Kuidas grillida burgerit Foremani grillil

Foremani grill võib olla kasulik köögiseade, eriti kui teile meeldib ise burgereid valmistada, kuid ei saa õues grillida. Foreman grillides saab veise-, kalkuni- või isegi külmutatud burgereid küpsetada minutitega, kui eelsoojendate grilli ja kasutate õige paksusega pätsikesi. Vältige segadust, kasutades küpsetamise ajal alati grilli tilkumisplaati ja kontrollige enne burgerite nautimist kindlasti oma sisetemperatuuri.

1
Ühendage grill vooluvõrku, et see saaks 5 minutit eelsoojeneda. Enamiku Foremani grillmudelite puhul lülitab seadme lihtsalt vooluvõrku ühendades selle sisse. Kui teie mudelil on temperatuurinupp, keerake see asendisse Kõrge. Hoidke kaas suletuna ja veenduge, et rasvaalus on alumise grillplaadi põhjas paigas. Enne Foremani grilli esmakordset kasutamist lugege toote kasutusjuhendit.

2
Sega suures kausis veisehakkliha ja maitseained. Lisage 450 g (1 naela) veisehakkliha, 1 sl (15 g) värsket hakitud peterselli, 1 tl (4,9 ml) vedelat suitsu ja Worcestershire’i kastet, 1 tl (5 g) soola ja 0,5 tl. (2,5 g) pipart. Segage koostisosi kergelt kahvliga, kuni need on ühtlaselt jaotunud. Soovi korral võite koostisainete segamiseks kasutada ka sõrmeotsi. Pärast toore liha käitlemist peske kindlasti käed põhjalikult seebi ja veega.

3
Eralda segu kätega 4 võrdse suurusega palliks. Koguge üks neljandik segust ja rullige seda kergelt peopesade vahel, kuni see moodustab palli. Asetage see taldrikule ja korrake protsessi veel 3 korda. Ärge kasutage seda taldrikut valmis burgerite jaoks. Pärast kokkupuudet toore lihaga tuleb seda pesta.

4
Tasandage iga pall 0,5–0,75 tolli (1,3–1,9 cm) paksuseks pätsiks. Suruge iga palli õrnalt oma peopesade vahel, kuni loote pätsi, mille läbimõõt on vahemikus 4–5 tolli (10–13 cm). Jäta igale pätsile ühtlane paksus vahemikus 0,5–0,75 tolli (1,3–1,9 cm). Pange iga vormitud pätsike tagasi taldrikule.

5
Asetage grillile 2–4 pätsikest üksteisest 0,64 cm (0,25 tolli) kaugusel. Tõsta eelsoojendatud grilli kaas ja laota pätsikesed ettevaatlikult kuumale alumisele grillplaadile. Kui te ei mahu oma grillmudelile selle minimaalse vahega korraga ära kõik 4 pätsi, küpsetage neid kahes osas.

6
Sulgege kaas ja küpseta burgereid 3,5-5 minutit. Kaanel on liigend, mis on konstrueeritud nii, et pealmine plaat jääb burgeritele tasaseks. Pärast 3,5-minutilist keetmist tõsta kaas ja vaata, kas burgerite pealsed on sinu maitse järgi küpsenud. Kui ei, sulgege kaas veel 30 sekundiks ja korrake. Ärge vajutage kaant selle sulgemisel alla. See muudab burgereid veelgi lamedamaks. Burgereid pole vaja ümber pöörata. Foremani grill küpsetab ülevalt ja alt samal ajal.

7
Tõmmake burgereid ja kontrollige nende sisetemperatuuri. Kasutage Foremani grilliga kaasasolevat spaatlit, et tõsta iga pätsike ettevaatlikult puhtale taldrikule (mitte sellele, millele panite toore liha), mis on kaetud paberrätikutega. Torka iga pätsi keskele termomeeter. Vajadusel pange pätsikesed grillile tagasi, kuni sisetemperatuur on 160 °F (71 °C). Kui eelistate oma burgereid küpsetada keskmiselt harva ja kasutate kvaliteetset värsket veiseliha usaldusväärsest allikast, võite püüdke saavutada lõplik sisetemperatuur 145 °F (63 °C). Siiski on alati ohutum küpsetada veisehakkliha temperatuuril 160 °F (71 °C), mida peetakse keskmiseks küpsusastmeks. Kui olete toiduvalmistamise lõpetanud, eemaldage grill kindlasti vooluvõrgust.

