Kuidas kõrvitsapirukat kaunistada

Kõrvitsapirukas on maitsev, lihtne ja armastatud magustoit. Kuid olgem ausad, isegi kui teete selle nullist, võib see välja näha üsna tagasihoidlik. Kas soovite, et teie kõrvitsapiruka välimus sobiks selle maitsva sisemustega? Sellele ooterežiimi pirukale saate hõlpsalt visuaalset huvi lisada lehtede kooriku või vahukoore rosettide abil.

1
Kasutage kõrvitsapiruka pealmise kaunistamiseks täiendavat pirukakoore tainast. Rullige ekstra tainas kergelt jahusel pinnal lahti, kuni see on umbes 0,32 cm (1–8 tolli) paks. Veenduge, et teie pind oleks selline, mis talub tera, näiteks puidust või kivist lõikelauda. Kui kaunistate ostetud pirukat, ostke väljalõigete jaoks eelnevalt valmistatud toores pirukakoorik.

2
Loo oma väljalõiked erinevate lehekujuliste küpsisevormidega. Suruge küpsisevormid õrnalt lahtirullitud taignasse, tehes kõik endast oleneva, et seda kõike ära kasutada, hoides lehti üksteise lähedal. Eemaldage üleliigne tainas ja, kui sellest piisab, rullige see uuesti lahti, et teha rohkem lehti. Kui te ei soovi küpsisevormijaid osta, võite lehti ka noa või kondiitrikettaga vabalt käsitseda. Kui te ei tunne, et olete kunstilise väljakutsega valmis, printige Internetist välja lehtede šabloonid ja kasutage neid oma kujundite jälgimiseks. Täiendava loomingulise välimuse saamiseks segage oma lehtede kujusid ja suurusi ning lisage veenid lõikamisnuga.

3
Pintselda valmis lehti munapesuga, et saada läikiv välimus. Looge munapesu, kloppides kaussi 1 muna ja lisades vett või piima. Pintselda kondiitripintsliga iga lehe peale hele kiht. Kui soovid, et sära kataks, puista munaga pestud lehtede peale veidi valget granuleeritud suhkrut.

4
Enne ahju panemist seadke oma pirukale väljalõiked. See on lõbus osa! Pärja välimuse saamiseks asetage lehed piruka serva ümber. Asetage need sümmeetrilise mustriga piruka keskele või jäljendage langevaid lehti ja asetage need juhuslikult. Kui valite pärja välimuse, kasutage lehtede tagaküljel munapesu, et need kooriku külge liimida ja üksteist.

5
Küpseta pirukat oma retsepti juhiste järgi. Lisatud kooreelemendid ei tohiks mõjutada teie kõrvitsapiruka küpsetusaega. Võta ahjust välja ja lase enne serveerimist jahtuda.

6
Valmistage või ostke konserveeritud vahukoort. Vahukoor sobib hästi kõrvitsapirukaga, nii et miks mitte kasutada seda kaunistuseks? Saate vahukoort valmistada või osta, kui olete liikvel. Kui ostate vahukoort, sobib 1 purk. Kui valmistate ise, kasutage 2 tassi (470  ml) vahukoort.

7
Segage 1/4 supilusikatäit vaniljepudingi lahustuvat segu 1 tassi (240  ml) vahukoore kohta. See nipp stabiliseerib teie omatehtud vahukoort ja aitab teie kaunistustel oma kuju hoida ja hästi reisida.

8
Jahuta vahukoor. Vahukoor hoiab külmalt paremini vormi. Pane vahukoor enne kaunistamist vähemalt 30 minutiks külmkappi. Kui aega napib, võib see 10 minutiks sügavkülma minna.

9
Jahutage oma kõrvitsapirukas. Enne vahukoorega kaunistamist veenduge, et pirukas on jahtunud vähemalt toatemperatuurini. Parimate tulemuste saavutamiseks jahutage oma pirukat 30 minutit külmkapis, et vahukoor pealekandmisel ei sulaks.

