Kuidas grillida homaari saba

Kui mereandide karbis oleva homaari sabad on teile silma jäänud, võtke mõni neist maitsvaks toiduks. Segage värskete ürtidega lihtne küüslauguvõi ja sulatage homaari sabad. Kasutage iga saba liblikaks köögikääre ja nuga. Seejärel aja iga saba lahti ja pintselda neid enne kuumale grillile panemist veidi õliga. Küpsetage sabad ja pintseldage neid enne serveerimist rohkema küüslauguvõiga.

1
Haki murulauk, estragon ja küüslauk. Võtke välja paar oksa värsket estragoni ja murulauku. Haki värsked ürdid, et saada 2 supilusikatäit (6 g) murulauku ja 1 spl (2,5 g) estragoni. Samuti peate hakkima 1 kooritud küüslauguküüne. Tõsta värsked ürdid ja küüslauk lusikaga kaussi. Asendage murulauk või estragon mis tahes värsketest lemmikürtidest. Kasutage näiteks värsket peterselli või basiilikut.

2
Pange kaussi või, kuum kaste ja must pipar. Lisage värskete ürtidega kaussi 1/2 tassi (13 g) soolavõid ja tilk kuuma kastet. Puista sisse veidi värskelt jahvatatud pipart vastavalt oma maitsele. Oluline on kasutada toasooja võid, et seda oleks lihtne küüslaugu ja ürtidega segada.

3
Blenderda küüslauguvõid ühtlaseks massiks. Kasutage spaatlit või puulusikat, et segada või ürtide ja küüslauguga. Jätkake segamist, kuni segu on ühendatud ja maitsetaimed on lisatud. Kata või kilega ja tõsta kõrvale. Ürditatud küüslauguvõi peab olema piisavalt pehme, et seda lusikaga kühveldada.

4
Sulatage külmutatud homaari sabad üleöö külmkapis. Kui ostsite külmutatud homaari sabad, asetage taldrikule 4 saba ja pange need külmkappi eelmisel õhtul, enne kui soovite neid grillida. Kui ostsite värske homaari saba, võite selle sammu vahele jätta.

5
Eemaldage homaari sabad 1 tund enne grillimist külmkapist. Enne grillile panemist peate homaari sabad toatemperatuurile viima. Võtke homaari sabad külmkapist välja ja asetage need lauale, kui olete grillimiseks valmis. Vältige homaari sabade jätmist toatemperatuurile kauemaks kui 2 tunniks.

6
Lõika pikkupidi läbi homaari sabade tipud. Võtke terav paar köögikäärid ja lõigake läbi kõva kesta keskosa. Alusta homaari saba laiast otsast ja lõika pikisuunas sabaotsa suunas. Oluline on lõikamine lõpetada vahetult enne sabaotsa jõudmist. See hoiab homaari saba ühendatud.

7
Lõika homaari saba liha noaga. Sisestage köögikääridega lõigatud joonesse terav kokanuga. Alustage sabaotsa lähedalt ja lõigake homaari viljaliha piki lõikejoont läbi. Veenduge, et te ei lõika viljaliha täielikult läbi, et saba eralduks. Kui olete lõikamise lõpetanud, peaks homaari saba välja nägema nagu liigend.

8
Avage saba ja maitsestage see õli, soola ja pipraga. Tõmmake saba ettevaatlikult lahti mööda lõigatud joont. Saba peaks nüüd olema lamedalt nagu raamat. Seejärel kastke kondiitripintsel veidi oliiviõli sisse ja pintselda õliga üle iga homaari viljaliha. Puista sabadele veidi soola ja pipart. Saba lõikamine ja avamine aitab homaari sabal grillil ühtlaselt küpseda. See vähendab ka küpsetusaega.

9
Kuumuta grill keskmisel-kõrgel kuumusel. Kui kasutate gaasigrilli, keerake põletid keskmisele kõrgele. Kui sul on söegrill, süüta korsten briketti täis. Kui briketid on kuumad ja kergelt tuhaga kaetud, visake need ettevaatlikult grilli ühele poolele. Grilli temperatuur peaks olema vahemikus 350–400 °F (177–204 °C).

10
Asetage homaari sabad lihaga pool allapoole grillile. Kui kasutate söegrilli, asetage sabad otse sütele. Jätke iga saba vahele vähemalt 1–2 tolli (1,3 cm) vaba ruumi. Õli, mida pintseldasite üle homaari sabad, hoiab ära nende kleepumise grilli restide külge.

11
Grilli sabasid 5 minutit. Kata grill ja lase homaarisabadel küpseda, kuni viljaliha jääb grillrestilt kergelt märgistatuks. Koored muutuvad erkpunaseks. Pidage meeles, et see ei tohiks sel hetkel täielikult küpseda.

12
Pöörake ja pintseldage homaari viljaliha küüslauguvõiga. Tõstke grilli kaas maha ja keerake tangide abil iga saba ümber. Kasta grillipintsel enda valmistatud ürt-küüslauguvõi sisse ja määri igale sabale veidi.

13
Grillige sabasid 4 minutit või kuni nende temperatuur on 60 °C (140 °F). Katke homaari sabad ja grillige neid, kuni need on läbipaistmatud ja erkvalged. Seejärel sisestage kiirloetav lihatermomeeter liha kõige paksemasse kohta. Pärast küpsetamist peaksid sabad saavutama 60 °C (140 °F).

14
Eemaldage ja serveerige homaari sabad. Tõsta sabad grillilt serveerimisvaagnale. Pintselda sabasid rohkem ürt-küüslauguvõiga või aseta küljele. Kaunista homaari sabad sidruniviilude ja murulaukudega. Ülejäänud homaarisabade säilitamiseks hoidke neid õhukindlas anumas külmkapis kuni 3 või 4 päeva.