliselt muid kihlusid pole. Nad on teie peost vähem põnevil, kui helistate neile, kui nad on keset koosolekut või toidupalade vahel. Enne või pärast õhtusööki on tavaliselt kindel panus. Inimesed on tavaliselt vähem hõivatud kella 17 ja 18 vahel või pärast kella 19. Mõõtke, millal nad õhtust söövad (erinevad kultuurid, erinevad ajad) ja töötage sellest mööda. Parim on ka nädala algus. Ärge helistage liiga hilja! Helistage enne kella 9.30 või 22.00. Sa ei taha kedagi üles äratada sellega, mis peaks olema soe ja teretulnud kutse.

7
Kasutage telefonikõne isiklikku olemust. Vestelge oma külalistega, kui sisestate neile oma peo üksikasjad. Teie võitnud isiksus müüb peo teie eest maha! Proovige alustada tavapärastest meeldivatest asjadest. “Kuidas läheb?”, “Kuidas tööl läheb?” ja “Kuidas perel läheb?” on sageli head lähtepunktid. Valige vestluses loomulik paus või teema lõpetamine, et teavitada sellest, et teil on pidu. Pärast seda, kui olete neid peost teavitanud, saate vastata kõigile otsestele küsimustele, mis külalisel võivad tekkida, ja isegi hinnata huvi hääletooni abil.

8
Veenduge, et teie külaline mäletaks peo olulist teavet. Öeldud sõna võib kergesti unustada ja võib-olla tasub neile mõned üksikasjad meilida, tekstisõnumeid või postiga saata. Neid võib uputada tosin muud toimuvat, isegi kui nad on teie peost tõeliselt huvitatud. Veenduge, et nad teavad, mida neilt oodatakse. Mõnikord võib kaasalöömine (näiteks roa toomine) panna nad seda meeles pidama ja isegi ootama.

9
Kui teie külaline ei saa kohe jah või ei vastata, määrake talle tagasihelistamise aeg. Sa ei nääguta neid; saate lihtsalt inimeste arvu, et saaksite oma pidu vastavalt planeerida. Kui nad ei suuda teile teisel ringil anda jah või ei, on parem neile allahindlust teha. Kui nad ilmuvad, on hästi, aga kui nad ei ilmu, pole see teie nina nahk. Pidu ikka jätkub ja see saab olema tore.

10
Pöörduge oma külalistele sobival ajal. Kutsuge neid ajal, mil võite neid niikuinii näha. Võib-olla jagate koos mõnda plaanipärast tegevust? Vastasel juhul planeerige tegevus või kohtuge nendega vastavalt vajadusele. Mida rohkem aega neil on, seda vastuvõtlikumad on nad teie lähenemisele.

11
Jätke külalistele väljapääs. Ärge kutsuge külalisi nii, et nad tunneksid, et peavad jah-sõna. Teie pidu peaks olema lõbus ja igati külalislahke. Kui nad ei jõua, peaksid nad tundma end pisut pettunult – mitte süüdi! Näiteks selle asemel, et öelda “Tuled järgmisel nädalavahetusel minu peole, eks?”, öelge näiteks “Hei *külalise nimi*, Mul on järgmisel nädalavahetusel pidu. Mul oleks hea meel, kui saaksite tulla!”

12
Andke neile kindlasti kogu vajalik teave. Sarnaselt telefonikutsega on isikliku vestluse/kutse kuumuses lihtne unustada üksikasju. Kindlasti kirjeldage, kus ja millal see toimub, mis on sündmus ja kui neil on vaja midagi kaasa võtta. Et külalised ei unustaks teavet, võite jagada ka füüsilise kutse. See ei pea olema läbiproovitud kutse, kuivõrd meeldetuletus. Lühidalt võite pakkuda teabe üles kirjutamist või sõnumite saatmist tema telefonile jne.

13
Vestelge oma külalistega. Saate oma peo vastu huvi tõsta isikliku kutsega. See võib olla eriti tõhus rühmatöös. Mida rohkem olete sellest põnevil ja mida rohkem saate seda üksikasjalikult üles ehitada, seda vähem nad tõenäoliselt unustavad ja seda tõenäolisemalt saavad nad ka teie põnevust toitu ja erutuvad. Kirjeldage, milline on teie pidu. meeldib ja kui põnevil sa oled. Võite öelda midagi sellist nagu “Ootan seda väga; see saab olema suurepärane!” Suurema efekti saavutamiseks saate isiklikus vestluses kasutada ka tooni ja kehakeelt. Kui teil pole peo üksikasju paika pandud, avage need külaliste soovituste saamiseks. Külalised tulevad palju tõenäolisemalt, kui neil on teie peo loomisel oma käsi.

14
Võtke arvesse, et võite solvata inimesi, keda te pole kutsunud, kes kuulevad teie kutseid teistele. Isiklikke kutseid jagades olge diskreetne. Veenduge, et ainult need inimesed, keda soovite kutsuda, kuulevad arutelu. Kui see on probleem, öelge neile, et peol võib olla ainult nii palju inimesi. Seetõttu on teil vaja, et nad hoiaksid sõna madalal. Nad tunnevad end VIP-nimekirja kuuludes erilisena!

