Kuidas kreemitada võid

Või kreemitamine on protsess, mille käigus segatakse või ja suhkur kokku, et saada küpsetamisel kasutamiseks pehme ja kreemjas olek. See on levinud oskus küpsetamisel, mis tagab või ühtlase jaotumise läbi koogisegu. Samuti juhib see segusse õhku, aidates sellel tõusta. Nendel põhjustel on oluline omandada või kreemitamise oskus.

1
Laske võil soojeneda 60 kraadi Fahrenheiti (15,5 kraadi Celsiuse järgi). Võtke või külmkapist välja umbes 10 minutit enne, kui kavatsete sellega töötada, ja lõigake see 6,45 mm suurusteks tükkideks. Külm või ei segune segamisel hästi ja jätab võitükid kogu valmistootesse. Kuigi “toatemperatuur” on tavaline soovitus, on toatemperatuurist veidi jahedam tegelikult parem. Kui või saavutab umbes 70 kraadi Fahrenheiti (21 kraadi Celsiuse järgi), on see liiga soe, et säilitada palju õhku, mistõttu võivad küpsetised olla tihedamad. Parimate tulemuste saamiseks testige temperatuuri digitaalse termomeetriga. Kui teil seda pole, saate võid katsetada, torgates seda sõrmedega; kui või on pehme nagu küps virsik ja sõrmed jätavad kergesti süvendi, on see kasutusvalmis. Kui aga või on läikiv ja läikiv, on see tõenäoliselt hakanud sulama, mis pole kreemitamiseks ideaalne. Asetage või 5–10 minutiks tagasi külmkappi, kuni see veidi tahkub.

2
Riivi või. Ärge muretsege, kui unustate või eelnevalt külmkapist välja võtta – kõik kokad unustavad aeg-ajalt. Saate petta, kui riivid kõva või õhukesteks ribadeks juusturiiviga. Suurenenud pindala laseb võil väga kiiresti pehmeneda ja olete kohe kreemitamiseks valmis.

3
Või mikrolaineahjus. Kui teil on tõesti kiire, võite petta ka võid mikrolaineahjus soojendades. Sellega olge aga väga ettevaatlik – kui või sulab, ei kreemitu korralikult ja peate uuesti alustama uue võiga. Mikrolaineahjus: lõigake külm või ühesuurusteks tükkideks (see tagab nende ühtlase pehmenemise), asetage tükid mikrolaineahjus kasutatavasse kaussi ja kuumutage mitte rohkem kui 10 sekundit. Võtke kauss välja ja kontrollige võid – kas see on ikka liiga kõva, asetage see korraga 5 sekundiks mikrolaineahju tagasi.

4
Pane pehme või sobivasse segamisnõusse. Vahusta või käsi- või seismikseriga madalal kiirusel, kuni see muutub pehmeks ja kreemjaks.

5
Alustage suhkru lisamist järk-järgult. Lisa vähehaaval võile suhkur. Aeglase lisamise eesmärk on võimaldada teil seda võisse töödelda nii, et see lahustuks ega jätaks segusse suhkrutükke ega -graanuleid. Kui suhkur vahustatakse, lõikab see võist läbi, jättes õhumullid. taga. See õhutab segu, laseb sellel kerkida ja annab lõpptootele kerge ja koheva tekstuuri. Enamiku retseptide puhul on või kreemitamisel vaja kasutada tuhksuhkrut või ülipeent suhkrut. Selle põhjuseks on asjaolu, et ülipeen suhkur on kreemitamiseks täiusliku konsistentsiga – sellel on piisavalt pinda, et see vahustamise ajal võid piisavalt õhutada (erinevalt tuhksuhkrust), kuid see on piisavalt peen, et ei anna jämedat tekstuuri. koogid ja küpsised (erinevalt granuleeritud suhkrust).

6
Suurendage segisti kiirust. Kui kogu suhkur on võile lisatud, suurendage mikseri kiirust (saumikseril kõrge, keskmine/kõrge jalusmikseril) ja jätkake vahustamist, kuni kogu tekstuur on ühtlane ja kreemjas. Ärge unustage kraapige aeg-ajalt kummist spaatliga segamisnõu külgi alla, et lisada külgedele kinni jäänud suhkur või või. Samuti proovige kraapida välja segu, mis on visplitesse kinni jäänud.

7
Tea, millal segamine lõpetada. Kui jätkate kloppimist, suureneb või ja suhkru segu maht ja muutub järjest heledamaks. Kui suhkur ja või on ideaalselt koorunud, peaks see olema valkjas ja mahult peaaegu kahekordistunud. Tekstuur peaks olema paks ja kreemjas – peaaegu nagu majonees. Olge ettevaatlik, et võid ja suhkrut üle ei segaks. Kui segu on kahvatu ja kreemjas ning moodustab kerged pehmed tipud, peaksite vahustamise lõpetama. Kui jätkate segamist, kaotab see suurema osa tööõhust ja lõpptoode ei kerki eriti hästi. Juhend on või ja suhkur peaksid mikserit kasutades ideaalselt kooruma umbes kuue-seitsme minutiga.

8
Kasutage vastavalt retseptile. Kui olete või ja suhkru korralikult kreemitanud, peaks küpsetusprotsess kulgema sujuvalt.

9
Asetage pehme või segamisnõusse. Võite kasutada mis tahes tüüpi segamisnõusid, kuid mõned kokad soovitavad või kreemitamiseks kasutada keraamilist või kivist kaussi. Seda tüüpi kausside pealispind on karedam, mis püüab või kinni ja kiirendab kreemitamisprotsessi. Metallist või plastikust kausid on siledamad. pinnad, mis võid kinni ei võta.

10
Alusta või segamist. Enne suhkru kaussi lisamist tuleks kõigepealt kreemitada või ise. See muudab suhkru lisamise hilisemaks palju lihtsamaks.Kasutage enne segamist või segamiseks kahvlit, visplit, spaatlit või puulusikat. Nagu keraamilise või kivikeraamika kaussi puhul, arvatakse, et puulusikas hakkab kinni. võid kergemini ja kiirendada kreemitamise protsessi.

11
Lisage järk-järgult suhkur. Lisage suhkur vähehaaval või hulka, vahustades pärast iga lisamist. See annab suhkrule võimaluse lahustuda ja ei lase sellel segamise ajal kausist välja lennata. Kui kogu suhkur on lisatud, jätkake või ja suhkru vahustamist. Lööge jõuliselt, kuid kindlalt – peate selle kallal mõnda aega vaeva nägema, et te ei tahaks end liiga vara väsitada! Vahetage kätt, kui vajate. Mõelge lihtsalt kõikidele kaloritele, mida löömise ajal põletate – kindlasti väärite seda lisaküpsist, kui need on valmis!

12
Tea, millal löömine lõpetada. Tõesti, käsitsi kloppides ei saa võid ja suhkrut üle segada…aga mingil hetkel tuleb see lõpetada. Kui see on valmis, peaks segu olema kreemjas ja tükivaba. See peaks olema ka veidi kahvatum. Hea katse on kahvliga segust läbi tõmmata – kui näete võitriipe, peate jätkama kloppimist, kui ei, siis võite jätkata oma retseptiga. Kui jätate triibud. Kui teie segus on võid, tähendab see, et see ei ole ühtlane ja teie lõpptootel on ebaühtlane tekstuur.