10
Täida kondiitritoodete kott vahukoorega. Parimate tulemuste saamiseks pange jahutatud vahukoor lusikaga kotti ja katke see suure avatud tärnimustrilise otsaga. Saate kondiitrikotti näpuotsaga improviseerida, kasutades suurt lukuga kotti, mille üks nurk on avause tegemiseks lõigatud.

11
Looge oma rosetid. Kasutage ühte kätt, et juhtida kondiitrikotti otsa ja teise käega kott kokku koguda ja lükata vahukoort kergelt ette. Alustage iga rosetti keskelt ja keerake vahukoort väljapoole, tehes keskelt vähemalt 2 täispööret. Alusta piruka välimistest servadest ja koo sissepoole.

12
Kata kogu paljastatud kõrvitsatäidis rosettidega. Vajadusel kattuvad rosetid. Täitke kõik tühjad kohad vahukoorega, jäljendades rosette moodustavaid ringjooni.

13
Puhastage rosettide ülaosa kaneeli, muskaatpähkli või kakaopulbriga. Üle pingutamise vältimiseks piserdage 30 cm kõrguselt, lastes vürtsil kergelt langeda kaunite rosettide kortsudesse ja voltidesse.

14
Pange valmis pirukas külmkappi, kuni olete selle serveerimiseks valmis. Kata kaanega, et kaitsta rosette kahjustuste eest, eriti kui oled pirukaga reisil. Võimaluse korral oodake, et teha oma rosetid samal päeval, kui pirukas serveeritakse.

15
Loo kujundus tervete või hakitud pähklitega. Asetage oma valitud pähklid oma piruka peale, et luua ääris, kujundus või sõna. Näiteks võite tähekuju või mustri moodustamiseks kasutada terveid pekanipähkliid või mandleid. Kui eelistate hakitud pähkleid, proovige neid puistata ümber serva või rõhutada nendega oma kooriku väljalõikeid.

16
Kasutage vahukoort, et luua lihtsaid aktsente ja kujundusi. Kui pirukas on täielikult jahtunud, valage vahukoort ümber serva või looge lihtsaid kujundeid, nagu südamed või keerised. Katsetage erinevate toruotsikutega, et saavutada vahukoorega erinev välimus. Näiteks tavalised ümarad otsad moodustavad suurepäraseid täppe, viinamarju ja tähti. Suletud täheotsad loovad suurepäraseid lille- ja tähekujusid.

17
Kasutage kohandatud kujunduselementide loomiseks pirukakoore jääke. Kasutage lõbusaid küpsisevormijaid, et luua pühadepõhiseid kujundusi või vabakäeliselt oma ideid. Tee halloweeniks jack-o-latern nägu või tänupüha kalkun. Looge puude, viinapuude, lehtede ja lilledega kauneid botaanilisi kujundusi. Mängige sõna või nime ümber lihtsate kujunditega, nagu tähed ja südamed. Enne piruka küpsetamist lisage oma kujundused.

18
Katke oma kõrvitsapirukas punutud või võrekoorikuga. Tehke täiendav koorik ja lõigake ribad, mis on piisavalt pikad, et need saaksid pirukale risti minna. Lõika koorik õhemateks ribadeks ja loo punutised. Pärja välimuse saamiseks tehke punutud koorega võre muster või tehke punutised ringi. Täitke pärg vööri väljalõikega või lisage võrekooriku peale mõned sügislehed.

19
Lisa kiht röstitud vahukommi kohevust. Valmistage või ostke vahukommi kohevaks ja lisage see pärast küpsetamist oma pirukale. Kasutage spaatlit, et luua kohevuse piigid ja keerised. Seadke ahi temperatuurini 232 °C (450 °F) ja röstige 5 minutit või kuni kate muutub kuldpruuniks.

20
Loo kujundusi sulatatud šokolaaditükkidega. Poole küpsetusaja pealt tõmmake oma pirukas ahjust välja. Looge šokolaaditükkidega lõpetamata vanillikaste lihtsa kujundusega nagu süda või spiraal. Pane pirukas ülejäänud küpsetusajaks tagasi ahju. Pidage meeles, et šokolaad sulab ja teie valitud kujundus läheb laiali, nii et jätke see lihtsaks.

21
Valmis.