Kuidas küpsetada lihtsat leiba

Leiva küpsetamine võtab veidi aega, kuid see on lihtne protsess, mis annab rahuldavaid tulemusi. Mõne tavalise koostisosaga, mis teil tõenäoliselt käepärast on, saate küpsetada maitsvat leiba ja täita oma maja selle imelise aroomiga. See artikkel annab juhiseid, kuidas küpsetada kolme tüüpi leiba: saia, nisuleiba ja banaanileiba.

1
Tõestage pärm. Segage suhkur ja pärm suures mõõtetopsis. Lisa leige vesi ja sega ühtlaseks. Laske segul seista, kuni selle pinnale hakkavad moodustuma mullid, umbes viis kuni kümme minutit. Kui segu selle aja jooksul ei mullita, ei pruugi teie pärm enam elus olla. Alustage uuesti värske pärmipakendiga. Veenduge, et vesi ei oleks liiga kuum, sest see tapab pärmi. Kui see on liiga külm, siis pärm ei talu. Vesi peaks katsudes olema soe.

2
Sega jahu ja sool keskmise suurusega kausis.

3
Lisa pärmisegu jahusegule ja sega puulusikaga ühtlaseks.

4
Puista jahu oma tööpinnale või köögilauale. Tühjendage tainas pinnale ja alustage seda sõtkumisega (lisateavet leiate jaotisest Kuidas sõtkuda tainast). Vajadusel lisa jahu, et tainas ei kleepuks. Sõtku paar minutit, lõpetades, kui tainas moodustab ühtse massi ja muutub vormitavaks. Vormi see palliks.

5
Tõsta tainas õliga määritud kaussi ja kata köögirätikuga. Laske tainal kerkida, kuni see on kahekordistunud. Kui asetate kausi köögis sooja ja kuiva kohta, peaks see mitme tunni jooksul kahekordistuma. Teise võimalusena võite asetada kausi külmkappi ja lasta sellel kahekordistada. suurus üleöö.

6
Sõtku tainast teist korda, lisades oliiviõli. Puista jahu oma letti või lauale ja sõtku tainast uuesti, seekord töötades sellega seni, kuni see muutub elastseks ja siledaks. Kui hoidsite tainast üleöö külmkapis, laske sellel enne teise sõtkumise alustamist letil toatemperatuurini soojeneda. . Üleöö aeglaselt kerkima laskmine annab leivale ka sügavama maitse.

7
Vormi tainast päts ja aseta õliga määritud leivavormi. Kata kilega ja lase tainal soojas ja kuivas kohas letil sekundiks kerkida. Oodake, kuni tainas on üle panni ülaosa paisunud, seejärel eemaldage kile. Kuni tainas kerkib, kuumuta ahi 350 kraadini.

8
Küpseta leiba 40 minutit või kuni pealt on kuldpruun. Enne saia pannilt välja keeramist laske sellel jahtuda. Serveeri võiga või viiluta võileivaleivaks.

9
Asetage vesi, oliiviõli, mesi, melass ja sool keskmisesse kaussi ning segage.

10
Lisa 2 tassi jahu koos pärmiga. Sega, kuni tainas on lihtsalt segunenud.

11
Lisage ülejäänud jahu ½ tassi kaupa, kuni tainas on kergelt kleepuv. Ärge segage tainast üle, muidu jääb leib liiga kõvaks.

12
Kata kauss ja lase tainal 45 minutit kerkida. Asetage kauss oma köögi sooja ja kuiva ossa.

13
Tõsta tainas jahuga ülepuistatud tööpinnale ja vormi sellest õrnalt päts. Asetage see õliga määritud leivavormi ja laske sellel kerkida, kuni see on peaaegu kahekordistunud, mis peaks olema tund või kaks. Kui see on peaaegu kerkinud, kuumuta ahi 350 kraadini.

14
Küpseta kuni leib on kuldne, umbes 35 minutit. Enne pannilt välja keeramist lase leival jahtuda. Serveeri võiga või säilita hilisemaks kasutamiseks. Hoida vormis või leivakarbis. Ärge hoidke seda leiba külmkapis, kuna tekstuur muutub ebameeldivaks.

15
Kombineerige suures kausis banaanid, õli, suhkur, muna ja vanill. Segage, kuni koostisosad on põhjalikult segunenud.

16
Sega eraldi kausis sooda, sool ja jahu.

17
Lisa jahusegu märjale segule ja sega õrnalt puulusikaga läbi. Ärge segage üle, muidu jääb leib sitkeks.

18
Vala segu õliga määritud leivavormi. Küpseta tund aega 350 kraadi juures. Lase jahtuda, seejärel lõika serveerimiseks viiludeks.