Kuidas küpsetada pakse sealihakotlette

Paksud sealihakotletid on õrnad, mahlased ja neid on keeruline küpsetada. Kuna need on nii paksud, peate keskkohad hoolikalt küpsetama, ilma välispinda põletamata. Lihtsalt paksu sealiha kotlette küpsetamiseks prae külgi pliidil, kuni need on pruunid. Tõsta need ahju ja küpseta nii kaua, kui soovid. Krõbedama ahjus praetud sealiha kotlette saamiseks nirista karbonaad enne pliidil kõrbemist maitsestatud riivsaia segusse. Ühtlaste mahlapressi kotletite saamiseks jahutage need enne praadimist soolvees. Viimistle karbonaad ahjus ja naudi nende kergelt magusat maitset.

1
Kuumuta ahi temperatuurini 400 °F (204 °C) ja maitsesta sealihakotletid. Asetage 4 paksuks lõigatud sealihatükki lõikelauale või tööpinnale. Kasutage sõrmi või kondiitripintslit, et hõõruda iga seakarbonaadi peale 1 supilusikatäis (15 ml) oliiviõli. Puista seakarbonaadile maitse järgi soola ja pipart. Pöörake sealiha karbonaad ümber ja puistake soola ja pipart teistele külgedele. Kasutage kondiga või kondita seakarbonaad, mille paksus on vähemalt 1,75 tolli (4,4 cm) kuni 2 tolli (5,1 cm).

2
Kuumuta pann kõrgel kuumusel. Asetage pliidile suur pann, mis on ahjukindel. Lülitage kuumus kõrgeks ja laske sellel 1–2 minutit kuumeneda, enne kui hakkate sealiha kotlette küpsetama. Pann peab olema vähemalt 30 cm (12 tolli) läbimõõduga.

3
Prae sealihakotlette 2 minutit. Hoidke kuumust kõrgel ja laske paksud sealihakotletid pannile. Küpseta karbonaad 2 minutit ilma neid liigutamata. Need peaksid põhjas pruunistuma.

4
Pöörake ja küpsetage sealihakotlette veel 2 minutit. Kasutage iga sealihatüki ümberpööramiseks tange. Küpseta neid veel 2 minutit, et nad saaksid teiselt poolt pruuniks, ja seejärel lülitage kuumus välja.

5
Küpseta paksu sealiha karbonaadi 15 minutit. Pane ahjukindel pann sealihakotlettega eelkuumutatud ahju. Küpseta sealihakotlette, kuni keskkohad saavutavad kiirloetava termomeetriga 63 °C (145 °F). Kondiga sealihakotlettide küpsetamiseks võib kuluda veel umbes 5 minutit. Kui eelistate, et sealiha kotletid oleksid hästi keedetud, küpsetage neid veel 2–5 minutit.

6
Kata ja jäta sealiha karbonaadi 5–10 minutiks seisma. Eemaldage pann ahjust ja katke sealiha kotletid lõdvalt alumiiniumfooliumiga. Laske sealiha karbonaadil puhata, et mahlad ümber jaotuks ja küpsemine lõpetaks.

7
Serveeri paksuks lõigatud sealihakarbonaad. Eemalda foolium ja serveeri kohe sealihakotlette. Kas viilutage oma külaliste jaoks karbonaad või pange steiki noad. Serveerige karbonaad kartulipüree, roheliste ubade või röstitud köögiviljadega. Kui soovite sealiha karbonaad säilitada, asetage need õhukindlasse anumasse ja jahutage 3–4 päeva.

8
Pane sealihakotletid 45 minutiks toatemperatuurile. Eemaldage külmkapist 7 paksuks lõigatud sealihakotlet ja asetage need küpsetusplaadile. Laske neil toatemperatuuril väljas seista, et nad ei oleks külmkapis seismisest enam jahtunud. See aitab neil ühtlaselt küpsetada.

9
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C) ja määri küpsetusvorm rasvaga. Võtke välja 9 tolli (23 × 13 tolli) (33 × 33 cm) küpsetusnõu ja piserdage sellele küpsetussprei. Kui sul pole küpsetusspreid, võid määrida rasva või võiga mööda panni sisemust. Tõsta ahjuvorm kõrvale.

10
Vahusta munad piimaga. Murra 2 muna madalasse kaussi ja vala sinna 1–4 tassi (60 ml) piima. Vahusta segu, kuni munad on piimaga täielikult segunenud. Pange kauss kõrvale.

