Kuidas küpsetada Papaitanit

Papaitan on eksootiline hautis Põhja-Luzoni mägistelt aladelt. Seda Filipiinide rooga on lihtne valmistada, kuigi võiksite anda endale piisavalt aega hautisesse kuuluvate sisemiste ja sisikonna eelküpsetamiseks. Kui teil on aega vähe, kaaluge roa valmistamist päev enne serveerimist. Maitsed intensiivistuvad ja liha on järgmisel päeval veelgi õrnem.

1
Lõika ja loputa siseelundite liha. Lõika siseorganite liha (tripla, maks, neer, süda, pankreas) 1-tollisteks kuubikuteks. Kui kasutate kitse soolestikku, lõigake soolte pikkus terava noaga ettevaatlikult maha. Hõõruge sooled ja sisikonnad laimimahlaga alla ja loputage sisikond veega maha. Vältige väikelaste eest hoolitsemist, kui käsitsete toorest soolestikku ja siseorganeid. Need lihad võivad kanda baktereid, seega peske ja desinfitseerige oma käed pärast nende käitlemist.

2
Keeda siseelundi liha steriliseerimiseks. Aseta kuubikuteks lõigatud siseorgani liha suurde potti. Kata liha külma veega nii, et see oleks kaetud. Kuumuta liha kõrgel kuumusel keema. Keeda siseorganeid 5 täis minutit. Tühjendage siseorganid oma köögivalamu kurni. Sisekehade keetmine tapab kõik bakterid. Selle aja jooksul peaksite puhastama ja desinfitseerima oma kööki, eriti kõiki seadmeid, mis puutusid kokku töötlemata siseorganitega.

3
Küpseta siseelundite liha pehmendamiseks. Kontrollige siseelundite liha, et veenduda, et see on puhas. Tõsta liha tagasi keedupotti ja kata see värske külma veega. Kuumuta liha keemiseni ja jätka keetmist, kuni see on pehme. Olenevalt kasutatud lihast võib kuluda mitu tundi, enne kui siseorganid on pehmed. Kontrollige liha iga 20–30 minuti järel, kui te pole kindel, kui kaua peate neid keema.

4
Prae kitse sisefilee. Lõika kitse sisefilee 1/2-tollisteks kuubikuteks. Kuumuta teises suures potis 2 spl õli keskmisel-kõrgel kuumusel. Lisa sisefilee ja küpseta, kuni see on igast küljest pruunistunud. Peate seda sageli segama, et see ei kleepuks ega põleks. Tõstke pruunistatud sisefilee eraldi kaussi. Kui arvate, et pann on liiga väike või kitsekesel on liiga palju rahvast, peate võib-olla seda partiidena praadima.

5
Prae aromaatsed ained. Teie panni põhi peaks ikkagi õline välja nägema. Kui ei, lisa pannile veel üks supilusikatäis õli. Koorige ja viilutage õhukeselt värske ingver, 1 keskmine sibul ja 1 küüslaugupea. Lisage see oma pannile ja küpseta aromaatseid aineid, kuni need on pehmed ja tunnete nende lõhna. Segage eelküpsetatud siseorganid ja sisikonnad (sooled, kui te neid kasutate). Peate neid küpsetama vaid mõne minuti. Hoidke neil silma peal ja segage neid aeg-ajalt, et nad ei põleks.

6
Prae segades ja maitsesta papaitan. Prae segu segades, kuni lihast veidi niiskust eraldub. Maitsesta papaitan oma maitse järgi soola ja pipraga. Laske sellel paar minutit keskmisel kuumusel küpseda ja lisage nii palju vett, et see kataks papaitani. Sel hetkel saate papaiti maitsta. Pidage meeles, et pärast keetmise lõpetamist muutub see palju pehmemaks.

7
Hauta papaitan. Lisage röstitud kitse sisefilee papaitanile ja jätkake hautamist, kuni sisefilee on täielikult küpsenud ja pehme. Papaitan peaks olema veega kaetud ja seda tuleks küpsetada 2–3 tundi. Jätkake papaitani maitsestamist ja maitsestamist, lisades mõrkjama maitse saamiseks rohkem sappi. Veenduge, et papaitan ei keeks ega mullitaks liiga palju. Kui see keeb, keeb vesi välja ja põletab papaitani poti põhjas.

8
Lõpeta papaitani maitsestamine. Tükelda tšillipipra pikuti ja lisa papaitanile. Valage papaitani väikesed kogused sappi, maitsestades pärast iga lisamist. Lisa oma maitse järgi kalakastet ja maitse uuesti papaitanit. Kui olete roa serveerimiseks valmis, kaunistage see hakitud talisibulaga. Näiteks proovige lisada 1/8 teelusikatäit ja maitsestage, enne kui lisate veel 1/8 teelusikatäit sapi. Nii ei muutu roog liiga kibedaks.