Kuidas keeta verivorsti

Kui teil on õnnestunud verivorsti hankida, tehke kindlaks, kuidas soovite seda valmistada. Kuna verivorst peaks selle ostmisel juba keedetud olema, tuleb see lihtsalt uuesti soojendada. Sügava maitse ja krõbeda tekstuuri saamiseks viiluta verivorst ja prae seda väheses õlis, et see pruunistuks mõlemalt poolt. Kui eelistate vorstid vorstidesse jätta, soojendage neid enne viilutamist ja serveerimist keevas vees. Teise lihtsa meetodi jaoks viilutage vorstid ja hautage neid vähese sinepiga, kuni need on pruunistunud.

1
Aja pott vesi kõrgel kuumusel keema ja lõika 4 kartulit kuubikuteks. Täitke 3-liitrine (2,8-liitrine) pott kolmveerandi võrra veega. Seejärel keerake põleti kõrgele, et vesi keeks. Kui ootate, kuni vesi keeb, võtke 4 kooritud kartulit ja lõigake need 1,3 cm suurusteks kuubikuteks. Kasutage selle retsepti jaoks oma lemmikkartulit, näiteks uusi kartuleid või rusikaid.

2
Keeda kartulikuubikuid 3–5 minutit ja nõruta. Kui vesi hakkab keema, lisa potti kartulikuubikud. Keeda kartuleid, kuni need kahvliga torkamisel muutuvad pehmeks. Seejärel lülitage põleti välja ja asetage kraanikaussi kurn. Kurna kartulid kurni ja tõsta kõrvale. Kui te ei soovi verivorsti kartuliga praadida, võite need sammud vahele jätta või kasutada mõnda muud köögivilja, näiteks bataati.

3
Lõika 4 morcilla linki 2,5 cm paksusteks viiludeks. Aseta morcilla lingid lõikelauale ja lõika need terava noaga viiludeks. Morcilla viilutamine suurendab pindala, nii et saate krõbedamad vorstid ja parema maitse. Kui te ei leia morcillat, kasutage mis tahes saadaolevat tüüpi verivorsti.

4
Pruunista vorsti mõlemalt poolt 5–6 minutit. Valage malmpannile 3 supilusikatäit (44 ml) oliiviõli ja keerake põleti madalale. Kui õli on kuum, asetage morcilla pannile. Küpseta vorste 2–3 minutit ja seejärel keerake need tangide abil ümber. Küpseta neid veel 2–3 minutit, et need oleksid mõlemalt poolt pruunid. Kaubanduslikud verivorstid on juba küpsed, nii et soojendate neid lihtsalt seni, kuni need on täielikult kuumad.

5
Eemalda morcilla ja lisa kartulid pannile. Tõsta pruunistatud vorstid taldrikule ja jäta õli pannile. Pane nõrutatud kartulid pannil kuuma õli sisse.

6
Maitsesta kartulid paprikaga ja küpseta neid 5 minutit. Puista kartulitele 1 tl (2 g) paprikat ja küpseta neid pruuniks. Segage neid aeg-ajalt, et need küpseksid ühtlaselt ja muutuksid kahvliga torkamisel keskelt pehmeks.

7
Serveeri pannil praetud morcillat koos praekartulitega. Sega kartulitesse 1/2 teelusikatäit (3 g) koššersoola ja serveeri neid koos morcilla viiludega. Lihtsa kaunistuse saamiseks puistake kartulitele ja morcillale veidi rohkem paprikat. Hoidke vorstijäägid õhukindlas anumas külmkapis kuni 3–4 päeva. Kuigi võite kartuleid ka külmkapis hoida, muutuvad need märjaks, mida kauem neid hoitakse, seega on hea mõte neid eraldi hoida.

8
Täida pott veega ja lase keema tõusta. Asetage pliidile vähemalt 2,8-liitrine pott ja valage nii palju vett, et see oleks kolmveerand täis. Lülitage põleti kõrgele, et vesi hakkaks keema. Kui soovite valmistada rohkem kui 0,45 kg verivorsti, kasutage suuremat potti, mis on piisavalt suur, et kõik vorstid mahutada.