8
Serveerige või jahutage keedetud burgerid koheselt. Viige valmis burgerid otse kuklitesse ja lisage neile oma lemmikmaitseaineid. Kui te ei kavatse burgereid kohe süüa, sulgege need anumasse ja asetage külmkappi. Kui olete valmis neid sööma, pange need grillile, kuni sisetemperatuur on 71 °F (160 °F). Ärge laske burgeri sisetemperatuuril langeda alla 60 °F (140 °F). C) enne nende külmikusse panemist. Kui hoitakse külmkapis temperatuuril alla 40 °F (4 °C), saate keedetud burgereid säilitada kuni 3 päeva.

9
Ühendage grill vooluvõrku, et alustada eelkuumutamist 5 minutit. Enamikul Foremani grillmudelitel pole kuumuse seadistusi ja need töötavad pistiku pistikupesasse sisestamise ja sealt eemaldamisega. Kui teie mudelil on kuumuse seadistused, keerake nupp asendisse High. Eelsoojendage grill suletud kaanega. Alustage burgerite kokkupanemist grilli eelsoojenemise ajal.

10
Sega suures kausis jahvatatud kalkuniliha ja maitseained. Lisage 1 nael (450 g) jahvatatud kalkuniliha, 1 spl (15 g) petersellihelbeid, 4 spl (60 g) riivsaia, 3 tl (15 ml) Worcestershire’i kastet ja 0,25 g (1. soola kaussi. Segage kõike õrnalt sõrmedega, segades koostisosi ainult seni, kuni kõik on ühtlaselt segunenud. Kandke toidukindlaid ühekordseid kindaid, kui te ei soovi oma käsi toore liha sisse pista.

11
Loo peopesadega 4 võrdse suuruse ja paksusega pätsi. Korja üles üks neljandik segust ja rulli seda õrnalt peopesade vahel, kuni moodustub kera. Seejärel pigistage palli õrnalt peopesade vahel, kuni sellest moodustub päts, mille läbimõõt on 0,25–0,5 tolli (0,64–1,27 cm) kuni 4–5 tolli (10–13 cm). Asetage valmis päts puhtale taldrikule. Korrake seda protsessi, et teha veel 3 pätsi.Tehke kalkuniburgeri pätsikesed veiselihakookidest veidi õhemaks, sest on oluline, et sisemus küpseks täielikult läbi.

12
Tõstke grillikaas üles ja asetage alumisel grillplaadil pätsikesed välja. Grill on kalkuniburgerite jaoks valmis, kui see on 5 minutit eelkuumutatud. Jätke pätsikeste vahele grillplaadil 0,64 cm (0,25 tolli). Olenevalt teie grilli mudelist on võimalik, et saate korraga teha ainult 2 pätsi. Valmistage burgereid 2 partiina, kui kõik 4 pätsi korraga grillile ei mahu.Pärast toores käitlemist peske käsi seebi ja veega liha.

13
Sulgege kaas ja küpseta burgereid 5 minutit. Pärast 5-minutilist keetmist tõsta kaas ja vaata burgeri pealseid. Kui need pole veel teie maitse järgi pruunistunud, sulgege kaas 30 sekundiks ja kontrollige uuesti. Korrake protsessi vastavalt vajadusele. Kalkuni burgerite täielikuks valmimiseks võib kuluda kuni 8 minutit. Ärge muretsege burgerite ümberpööramise pärast, sest grill küpsetab mõlemalt poolt ühtlaselt korraga.

14
Kontrollige sisetemperatuuri, et teha kindlaks, millal burgerid on valmis. Tõsta pätsikesed grilliga kaasas olnud spaatliga puhtale paberrätikuga vooderdatud taldrikule. Torka iga pätsi keskele termomeeter. Kui sisetemperatuur on alla 74 °C (165 °F), asetage pätsikesed tagasi grillile ja kontrollige neid 30 või 60 sekundi pärast uuesti. Ärge küpsetage jahvatatud kalkuniliha. Toidu kaudu levivate haiguste tõenäosus on liiga suur, kui liha pole täielikult küpsenud temperatuurini 165 °F (74 °C). Ärge kasutage uuesti taldrikut, millele panite toored pätsikesed, ilma seda eelnevalt pesemata. Ärge unustage toitejuhet vooluvõrgust lahti ühendada. grillida, kui olete toiduvalmistamise lõpetanud.

