Kuidas küpsetada hamburgereid pliidil

Kõik armastavad grillil küpsetatud hamburgereid, aga kuidas on lood pliidil küpsetatud hamburgeritega? Kas need maitsevad ikka hästi? Vastus on kindel jah! Saate valmistada mahlaseid ja maitsekaid hamburgereid mugavalt oma köögis, ilma et peaksite grilli põlema panema. Võite isegi avastada, et teie pliidiburgerid konkureerivad grillitud kolleegidega.

1
Ostke head veiseliha, mille liha ja rasva suhe on 80/20. Kui teie veiseliha on liiga lahja, ei küpse see hästi burgerina. Vältige näiteks kõike, mis on 90% või rohkem. Kui soovite olla veidi lahjem, sobib 85/15, kuid 80/20 on parem valik. Parima kvaliteedi saamiseks proovige osta lihaletist värskelt jahvatatud veiseliha.

2
Valmistage pätsikesed, mille tükist on umbes 6 untsi (1,7 hg). Kui saate, kasutage nende kiireks mõõtmiseks köögikaalu. Muul juhul hinnake pätsi suurust teie lihakoguse põhjal. Näiteks kui teil on 0,68 kg liha, saate teha umbes 4 portsjonit.

3
Vormi pätsikesed nii õrnalt kui saad. Mida vähem lihaga jamada, seda pehmem see on. Vormi võimalikult kiiresti lahtine kotlet, enne kui järgmise peale hakkad. Kotleti moodustamiseks veereta liha heledaks palliks ja seejärel lapikuks. Sa ei pea kotletid pudruks tegema ega liha sõtkuma. See muudab liha sitkeks.

4
Suru iga pätsi keskele lohk. Kotletid kipuvad küpsetamisel tekitama kuplikuju. Selle probleemiga võitlemiseks lükake pöial iga pätsi keskele, luues süvend. Kui aga eelistate, et pätsikesed paisuksid, võite selle sammu vahele jätta.

5
Pane pätsikesed 20 minutiks külmkappi. Katke pätsikesed ja laske neil jahtuda. Kotletite jahutamine aitab neil küpsetamisel paremini koos püsida ja keskosa ei küpse nii kiiresti. Ärge jätke pätsikesi toatemperatuurile, kuna see võib soodustada bakterite kasvu.

6
Kuumuta malmist pann kõrgel kuumusel. Asetage pann pliidile ja keerake põleti kõrgele. Laske pannil enne burgerite panemist ise kuumeneda. Võid pritsida veidi vett, et näha, kas see on valmis. Kui vesi kohe säriseb, on pann tõenäoliselt piisavalt kuum. Võite kasutada ka küpsetuspanni või muud tüüpi panni, kuid malmpann aitab kooriku kõrvetada.

7
Soola pätsikesed vahetult enne nende küpsetamist. Sool tõmbab niiskuse välja, kui jätate selle pätsile istuma, mida te hamburgeritega ei taha. Enne pätsikeste mahlakuse säilitamiseks puista väljapoole soola. Soovi korral võite lisada ka veidi pipart või kasutada isegi maitseainesegu, näiteks maitsesoola.

8
Aseta pätsikesed kuumale pannile. Asetage iga pätsike õrnalt pannile. Vältige kindlasti määrdepaiskumist, nagu teete! Kotletid peaksid pannil pannil kohe müra tegema, hakates tekkima kena kõrbenud koorik. Kui teil on selline koor, kasutage pritsmeekraani, et vältida pannilt rasva paiskumist.

9
Keera pätsikesed 2-4 minuti pärast ümber. Kõrgel kuumusel tuleks esimene pool teha paari minuti jooksul. Patsi ümber pöörates peaks teisel pool nägema kena kuldpruuni koorikut. Isegi kui eelistate, et päts oleks haruldane või keskmine, soovite siiski, et koorik jääks väljapoole. Kasutage ümberpööramiseks õhukest spaatlit. Õhuke spaatliga pääseb kõrbenud kooriku alla kergemini.

10
Küpseta kotletid mitte rohkem kui 10 minutit. 10 minuti pärast on pätsikesed kindlasti hästi valminud. Kui soovite oma keskmise või keskmise haruldasi, küpseta pätsikesi vähem aega. Kontrollige temperatuuri, sisestades lihasondi küljelt. Veisehakkliha on hästi küpsenud temperatuuril 160 °F (71 °C). Toidu- ja ravimiamet soovitab küpsetada veisehakkliha sellel temperatuuril.

11
Suruge purunenud tükid kokku tagasi. Mõnikord kukub teie kott laiali. Kui see nii on, kasutage lihtsalt spaatlit, et need kokku tagasi liigutada. Kui see küpseb nii mõne minuti, peaks see koos püsima. See aitab juustu lisada lõpus, kuna see aitab pätsil koos püsida.

12
Lisa juust keetmise viimasel minutil. Kui soovid juustu, aseta viilud pätsikeste peale kõige lõpus. Kata pann kaane või alumiiniumfooliumiga, mis peegeldab kuumuse tagasi ja sulatab juustu. Paljud juustud sobivad hästi hamburgeritega. Ameerika juust sulab hästi, kuid maitsvad on ka Cheddari, Gouda, Monterrey jacki, sinihallitusjuust või Šveitsi juust. See võib aidata pannile lisada veidi vett. Vesi muutub kaane all koheselt auruks ja aur aitab juustu sulatada.

13
Eemalda pätsikesed ja serveeri. Kasutage spaatlit, et pätsikesed pannilt välja võtta. Asetage need taldrikule või tõstke otse röstitud kuklitele. Lisage meelepäraseid lisandeid ja süvenege! Võite kasutada maitseaineid, nagu majonees, ketšup, sinep või BBQ-kaste. Lisanditeks proovige toorest sibulat, grillitud sibulat, salatit, tomatit, grillitud seeni, keedetud peekonit või avokaado viile. kui nimetada mõnda.