Kuidas küpsetada külmutatud kalkunit

Kui on tänupüha ja olete unustanud kalkuni sügavkülmas üles sulatada, ärge paanitsege. Külmutatud kalkunit on täiesti võimalik ahjus küpsetada ja see osutub maitsvaks ja ohutuks nii teile kui teie perele.

1
Võtke kalkun sügavkülmast välja ja pakkige see lahti. Lõika kalkunilt võrk ja plastik kääridega. Jätke sisikonna kott praegu kalkuni sisse.

2
Asetage kalkun röstimispanni sees olevale röstimisrestile. Kalkun peaks asetsema pannil asuval restil rinnaga ülespoole. On oluline, et kasutaksite röstimisresti, et ahju kuumus saaks ringelda kogu kalkuni ümber.

3
Kuumuta ahi temperatuurini 325 °F (163 °C). Kui ahjus on mitu resti, eemaldage need kõik, välja arvatud see, mis asub ahju alumises kolmandikus. Nii jääb kalkunile piisavalt ruumi.

4
Asetage külmutatud kalkun ahju ja laske sellel 2 ja pool tundi sulada. Vältige selle aja jooksul ahju avamist, et kuumus välja ei pääseks. Kahe ja poole tunni pärast peaks kalkun olema enamjaolt sulanud ja kuldpruuni värvusega. Ärge muretsege kalkuni maitsestamise pärast, kuid maitsestamine ei kleepu külmutatud kalkuni külge. Pärast paaritunnist ahjus sulamist võid kalkunit hiljem maitsestada.

5
Kasutage lihatermomeetrit, et kontrollida kalkuni temperatuuri pärast sulatamist. Torka termomeeter rinnale või reitele ja anna mõni sekund temperatuuri lugemiseks. Sel hetkel peaks kalkuni temperatuur olema umbes 100–125 °F (38–52 °F). Kui temperatuur on madalam kui 100–125 °F (38–52 °F), laske kalkun jätkab praadimist ja kontrolli seda perioodiliselt, kuni see on saavutanud temperatuuri.

6
Võtke kalkuni kaelast sisikonna kott välja. Siiad on kalkuni organid, mille lihunik pakib kotti ja topib kalkuni kaela. Nüüd, kui kalkun on osaliselt sulanud, peaksite suutma sisetükid välja tõmmata, et saaksite need ära visata (või kastet valmistada).

7
Pintselda kalkunile harjaga 1–2 tassi (120 ml) sulavõid. Kalkuni katmine võiga muudab selle maitsekamaks. Kui sul pole võid, võid selle asemel kasutada oliiviõli.

8
Maitsesta kalkun soola ja pipraga. Alustage 2 supilusikatäit (30 mL) soola ja pipraga ning lisage järk-järgult rohkem, kui sellest ei piisa kogu kalkuniga katmiseks. Puista maitseained kalkuni peale ja seejärel hõõru need õrnalt sõrmedega sisse. Võite kasutada ka muid maitseaineid, näiteks rosmariini, tüümiani ja salvei.

9
Küpseta kalkunit sõltuvalt kaalust veel 1,5-5 tundi. Mida rohkem teie kalkun kaalub, seda kauem peate seda röstima. Saate teada, kui palju teie kalkun kaalub, kontrollides selle plastpakendit.8–12 naela (3,6–5,4 kg): röstige veel 1,5–2 tundi.12–14 naela (5,4 naela). €“6,4 kg): rösti veel 2–3 tundi.14–20 naela (6,4–9,1 kg): rösti veel 3–4 tundi.20–24 naela (9,1–10,9 kg): röstige veel 4-5 tundi.

10
Kontrollige kalkunit iga tund. Kalkunit kontrollides kontrollige termomeetriga selle temperatuuri, et veenduda, et see tõuseb. Maitse andmiseks võid peale pintseldada ka rohkem sulavõid või õli. Kui kalkun tundub, et see kõrbeb või muutub liiga krõbedaks, kata pealt alumiiniumfooliumiga.

11
Võtke kalkun ahjust välja, kui selle temperatuur on 74 °C (165 °F). Teie kalkun on sellel temperatuuril täielikult küpsetatud ja seda on ohutu süüa. Kontrollige termomeetriga temperatuuri mitmel sügavusel erinevates kohtades, et veenduda, et kogu kalkun on läbi küpsenud. Kontrollige termomeetriga kalkuni keskosa, kuna selle küpsetamine võtab kõige kauem aega.

12
Laske kalkunil enne serveerimist 30 minutit jahtuda. 30 minuti pärast peaks teie kalkun olema nikerdamiseks ja serveerimiseks piisavalt jahe. Nikerdage kalkun ja serveerige seda täidise, kartulipüree või muude lemmikkülgedega.