9
Alanda kuumust keskmisele ja lisa vorstid. Keerake põleti keskmisele tasemele, et vesi õrnalt mullitaks. Kallake keevasse vette ettevaatlikult nii palju verivorste, kui soovite keeta. Hoidke potil kaas ära, et saaksite veenduda, et vesi keeb ja ei kee.

10
Hauta verivorste 6–8 minutit. Laske lülidel mullitavas vees kuumeneda, kuni need on kogu ulatuses kuumad. Testimiseks eemaldage vorst ja lõigake see pooleks, et teha kindlaks, kas keskosa on kuum. Kui vesi näib keevat, keerake põleti veelgi madalamaks, kuna te ei soovi, et vorstid laguneksid. Kui teie verivorstid on väikesed , alustage nende kontrollimist 5 minuti pärast, et näha, kas need on kogu aeg kuumutatud.

11
Serveeri hautatud verivorste. Lülitage põleti välja ja tõstke tangide abil lingid potist välja. Viilutage vorstid terava noaga pikuti või 2,5 cm (1 tolli) ringideks ja serveerige neid kohe. Kaaluge hautatud verivorsti serveerimist kartulipudru, sooja õunte või hapukapsaga. Jahutage ülejäänud vorst õhukindlas anumas ja kasutage ära. 3 kuni 4 päeva.

12
Eelsoojendage broiler temperatuurini HIGH ja tõstke rest üles. Asetage ülemine rest nii, et see oleks umbes 7,5 kuni 10 cm (3–4 tolli) kütteelemendist allpool. Samuti peate välja võtma küpsetusplaadi.

13
Lõika vorstid pikuti pooleks ja aseta lehele. Võtke välja 1 nael (0,45 kg) verivorstilinke ja asetage need lõikelauale. Lõika terava noaga iga lüli pikuti pooleks ja aseta need siis lehele nii, et lõikepool jääks ülespoole. Kasutage ääristatud küpsetusplaati, et vältida vorstide mahalibisemist lehe liigutamisel.

14
Prae vorste 1–2 minutit. Tõsta leht broileri alla restile ja kuumuta vorste, kuni need on pealt pruunid. Jälgige, kuidas vorstid küpsevad, et vältida nende kõrbemist. Kuna verivorstid on juba keedetud, soojendate need lihtsalt üles.

15
Pöörake vorstid ümber ja katke need jämedateralise sinepiga. Tõmmake küpsetusplaat broileri alt välja ja keerake tangide abil iga vorst ümber. Võtke välja 2 supilusikatäit (30 g) jämedateralist sinepit ja määrige seda veidi igale vorstilinkile. Kuigi võite asendada ka teist tüüpi sinepit, annab jämedateraline sinep vorstidele parima tekstuuri.

16
Prae vorste veel 1–2 minutit. Tõsta leht tagasi ülemisele restile broileri alla ja kuumuta vorste, kuni need hakkavad pruunistuma ja sinep kuumeneb. Seejärel lülitage broiler välja ja eemaldage leht.

17
Sega kiire kressisalat seesamiõli, soola ja pipraga. Pange suurde kaussi mitu peotäit värsket varrega kressi. Valage kaussi 1 supilusikatäis (15  ml) seesamiõli ja kasutage kressi loopimiseks käsi või salatitange. Lisage maitse järgi soola ja pipart. Kui kress ei ole kaetud, võite lisada ülejäänud 1 supilusikatäis (15 ml) õli.

18
Serveeri verivorsti koos rohelistega. Jaga kressisalat 4 serveerimistaldriku vahel. Asetage 2 verivorstilinki rohelistele ja kaaluge eine serveerimist keedetud õunte või õunakompotiga. Säilitage verivorstijääke külmkapis kuni 3–4 päeva. Vältige kress-kressisalati säilitamist, sest see pehmeneb säilitamisel liiga palju.