Kuidas külmutada oadudseid

Oadud on õrn ja maitsev lisand paljudele roogadele, näiteks praepannile, supile ja salatile. Kui leiate, et idandeid on rohkem, kui jõuate kasutada, võite neid hoida sügavkülmas, kus need säilivad kuni aasta. Et säilitada võimalikult palju maitset ja tekstuuri, tuleks oad enne külmutamist blanšeerida.

1
Pese idud põhjalikult jaheda jooksva vee all. Nagu iga toote puhul, loputage kindlasti ka oad, et eemaldada mustus ja bakterid, mis neil võivad olla. Liigutage sõrmedega kergelt üle õrnade idude vee all, et neid kahjustamata puhastada. Kui ubadude keevasse vette lisamiseni kulub mõni minut, patsutage need kergelt paberrätikuga kuivaks, et need saaksid ära märjaks muutu. Kuna oad on nii väikesed, võiksite nende pesemise ajaks asetada kraanikaussi kurn, et need ei kukuks kanalisatsiooni, kui paar maha pillate.

2
Pane suur pott vett keema. Kuna madalalt pannilt võib vesi välja aurustuda, sobib blanšeerimiseks ideaalselt pannipott või muu sügav pott. Täitke pott umbes 2/3 ulatuses veega, et see üle ei keeks, seejärel asetage pott pliidile ja laske vesi kõrgel kuumusel keema. Veerev keetmine tähendab, et kogu vee pind on mullitab ja keemine ei lõpe, kui vett segate.

3
Valmistage ette suur kauss jäävett. Jäävanni aegsasti valmistamine aitab vältida ubade üleküpsemist. Kui teil pole jääd käepärast, sobib väga külm vesi, kuid jäävesi on kõige tõhusam küpsetusprotsessi koheseks peatamiseks.Jäävesi aitab säilitada oabõrsete krõbedust pärast nende külmutamist. kui töötate suure hulga oavõrsetega, peate mõne partii järel võib-olla lisama jääd, kuna oavõrsest tulenev kuumus sulatab jää järk-järgult.

4
Tõsta peotäis idusid 3 minutiks keevasse vette. Isegi kui töötate suure potiga, on parem blanšeerida korraga peotäis oa idandeid. Kui lisate korraga liiga palju idandeid, küpsevad need ebaühtlaselt ja valmistoodet on raskem kontrollida. Kui teil on palju oad, võib nende kõigi blanšeerimiseks kuluda mitu partiid. Kuna aga iga partii valmistamiseks kulub vaid paar minutit, tasub lisaaega kulutada.

5
Eemalda oadud lusikaga. Kui idud on 3 minutit keenud, õngitse need ettevaatlikult lusikaga kuumast veest välja. See ei lase teil kuuma vett oma jäävanni viia. Ärge jätke oadudseid keevasse vette kauemaks kui 3 minutiks, vastasel juhul muutuvad need pärast külmutamist pudruks.

6
Tõsta idud kohe jäävanni. Kastke idud jäävette, laske neil umbes 30 sekundit seista või kuni need on täielikult jahtunud. See meetod peatab oadudste valmimise koheselt, jättes need pehmeks, kuid krõmpsuvaks. Tõstke oadud veest välja, kui need on jahtunud. Need võivad muutuda märjaks, kui jätate need liiga kauaks vette. Kui valmistate rohkem kui ühe partii oa idandeid, lisage esimese partii jahutamise ajal keevasse vette veel üks peotäis idandeid. Seda meetodit kasutatakse paljude erinevate köögiviljade küpsetamiseks, kuid see on eriti tõhus õrnade köögiviljade, näiteks oadude puhul.

7
Laota oadud paberrätikutele kuivama. Kasutage sama lusikat, mida varem kasutasite, ja võtke idud jääveest välja. Asetage need ühe kihina paberrätikute virnale, et need saaksid kuivada. Sügavkülmiku põlemise vältimiseks soovite, et idandid oleksid enne nende külmutamist täiesti kuivad.

8
Lao blanšeeritud oadud ühe kihina ahjuplaadile. Kui olete kõik oadud blanšeerinud ja kuivatanud, laotage need küpsetusplaadile või tasasele alusele. Püüdke vältida oadude üksteise peale asetamist, vastasel juhul ei külmu need korralikult ära. Kui soovite, võite enne oadudsete lisamist küpsetusplaadile asetada vahapaberilehe. Kui aga idud on täiesti kuivad, ei tohiks need küpsetusplaadi külge kleepuda. Oadudsete eelkülmutamine alusel aitab tagada, et need külmuvad eraldi, mitte tahke tükina.

9
Aseta plaat umbes 10 minutiks sügavkülma. Te ei pea oa võrsetel laskma täielikult külmuda, kui nad on lehel, vaid seni, kuni nad hakkavad tahkuma. Kontrollige idandeid umbes 10 minuti pärast, et näha, kas need on valmis. Kui oad tunduvad katsudes endiselt pehmed, jätke need veidi kauemaks seisma. Kontrollige idandeid iga 5 minuti järel, kuni need saavutavad soovitud tekstuuri.

10
Eemaldage kandik ja pakkige idud õhukindlatesse anumatesse. Proovige hinnata, kui palju oadud te toidukorras kasutate, ja jagage need vastavalt oma maitsele. Võite oadud jaotada tihedalt suletava kaanega plastmahutitesse või panna need sügavkülmakottidesse. Kui kasutate taassuletavaid kilekotte, vajutage kottidest enne nende sulgemist liigne õhk välja. Kuna oavõrsed võivad külmumise lõppedes veidi laieneda, siis on kõige parem jätta kotti või anumasse umbes 1–2 tolli (1,3 cm) vaba ruumi.

11
Asetage anumad kohe sügavkülma. Te ei soovi, et oad hakkaksid sulama, seega on parem need võimalikult kiiresti sügavkülma tagasi viia. Kuna oad on isegi külmutatud kujul endiselt õrnad, on kõige parem asetada need sügavkülmiku piirkonda, kus neid tõenäoliselt ei segata ega muljuta. Märgistage anumale sisu ja kuupäev, mis aitab teil meeles pidada, kuidas kaua nad on olnud sügavkülmas. Teie külmutatud oad säilivad sügavkülmas 10–12 kuud.

12
Sulatage oadud külmkapis, kui olete valmis neid kasutama. Kõige parem on lasta oadudstel õrnalt sulada, nii et asetage kott või anum külmkappi ja laske neil järk-järgult soojeneda. Nende sulatamine mikrolaineahjus või mõnel muul viisil võib põhjustada idandite pehmeks ja pudruks muutumist.Oa võrsete sulatamiseks külmkapis kulub paar tundi, seega planeerige ette, kui kavatsete nendega süüa teha.Kui Lisan oadud kuumale roale, näiteks supile või praepannile, neid pole vaja enne üles sulatada.