Kuidas kontrollida joomist

Olete teadlik, et teie joomine on muutunud liiga liigseks, kuid te ei taha märjukest elu lõpuni loobuda. Siin on mõned mõtted selle kohta, kuidas oma tarbimist vähendada.

1
Mõistke, et seltskondlik joomine võib teie otsustusvõimet nõrgendada. Paljude inimeste jaoks võib seltskondlik joomine kaasa tuua liigse joomise ning ühel hetkel seisame silmitsi tõdemusega, et meie elukvaliteet on langenud väga madalale tasemele. Küll aga tahame ikka, et saaksime juua pulmas, superkaussipeol, Halloweeni peol jne.

2
Mõistke, et võib olla raske leppida sellega, et teie joomine on väljunud kontrolli alt. Me ei pea end alkohoolikuteks ja me ei tunne mingit huvi mõtete pesemise vastu, mida pakuvad sellised raviprogrammid nagu AA. Esimene ja kõige olulisem asi on viia oma peaga koht, kus leppida oma nõrkusega. Kui oleme leppinud sellega, et tahame muutusi teha – nüüd on aeg edasi liikuda!

3
Kui te sellest kirjutisest midagi muud ei võta, pidage meeles seda tsitaati. “Järgmine jook tuleb alati.” Alati on võimalus lõõgastuda külma õllega. Selle teadmine on tohutult oluline. Me ei soovi enam kunagi oma elus jooki juua – me lihtsalt tahame oma joomist drastiliselt vähendada. Kui me saame meeles pidada, et on jälle võimalus mõnuleda, muudab see asja palju lihtsamaks. Näiteks olete tööl juhuslikul teisipäeva pärastlõunal. Koju minnes hakkad mõtlema löömisele. Samas, mis on selle teisipäevaõhtuse joomise eesmärk? Kas pole võimalik, et sa võid olla hea isa, hea abikaasa, hea sõber jne, kes sel õhtul kaine püsib? Kas sul on tõesti vaja juua? Kuidas oleks, kui jätaks selle teisipäeva vahele ja läheks kolmapäeval baari vaatama pallimängu? Veelgi parem, kui võtaksite kaks vaba päeva ja läheksite neljapäeval seda mängu vaatama? Pidage meeles – järgmine jook tuleb alati, nii et lükake paar päeva edasi, siis maitseb see palju paremini.

4
Loo ümbersuunamisi. Suunamine on kõige olulisem asi, mida saate joomise vähendamiseks teha. Kui olete teadlik, et olete liiga nõrk, et istuda kodus ja mitte pudelit lüüa, leidke midagi muud, mis teie tähelepanu hajutab. Minge vaadake filmi, ostke, jalutage, minge jõusaali jne. Peame olge aktiivne, et vältida esimese joogi valamisel tekkimist. Ja teadke seda, esimene jook toob sellel ööl alati palju rohkemat. Rääkige endale, et ma ei vaja täna õhtul jooki, sest “sel päeval”, ükskõik kui kaugel see ka poleks, olen ma neid saab paar tükki ja need on maitsvad.

5
Töötage rohkem. Nii lihtsalt, kui see ka ei kõla, mis oleks parem viis end pudelist lahti saada? Enamik meist, kes joovad liiga palju, on funktsionaalsed alkohoolikud. Me ei joo töö ajal. Nii et kas pole see naeruväärselt lihtne? Otsige osalise tööajaga tööd. Lisaks sellele, et teenite enda või oma pere abistamiseks lisaraha, olete leidnud parima tähelepanu kõrvalejuhtimise, et kastmest eemale hoida.

6
Mõelge, kuidas te end hommikul tunnete. Nende jaoks, kes me liiga palju joome, on meie normaalne olukord. Tunneme end jaburana ja ootame, kuni saame uuesti juua, et end paremini tunda. Ja neil harvadel päevadel, mil me eelmisel õhtul ei joonud, tunneme end suurepäraselt. Turgutanud. Enne esimese õlle maha viskamist pidage meeles, millal viimati ärkasite ilma märjukesteta. Sa tundsid end väga hästi. Mõelge sellele kui oma kõrgele tasemele.

7
Mõelge oma sõpradele ja perele või vajadusel isegi kuulsustele, kellel ei ole joomisega probleeme. Kujutage ette, milline on nende elukvaliteet. Võtke ajakiri kätte ja lugege pere kohta, kes veetis oma päeva lõbustuspargis. Helistage oma vennale või õele ja paluge neil rääkida teile kahjututest asjadest, mida nende pere täna tegi ja mis ei hõlmanud märjukest. Mõista, et kõik ei pea olema alkoholi ümber.

8
Keskenduge oma lastele. Kui teil ei ole lapsi, keskenduge sellele, mida teie kujutletavad lapsed teie praeguses olukorras teie kohta arvavad. Meil on lapsevanematena kohustus olla parimad juhendajad ja mõjutajad. Kas me alkoholi tarvitajatena teeme oma tööd? Kas meie vanemad olid alkoholi tarvitajad? Mõne jaoks meist ei, miks me siis oleme? Teiste jaoks, jah, kas me tahame olla samasugused piinlikud, nagu meie vanemad olid? Piinlikkus. See on võtmesõna. Kas mäletate seda hetke, mil meie laps esimest korda maailma tuli? Me teeksime selle lapse heaks kõike. Mõelge sellele, kuidas meie liigne joomine võib ühel hetkel meie last või lapsi häbistada? Või veel hullem – mõelge sellele, kuidas liigne joomine võib muuta meist tähelepanematud vanemad ja viia meie lapsele või lastele vigastusi või hullemini.

9
Lõpetuseks tuleme tagasi selle juurde, kust alustasime. Liigtarbijatena on meil valik teha. Kas tahame jõuda punkti, kust pole tagasiteed, kus peame minema võõrutusravile, või tahame oma järeleandmisi kontrollida ja saada paremaks inimeseks? Kui sa seda loed, siis loodan, et mõtled kontrollile. Meil kõigil on võimalus oma elu uuesti kokku saada, säilitades samas oma väärikuse. Me ei pea ringi käima, kuulutades “olen alkohoolik ja olen kuuskümmend päeva kaine”. Meil kõigil on potentsiaali oma joomist vähendada, ilma et me muutuksime näljaseks. Need näpunäited muudavad selle lihtsaks, sest ma usun tõesti, et enamiku alkohoolikuid ei lase enam kunagi enam juua. Minu programmi puhul ei ole see võrrandi osa. See on lihtne, järkjärguline üleminek pudelisõltuvusest pudeli nautimise poole.