15
Serveeri kalkuniburgerid kuumalt või pane külmkappi. Kui te ei plaani kõiki burgereid kohe serveerida, viige need suletud anumas otse külmkappi. Külmkapis säilivad need kuni 3 päeva. Kui olete valmis neid sööma, pange need tagasi grillile, kuni sisetemperatuur saavutab 74 °C (165 °F). Küpsetatud lihast põhjustatud toidust põhjustatud haiguste ohuala on 40–140 °C. F (4–60 °C). Ärge laske keedetud burgerite temperatuuril alla 60 °C (140 °F) langeda ilma neid jahutamata ja hoidke neid temperatuuril alla 40 °F (4 °C), kuni olete valmis neid uuesti soojendama.

16
Valige külmutatud burgerikotletid, mille paksus ei ületa 1,3 cm (0,5 tolli). Paksem külmutatud burger võib väljast üle küpseda, enne kui seest läbi küpseb. Kuigi värsked burgeripihvid valmivad kõige paremini Foremani grillil vahemikus 1,3–1,9 cm (0,5–0,75 tolli), valige otse külmutatult küpsetades õhemad burgerid. Kui teie külmutatud burgerid on suuremad kui 0,5 tolli (1,3 cm) paksused, sulatage need enne küpsetamist. Asetage kuni 450 g burgereid õhukindlas anumas külmikusse 5 tunniks või veekindlas kotis jaheda vee kaussi 30–60 minutiks. Järgige külmutatud burgerite asemel värskete burgerite valmistamise juhiseid.

17
Kuumuta grilli 5 minutit. Ühendage grill suletud kaanega. Kui teie mudelil on temperatuuriseade, lülitage see asendisse Kõrge. Veenduge, et rasvaalus on paigal tööpinnal alumise grillplaadi põhjas. Enne grilli esmakordset kasutamist lugege läbi oma grilli kasutusjuhend.

18
Aseta alumisele grillplaadile 2-4 külmutatud pätsi. Korraga küpsetatavate burgerite arv sõltub pätsi läbimõõdust ja teie Foremani grilli mudelist. Veenduge, et pätsikesed ei ulatuks üle alumise plaadi, ja püüdke pätsikeste vahele jätta vähemalt 0,25 tolli (0,64 cm) vahet. Eelkuumutatud grilli plaadid on väga kuumad, seega töötage hoolikalt. Kaaluge burgerite selga panemist tangidega, mis on nii nakkumatu pinna- kui ka kuumakindlad.

19
Sulgege kaas ja küpseta burgereid 4,5-6,5 minutit. Langetage kaas nii, et ülemine plaat puutuks kokku pätsi ülaosaga. Enne burgerite küpsuse kontrollimist hoidke kaant 4,5 minutit suletuna. Kontrollige iga 30 sekundi järel, kuni need näevad väljast valmis, mis võib võtta kuni 6,5 minutit.Külmutatud burgerite küpsemine võtab tavaliselt umbes 90 sekundit kauem aega kui värskete pätsikeste, mis võtavad aega umbes 3–5 minutit.Külmutatud burgerite küpsemine võtab aega umbes 3–5 minutit. Pole vaja ümber pöörata! Grillplaadid küpsevad mõlemalt poolt korraga.

20
Eemaldage burgerid ja kontrollige sisetemperatuuri küpsuse suhtes. Tõsta kaas ja tõsta grilliga kaasas olnud spaatliga burgerid paberrätikuga vooderdatud taldrikule. Sisestage lihatermomeeter iga burgeritüki keskele. Kui temperatuur on alla 160 °F (71 °C), asetage pätsikesed tagasi grillile, kuni need saavutavad selle temperatuuri. Sellel sisetemperatuuril on burgerid keskmise küpsusastmega. Isegi kui teile meeldivad vähem hästi valmistatud värsked burgerid, küpsetage ohutuse huvides kaubanduslikult külmutatud pätsikesed selle temperatuurini. Kui olete lõpetanud, eemaldage grill vooluvõrgust.

21
Sööge burgereid enne, kui sisetemperatuur langeb alla 140 °F (60 °C). Kuna tegemist on külmutatud kotletidega, küpseta ainult seda, mida kavatsed kohe süüa. Serveeri neid kukli peal ja koos oma lemmikmaitseainetega 5 minuti jooksul pärast valmistamist. Kui sisetemperatuur langeb alla 60 °C (140 °F), jahutage burgerid või visake need ära. Küpsetatud liha tuleb hoida temperatuuril üle 140 °F (60 °C) või alla 40 °F (40 °F). C) vähendada toidu kaudu levivate haiguste riski.