Kuidas kuivatada paprikat

Tšillipipar on tuntud oma vürtsikuse poolest. Kuigi enamik paprikaid on loomulikult kuumad, võivad need pärast kuivatamist muutuda palju tulisemaks. Kuigi paprika kuivatamine on aeganõudev, on see lihtne viis oma vürtsikad toidud järgmisele kuumusele viia.

1
Kontrollige paprika kvaliteeti. Soovite seda teha iga kuivatusmeetodi puhul, kuna see aitab enne kuivatamist veenduda, et teie paprikad pole mädanenud ega muljutud. Võtke hetk, et uurida kõiki oma paprikaid pehmete täppide, veidravärviliste laikude või haisva lõhna suhtes. Loputage kõik ülejäänud paprikad, et eemaldada kõik mustuse täpid.

2
Lõika paprika pooleks. Lõika paprika pikkuses terava noaga. See võimaldab ühtlasel hulgal soojust jõuda iga pipra viiluni.

3
Aseta paprikad ridadena küpsiseplaadile. Enne ahju panemist asetage paprikad küpsiseplaadile laiali. See võimaldab ühtlasel hulgal õhku jõuda iga viiluni.

4
Kuumuta ahi temperatuurini 135 °F (57 °C). Kuigi see võib tunduda madala temperatuurina, takistab see paprikatel kuivatamise ajal küpsemist. Ahju eelsoojendamisel avage aken, et veenduda, et köögis ja lähedal asuvates ruumides liigub palju õhku. Olenevalt ahjust saate esialgse eelsoojendustemperatuuri seada kõrgemaks või madalamaks kui 135 °F (57 °F). °C). Soovitatav lävi on 110 °F (43 °C) kuni 66 °C (150 °F).

5
Hoidke ahju uks paar tolli lahti. See võimaldab õhul ahju siseneda, võimaldades samal ajal ka paprika niiskuse väljuda. Suurema osa kuivatusprotsessi ajal võite vabalt liikuda teise ruumi, sest avatud ahjuuks muudab köögi ja naaberruumid väga soojaks. Kui teil on konvektsioonahi, mis võimaldab automaatselt õhuvoolu, siis võite selle sammu tähelepanuta jätta. .

6
Pöörake paprikat kord tunnis, veendumaks, et paprika kõik küljed on põhjalikult kuivanud. Saate aru, et pipar on kuiv, kui see näeb välja õhuke ja nahkne. Hoidke paprikat ladustamiseks tihedalt suletud anumas. Olenevalt ahjust võib see protsess kesta mõnest tunnist mitme päevani. Kasutage seda meetodit ainult siis, kui olete pikemat aega kodus.

7
Veenduge, et paprika oleks värske. Eriti oluline on enne õhu kätte jätmist veenduda, et ükski paprikatest ei oleks mädanenud. Pudrulised laigud, värvimuutused või halb lõhn viitavad sellele, et paprika tuleks ära visata. Loputage kõik ülejäänud paprikad mustuse eemaldamiseks.

8
Lülitage õmblusnõel läbi iga paprika varre. Ühtlase õhuvoolu säilitamiseks peaksite iga paprika vahel hoidma vähemalt ühe tolli kaugusele. Kui sul ei ole õmblusnõela, võid nööri või nööri paprikavarte ümber sõlmida, et need üles riputada.

9
Riputage oma kööki pipranöör. Olge ettevaatlik ja hoidke paprika niiskuse eest, kuna see segab kuivamisprotsessi. Pärast kuivatamist hoidke paprikat tihedalt suletud anumas. Tavaliselt kulub paprikate õhu käes kuivamiseks vähemalt 3–4 nädalat.

10
Visake kõik mädanenud paprikad välja. Enne paprikate kuivatamist kontrollige, kas paprikatel pole nõrku kohti, kummalisi värvilaike või halba lõhna. Loputage kõik ülejäänud paprikad, et eemaldada liigne mustus.

11
Lõika paprika pikkadeks tükkideks. Kasutage oma valitud teritatud nuga, et teha piki paprikat pikki vertikaalseid lõike. See aitab tagada, et iga paprika saab dehüdraatoris ühtlase õhuvoolu. Kui paprika pikkus on alla tolli, ei pruugi te neid viiludeks lõigata. Seemned saab paprikaviiludelt eemaldada enne asetage need dehüdraatorisse, kuigi dehüdraatorisse jäänud seemneid saab kasutada toiduvalmistamiseks.

12
Asetage paprikad dehüdraatorisse. Paprikatükke dehüdraatorisse asetades proovige jätta iga pipra vahele tühimik. See aitab ka anda igale pipratükile ühtlase koguse õhku.

13
Seadke dehüdraator temperatuurini 135 °F (57 °C). Kui olete paprikad dehüdraatorisse kokku pannud, saate selle kuivatamise alustamiseks sisse lülitada. Olenevalt masinast võib paprikate täielikuks kuivamiseks kuluda kuni 24 tundi. Paprikaid saab iga paari tunni tagant kontrollida, et näha, kui kiiresti need kuivavad. Sõltuvalt konkreetsest masinast võite seada dehüdraatori kõrgemale või madalamale temperatuurile. Täpsemate juhiste saamiseks vaadake oma dehüdraatori kasutusjuhendit.

14
Hoidke kuivatatud paprikat tihedalt suletud anumas. See võib olla purk või Ziploc kott, kui see on õhukindel. Nõuetekohase säilitamise korral säilib kuivatatud paprika mitu aastat. Kuivatatud paprikatest saab ka jahvatada tšillipulbrit, mis võib säilida kuni aasta.