11
Sega riivsai juustu ja ürtidega. Valage madalasse kaussi 1 „2 tassi (135 g) kuiva riivsaia koos 1–2 tassi (50 g) värskelt riivitud parmesani juustuga. Segage:1 1–2 teelusikatäit (3 g) küüslaugupulbrit1–2–1 teelusikatäit (2,5–5,5 g) soola1–2 teelusikatäit (1 g) musta pipart1 näputäis Cayenne’i pipart1 supilusikatäit (1,5 g) kuivatatud peterselli1 2 tl (1 g) kuivatatud Itaalia maitseainet

12
Kasta sealihakotletid märja segu sisse. Võtke paksuks lõigatud seakarbonaad ja valage see muna-piima segusse. Veenduge, et sealiha on märja seguga täielikult kaetud. Kastke iga sealihakotlet 1 kaupa.

13
Määri sealiha mõlemalt poolt riivsaiasegusse. Tõsta seakarbonaad märjast segust välja, et liigne vedelik nõusse tagasi tilguks. Tõsta seakarbonaad kohe riivsaia segusse ja keera ümber, et mõlemad pooled oleksid kaetud. Määri kõik karbonaadid riivsaiaseguga. Asetage kaetud sealiha kotletid ahjuplaadile.

14
Prae sealihakotlette 4 minutit. Valage suurde pannile 2 supilusikatäit (30 ml) õli ja 1 supilusikatäis (14 g) võid. Keera kuumus keskmisele-kõrgele. Kui õlisegu on läikiv kuum, asetage pannile mõned sealihakotletid. Küpseta neid 4 minutit, et need muutuksid põhjas pruuniks ja krõbedaks. Küpsetage karbonaad partiidena, kuna need ei mahu kõik pannile ära. Vältige karbonaadi kõrbemise ajal pööramist ega liigutamist.

15
Pöörake ja praege sealihakotlette veel 4 minutit. Kasutage tangide abil iga seakarbonaadi ümberpööramiseks ja jätkake teiste külgede küpsetamist keskmisel-kõrgel kuumusel. Küpseta karbonaad, kuni need muutuvad pruuniks ja krõmpsuvaks. Prae ülejäänud sealiha partiidena.

16
Küpseta krõbedaid sealihatükke 25 minutit. Tõsta röstitud sealihakotletid ettevalmistatud ahjuvormi. Pange need eelsoojendatud ahju ja küpsetage karbonaadi, kuni need on küpsed vähemalt 63 °C (145 °F). Kui soovite hästi küpsetatud sealihakotlette, küpseta neid umbes 5 minutit kauem. Kontrollige keskusi, et näha, kas need on nii küpsetatud, kui soovite.

17
Lase karbonaadil enne enda tegemist 3 minutit puhata ja serveeri. Kui kotletid on saavutanud soovitud temperatuuri, eemaldage need ahjust ja katke need lõdvalt alumiiniumfooliumiga. Lase karbonaadil 3 minutit puhata ja serveeri kohe. Serveerige karbonaad röstitud kartulite, kastme, maisileiva või keedetud rohelistega. Ülejäänud kotletid võite hoida külmkapis õhukindlas anumas, kuid need muutuvad säilitamisel märjaks. Hoidke neid kuni 3 või 4 päeva.

18
Kuumuta ahi temperatuurini 350 °F (177 °C) ja sega soolveelahus. Võtke suur kauss välja ja valage sinna 1 gallon (3,78 liitrit) külma vett. Lisage 1 tass (200 g) pakitud pruuni suhkrut, 1 tass (269 g) meresoola, 1 tass (240 ml) külmutatud õunamahla kontsentraati, mis on sulatatud, 1 1/2 teelusikatäit (4 g) terveid musta pipra tera ja 2 värsket tüümianioksa. Sega, kuni suhkur ja sool on lahustunud.

19
Aseta sealihakotletid soolveelahusega kotti. Asetage 4 paksu sealihatükki eriti suurde taassuletavasse kotti. Kui sul ei ole eriti suurt kotti, võid sealihakotletid jagada 2 väiksemasse suletavasse kotti. Valage soolveelahus kotti (või jagage see kahe koti vahel) ja sulgege kott. Sealiha kotletid tuleb kasta soolvees. Võite kasutada paksu sealihakotlette, mida müüakse kahekordseks lõigatud karbonaadina. Nendel on tavaliselt karbonaadi kü