Kuidas keeta Edikaikongi suppi

Edikaikogi supp, tuntud ka kui “Edikang Ikongi supp” on Nigeeriast pärit roog. Supil on palju variatsioone. Näiteks valivad mõned inimesed sibula lisamise, teised aga jätavad selle ära. Peaaegu kõik versioonid sisaldavad kõrvitsat lehed, vesilehed ning liha ja mereandide kombinatsioon. Võite kasutada rohkem või vähem teatud koostisainet vastavalt teie isiklikule maitsele, kuid peamine asi on meeles pidada, et Edikang Ikong ei peaks olema vesine!

1
Peske 1 kilogramm (2,2 naela) kõrvitsalehti jaheda veega. Asetage 1 kilogramm (2,2 naela) kõrvitsalehti jaheda veega potti ja seejärel pühkige neid käega, et mustus eemaldada. Tühjendage vesi, seejärel korrake toimingut veel 2–3 korda või seni, kuni vesi on selge. Kui te ei leia kõrvitsalehti, sulatage 1 kilogramm (2,2 naela) külmutatud spinatit.

2
Haki kõrvitsalehed väikesteks tükkideks. Pange mitu lehte korraga virna, seejärel lõigake need kõigepealt ühes suunas ja seejärel vastupidises suunas. Tükid ei pea olema ühesuurused, kuid need peavad olema väga väikesed. Kui kasutad külmutatud spinatit, tükelda spinat ka väiksemateks tükkideks.

3
Asetage kõrvitsa lehed kausi kohale seatud sõela. Asetage kurn kausi kohale, veendudes, et selle põhjas oleks paar tolli/sentimeetrit, et vesi sinna koguneks. Kühveldage kõrvitsalehed või spinat kurnasse, seejärel liigutage kauss küljele. See seadistus võimaldab kõrvitsalehed või spinat ülejäänud supi valmistamise ajaks nõrguma.

4
Pese ja tükelda ka vesilehed pisikesteks tükkideks. Loputage 500 grammi (18 untsi) vesilehti, kuni vesi muutub selgeks. Lõika need väiksemateks tükkideks, seejärel nõruta. Asetage vesilehed eraldi kaussi. Kui teil vesilehti pole, kasutage selle asemel 250 grammi (8,8 untsi) lambaläätsalatit.

5
Tõsta vesilehed eraldi kaussi ja sõela. Võtke välja teine ​​kauss ja teine ​​kurn. Asetage kurn kaussi ja veenduge, et selle põhjas oleks ruumi vee kogumiseks. Asetage vesilehed või salat kaussi ja pange ka kõrvale. Ärge lisage neid kõrvitsalehtedele. Te küpsetate neid erinevatel aegadel.

6
Haki kanda, veiseliha ja kuivatatud kala väiksemateks tükkideks. Kui palju te neid koostisosi kasutate, sõltub teie enda otsustada, kui kogukaal on 600 grammi (21 untsi). Näiteks võite kasutada 100 grammi kuiva kala, 200 grammi kanda ja 300 grammi veiseliha. Võite ka kanda ära jätta ja kasutada lihtsalt veiseliha kombinatsiooni. , kitse, saki ja lehma jalg.Tükkide täpne suurus ei oma tähtsust, kuid midagi pöidla suurust oleks hea.

7
Aseta kanda, veiseliha ja kala potti, seejärel kata need veega. Kasutage nii palju vett, et koostisosad oleksid kaetud. Kuigi seda rooga nimetatakse “supiks”, peaks selles tegelikult olema väga vähe vedelikku.

8
Soovi korral lisa sibul ja puljongikuubikud. Koori ja tükelda 2 keskmise suurusega sibulat ning lisa potti. Järgmisena viska sisse 2–3 puljongikuubikut. Võid lisada ka tüki hakitud suitsukala ja 100 grammi pomot (lehmanahk). Sibula ja puljongikuubikud võid välja jätta. Kavandage hiljem rohkem vähki kasutada, et kaotatud maitset korvata. Hakitud kala ja pomo aitavad mereande pehmendada ja annavad sellele suitsumaitse.

9
Hauta segu, kuni liha on läbi küpsenud. Lase vesi esmalt keema ja seejärel alanda keemiseni. Lase supil piisavalt kaua podiseda, et liha läbi küpseks; see ei tohiks olla seest roosa, kui lõikate selle lahti. Selleks võib kuluda kuni 2 tundi, olenevalt kasutatavast lihatüübist ja tükkide suurusest.

10
Valage puljongit välja, kuni teil on jäänud umbes 1–2 tassi (120 ml) vedelikku. Kuigi seda nimetatakse “supiks”, on see roog pigem hautis, milles on väga vähe vedelikku. Suurem osa keeduveest peaks praeguseks olema ära aurustunud. Kui seda ei juhtunud, valage see välja, kuni teil on jäänud umbes 1–2 tassi (120 mL). Visake üleliigne puljong ära või säilitage see teise retsepti jaoks.

11
Valage palmiõli, vähid ja pipar ning keetke 10 minutit. Valage liha sisaldavasse potti 200 milliliitrit (0,85   c) palmiõli. Lisage veidi jahvatatud vähki ja näputäis pipart. Kuumuta supp keemiseni ja lase 10 minutit keeda. Kui palju jahvatatud vähki ja pipart lisate, on teie otsustada. Rikkalikuma maitse saamiseks loputage 1 tassi (145 g) tervet vähki ja seejärel segage see 1 2 supilusikatäit (15 kuni 30 ml) vett. Lisa see supi sisse.

12
Viska sisse igihali ja vesilehed ning küpseta 3–5 minutit. Segage potti 1 tass igihali, seejärel lisage ettevalmistatud vesilehed. Laske supil veel 3–5 minutit keeda. Kui kasutate meetermõõdustikku, kasutage 240 ml tassi, et mõõta igihali mahu, mitte kaalu järgi. Ärge lisage veel kõrvitsalehti. Need on õrnemad kui vesilehed ja nõuavad lühemat küpsetusaega. Kui teil vesilehti pole, lisage siia hoopis lambasalatit.

13
Lisa kõrvitsalehed ja sool. Kui sul kõrvitsalehti pole, siis nüüd on õige aeg lisada sulatatud spinat. Andke supile maitsta, seejärel lisage soovi korral soola. Kui supp pole ikka veel piisavalt soolane, kaaluge selle asemel rohkem vähi lisamist. See aitab anda teile rohkem maitset.

14
Lülitage pliit välja, katke pott ja laske 5 minutit seista. See võimaldab supil tasasel tulel keetmise lõpetada. Samuti takistab see ülejäänud vedeliku aurustumist. Kuigi supp ei peaks olema vesi, tahad ikkagi, et potti jääks vedelikku.

15
Serveeri suppi, kui see on veel kuum. See maitseb maitsvalt koos amala, maniokki fufu, garri (eba), jamssi või manna fufuga. Kui teil on ülejääke, valage need kaanega anumasse ja seejärel hoidke anumat külmkapis kuni 3 või 4 päeva.