Kuidas keeta homaari saba

Keedetud homaari saba võib olla lihtsalt üks maitsvamaid toite. Värskete ürtide ja sidrunimahlaga kaetud ning sulavõiga serveeritud keedetud homaari saba on maitsev, võine täiuslikkus. Seda on ka väga lihtne kodus teha. Vaid paar kiiret koorest läbi tõmmatud ja mõneminutilise keetmisega saate koheselt maitsva homaariõhtusöögi.

1
Otsige värskeid või külmutatud homaari sabasid toidu- või mereandide poest. Kui te ei ela kohas, kus värskelt püütud homaari saab supermarketites osta, on teie kohalikul eriturul või kvaliteetses toidupoes teie jaoks parim homaar. Mida värskem, seda parem, kuid toimivad ka külmutatud homaarisabad. Vältige naatriumtrifosfaadiga pakendatud homaari sabasid. Kemikaal kaalub homaari sabad, muutes need kaalu järgi kallimaks.

2
Sulatage külmutatud sabad külmkapis 8-10 tundi enne küpsetamist. Saate hoida sabad pakendis, kuhu nad tulid. Need vajavad aega täielikuks sulamiseks, et vältida liha ja koore vahele kleepumist, samuti et keetmine oleks ühtlasem. Kui teil seda pole. aeg sulatada sabad külmikus üleöö, sulata neid külmas vees vähemalt 30 minutit.

3
Loputage sabad jahedas vees. Hoidke neid käte või tangidega kraani all, püüdes loputada iga saba pinda. Kui olete saba puhastanud, võite selle enne kärpimist kuivatada paberrätikuga või lasta õhu käes kuivada. See hoiab ära homaari sabadel olnud ebapuhtad ained, mis võivad teie toitu saastada. Homaarid elavad mere põhjas ja neil võib olla üsna palju prahti.

4
Lõika homaari saba keskelt käärid või nuga. Lõika homaar tagasi kuni uime otsani. Püüdke vältida liha sisselõikamist, et see keemise ajal laiali ei läheks. Selle asemel hoidke käärid liha kohal, tõmmates lõikamise ajal koort üles. Köögikäärid on ohutum valik kui nuga, kuna koore lõikamiseks peab nuga olema ülespoole.

5
Tõmmake saba mööda sisselõiget põksudega laiali. Teie tehtud sisselõige võimaldab teil kesta keskelt hõlpsalt lahti murda. Hoidke liha keetmiseks ja serveerimiseks koore sees.

6
Asetage pliidile suur veega täidetud pott. Ülekeetmise vältimiseks täitke pott 2/3 ulatuses veega. Vajaliku poti suurus sõltub sabade arvust, mida kavatsete keeta. 8 untsi (230 g) sabade puhul on hea rusikareegel kasutada 1,5 tassi (350 mL) vett saba kohta. Homaari sabasid võite keeta ka partiidena, mitte korraga. Vett võite soolata 1 supilusikatäis (15  mL) kuni 2 supilusikatäit (30 mL) soola, et tõsta vee keemistemperatuuri ja aidata sellel õrnalt keeda.

7
Kuumuta vesi veerevalt keema. Seadke kuumus kõrgele, et saavutada kiire keemistemperatuur. Kuigi hiljem keerate kuumuse maha, kui hakkate homaare potti panema, peaksid mullid kiiresti pinnale jõudma.

8
Asetage homaari sabad vette. Kasutage köögitange, et sabad õrnalt vette kasta, veendudes, et igaüks neist on täielikult pinna all. Kontrollige, kas sabade vahel on ruumi. Olge ettevaatlik, et te ei pritsiks keeva veega endale ega teistele teie läheduses olevatele inimestele peale. Sabade ükshaaval lisamine aitab vett potis hoida.

9
Keerake põleti keskmisele või keskmisele kõrgele. Kui sabad küpsevad, hoidke keetmist keemise asemel veidi üle keemise. See aitab sabadel enne koorest eraldamist lõpuni küpseda.

10
Keeda homaari 1 untsi (28 g) kohta 1 minut. Enamiku homaari sabade täielikuks küpsetamiseks kulub 5–12 minutit. Sõltuvalt kuumuse tasemest ja poti täitumisest võib see üle keema hakata. Kui see juhtub, vähendage kuumust.

11
Torka homaari liha kahvliga. Homaari sabad on valmis, kui liha on valge ja õrna tekstuuriga. Koored peaksid olema erkpunase tooniga ja paistma lihast peaaegu eraldi. Kui homaar pole valmis, ärge eemaldage seda veest. Oluline on homaar lõpuni küpsetada.

12
Asetage homaari sabad kurni või sõela. Sabade veest väljatõmbamiseks võite kasutada mitmeid köögitööriistu, sealhulgas pilussikut või tange. Kõik, millega saab sabad õrnalt eemaldada, ilma liha koorest eraldamata, töötab. Soovi korral võid sabad kurnis kurnata.

13
Soovi korral viiluta liha pikuti lõpuni. Homaari liha on lihtsam süüa, kui see on eelnevalt keskelt viilutatud. Kui tegite sisselõike varem, piisab sellest suure tõenäosusega ka keskmisele sööjale, kuid lõpuni läbi lõikamine muudab kahvli kasutamise palju lihtsamaks.

14
Määri homaari sabad võiga. Üks klassikaline valik homaari maitse parandamiseks on serveerida seda koos sulatatud võiga, kas kõrvale või juba sulanud sabaga. Kasutage pintslit või kahvlit, et määrida ümber nii palju võid, et iga saba ülaosa kergelt katta. Üheks võimaluseks on teha selitatud võid, mis on sulatatud või, mis on kurnatud läbi marli või kraabitud üleliigse rasva jaoks. See on väga levinud dipikaste mereandide, näiteks homaari jaoks.

15
Pigista saba peale sidrunit. Sidrunimahl lisab kreemjale homaarilihale meeldiva happelise maitse. Kui istutate sabasid sidruniga serveerimiseks, võite valida, kas pigistate neile ise mahla peale või lõigate sidruniviilud, mida külalised saavad ise kasutada.

16
Valige roa jaoks maitsetaimed. Petersell ja basiilik on klassikalised valikud homaariga serveerimiseks. Kaunista liha ja taldrik ürtidega, kui kavatsed neid kasutada. Või, sidruni ja ürtide kombineerimine loob proovitud ja tõelise maitsva maitsekombinatsiooni

17
Lõika liha teises retseptis kasutamiseks. Nüüd, kui homaar on küpsetatud lihtsal viisil, saab seda liha kasutada peaaegu kõigis retseptides, mis nõuavad homaariliha. Kui kavatsete liha kasutada mõnes teises retseptis, tehke seda kohe, sest keedetud homaari sabad ei säili nii hästi kui külmutatud.