15
Loo e-kaart. On mitmeid võrguteenuseid, mille abil saate luua lõbusaid ja kaasahaaravaid e-kaarte. See on meelelahutuslik ja sageli tasuta viis külaliste peole kutsumiseks. Ja see ajab käima! E-kaardid saadetakse e-posti aadressidele täpselt nagu tavalised sõnumid, kuid need sisaldavad pilte, heli ja mõnikord ka lühikesi animatsioone. E-kaardid võivad olla vastuvõetavad ka poolametlike pidude jaoks, kui need on õigesti valitud. Kui eelistate saata tavalist meili, lisage lihtsalt vajalik teave, lisasõnum ja soovi korral pilt. Lisateabe saamiseks vaadake jaotist Kuidas sõbrale meili kirjutada

16
Minge veebisaidile, mis pakub tasuta e-posti kutseid. Evite, Socializr ja MyPunchBowl on kolm populaarset valikut. Valige stiil, mis sobib teie peo teema ja/või meeleoluga, ning lisage kindlasti kõik vajalik, sealhulgas! Kutsete veebisaite on kümneid. Kui teie oma seda teie eest ei tee, minge lihtsalt teise juurde!

17
Sisestage nõutav põhiteave, nagu asukoht, kuupäev, kellaaeg jne. Soovi korral sisestage kena käsitsi valmistatud sõnum. Muutke see ainulaadseks ja isikupäraseks – mitte ainult mõni mall, mis sobib. Mida rohkem aega sellele kulutate, seda muljetavaldavam see on. Kaaluge ka lõpuaja, kostüümi eripära, söögi üksikasjade jms lisamist. Kasulik võib olla kõik, mis teie arvates võib anda teie külalistele plaanist parema ülevaate.

18
Sisestage nende inimeste e-posti aadressid, keda soovite kutsuda. Tavaliselt on iga e-posti aadressi vahele vaja lisada koma, lihtsalt teadmiseks. Mõned veebisaidid annavad teile teada, kui sõnumid on loetud, ja hoiavad teie jaoks kirjavahetust – kasutage seda ära ja valige see enne saatmist!

19
Vaadake kutse eelvaadet ja saatke see veebisaidi kaudu. See hoiab teie adressaatidel silma peal ja tegeleb vastusega. Ehkki peate võib-olla saatma mõnele oma aktiivsemale sõbrale viisakusteksti! Mõnikord lähevad meilid segamise ajal kaotsi.

20
Saatke kirjalikud kutsed kindlasti välja vähemalt kaks või kolm nädalat enne üritust. “Snail-posti” töötlemiseks, kohaletoimetamiseks, lugemiseks ja vastamiseks võib kuluda veidi aega. Aeg enne seda ja inimesed võivad selle maha kirjutada, mõeldes: “Ma ei tea, mida ma hommikusöögiks teen, veel vähem järgmisel kuul. !” Liiga vara ja inimestel on juba plaanid. Umbes 2 nädalat väljas on teie parim valik.

21
Veenduge, et teil on oma külaliste praegused ja õiged aadressid. Aegunud või valesti kirjutatud aadress võib ühe teie parima sõbra teie peost kõrvale jätta! Kui te pole kellegi aadressis kindel, võtke temaga ühendust ja kinnitage see.

22
Kaunistage oma kaart sobivalt. Posti teel saadetud kutse on suurepärane võimalus külalisele muljet avaldada, kuid ära aja lihtsale peole kutsumist liiga keeruliseks – see võib külalisi hirmutada. Kutsute neid lihtsalt mõnusalt aega veetma! Pange ümbrikule midagi, mis näitab selgelt, et teie kutse pakub huvi. Sinu oma ei ole lihtsalt järjekordne rämpspost!

23
Kujundage oma kutse nii, et see sarnaneks peoteemaga. Näiteks võib diskoteemalise peokutse juures olla suur diskopall. Inimesed vaatavad tõenäoliselt teie kutset ja jätavad kiire esmamulje – soovite, et esmamulje oleks informatiivne ja lõbus. Kui teie peol pole teemat, laske kutsel peo formaalsust peegeldada. Kui korraldate musta lipsuga õhtusöögi, jätke see lihtsaks lihtsa äärise, uhke fondi ja täpse tekstiga. Kui reivi teete, muutke oma kutse nii pööraseks, kui soovite. Samuti võite saata e-kirja oma sõpradele ja sugulastele, et saada peokutse.

24
Lisage kogu oluline teave, mida külalised peavad teadma. See on tavaliselt peo kellaaeg ja kuupäev, asukoht, kuhu lisateabe saamiseks helistada ja see, kas külaline peab vastama või mitte, on kõik olulised. Ja kas neil on vaja midagi kaasa võtta (söök, ujumistrikoo jne)? Kas peol on kindel aeg, millal see lõpeb? Soovi korral võite lisada mõned müügiargumendid. Kas teile antakse parima riietuse auhindu? Pakkuda õlut ja veini? Kas Euroopa juustu on 50 sorti? Andke oma külalistele väike vihje selle kohta, mida olete õhtuks plaaninud, et nende isu äratada.

25
Austage oma peo formaalsuse taset. Ametlik pidu peaks nõudma ametlikumat kutset, näiteks kirja. Mitteametlik peokutse on teie äranägemise järgi – telefonikõne, e-kiri või sotsiaalmeedia sündmus toimib hästi. Ametlikud sündmused nõuavad tavaliselt etteteatamist – eelistatavalt umbes 2 nädalat.

26
Otsustage, kui palju inimesi oma peole kokku soovite. Peo suuruse ja osavõtuarvu üle mõeldes tuleb arvestada mitme asjaga: kui suur on ruum, kus teie pidu toimub? Kas teie korter mahutab 10 inimest, 50 inimest, 200 inimest? Kas inimesed, keda te kutsute, võivad sõpru kaasa võtta? Kui palju sõpru? Kas teil on sõnaõigus selle üle, kes need sõbrad on? Kui paljudele inimestele saate oma peol süüa ja juua? Kas see hõlmab ka sõprade sõpru? Kui korraldate pidu klubis, baaris, hotellis, üüritoas jne, kas omanikul on seal viibivate inimeste arvule piirangud?