Kuidas jahubanaane grillida

Jahubanaanid, mida mõnikord nimetatakse ka keedubanaanideks, on Aafrika, Kariibi mere ja Kesk-Ameerika peamised toidud. Tärkliserikkad ja mitmekülgsed puuviljad on loomulikult neutraalse maitsega ja omandavad küpsetamisel pehme tekstuuri. Nende neutraalse maitse tõttu saab neid maitsestada mitmel erineval viisil, magusast soolaseni. Lihtne, lihtne ja maitsev viis nende valmistamiseks on grillida!

1
Valige tumepruunide sinikatega kollased jahubanaanid. Küpsed jahubanaanid näevad välja nagu väga küpsed banaanid, kuid tunduvad siiski tugevad. Jahubanaanid on söödavad isegi siis, kui nende koor on muutunud pruuniks või mustaks! Ideaalne jahubanaan grillimiseks on tärkliserikas kollane jahubanaan. Kohalikust toidupoest võib olla keeruline leida täiuslikult küpseid jahubanaane, nii et kui plaanite mõnda grillida, võiksite need eelnevalt osta ja lasta kodus valmida. Rohelisi jahubanaane saate hoida paberkotis või teiste küpsete puuviljade läheduses. , nagu õunad, küpsemisprotsessi kiirendamiseks.

2
Lõika koorimata jahubanaanid pikuti pooleks. Jahubanaane saab lõigata mitmel erineval viisil, olenevalt sellest, kuidas kavatsete neid valmistada. Aga grillimise puhul on parim viis lõigata need pikuti ja hoida koor peal, et need grillimisel laiali ei vajuks.Kasutage stabiilsel pinnal lõikelauda ja teravat nuga. Lõika mõlemad otsad ära ja visake ära. .Aseta jahubanaanid lõikelauale ja lõika ülalt alla pooleks.

3
Maitsesta jahubanaanid enda valitud kuivmaitseainetega. Kuigi suur osa teie maitsest tuleb kastmest, mida kasutate hiljem grillimisel, on siiski oluline enne grillimist jahubanaanidele puistata kuiva maitseainet. Kiire ja lihtne võimalus on katta jahubanaanid. oliiviõli soola ja pipraga. Kui soovite lisada veidi vürtsi, võite maitsestada Cayenne’i, punase pipra helveste või muude vürtsikate maitseainetega. Kui plaanite oma jahubanaanid magusaks teha, võite neid maitsestada kaneeli või pruuni suhkrut enne grillile panemist.

4
Valmistage kaste, millega jahubanaanid grillimise ajal määrida. Jahubanaane saab maitsestada ja maitsestada nii, nagu sulle meeldib! Magusaks variandiks võid neid maitsestada lihtsa või ja pruuni suhkruga glasuuriga, võid proovida vürtsikat, küüslaugust kastet soolase serva jaoks. Osa jahubanaanide küpsetamise ilust on nende mitmekülgsus. Otsige üles, milline maitse teile sobib! Oodake, kuni jahubanaanid grillivad, et seda kastet peale kanda, sest see võib panna need grillile kinni. Valmistage kaste piisavalt paks, et jahubanaanid kataks, ilma et need grillile alla jookseksid.

5
Kühi grillimispind seebi ja veega puhtaks. Esiteks, olenemata sellest, kas grillid pliidiplaadil või väligrillil, on oluline veenduda, et grillimispind on puhas ja prahist puhas. Määrdunud grillimispind võib teie roale soovimatuid maitseid lisada. Kui kasutate välisgrilli, kasutage grillipinna puhastamiseks seepi ja vett, puhastuslappe ja grillharja. Eemaldage kogunenud rasv. Puhastage ummistunud gaasiavad, kui kasutate gaasigrilli, kuna see võib olla tuleoht.Kui kasutate gaasigrilli, lülitage gaas enne puhastamist kindlasti välja!Grillpanni puhastamisel kasutage kindlasti sobivat puhastusvahendit, kuna mõned puhastusmaterjalid võivad panni pinda kahjustada .

6
Kanna pintsli või salvrätikuga õhuke kiht toiduõli grillipinnale. Jahubanaanid on väga tärkliserikkad puuviljad ja need jäävad kergesti grillipinna külge kinni. Lihtne viis selle probleemi vältimiseks on õlitada grillipind kergelt neutraalse maitse ja kõrge suitsemistemperatuuriga õliga, mis hoiab ära selle kõrbemise ja jahubanaanide maitse muutmise. Lihtsalt pintseldage või pühkige grillipinda kerge õlikihiga! Taimeõli on alati hea võimalus kasutada, kuna sellel ei ole tugevat maitset ja see ei kõrbe kergesti. Kandke õli kindlasti enne, kui hakkate grilli kuumutama. pinnale ja laske sellel saavutada maksimaalne küpsetustemperatuur, et liigne õli ära põletada.

7
Eelsoojendage grill keskmiselt kõrgele kuumusele ehk umbes 450 °F (232 °C). Grilli õigele temperatuurile seadmine on võtmetähtsusega jahubanaani väliskülje krõbeda kõrbemise saavutamiseks, säilitades samal ajal sisemuse pehme. Enne küpsetamist laske grillipinnal saavutada tipptemperatuur, kuna see tagab hea kõrbemise ja hoiab ära kleepumise.

8
Küpseta jahubanaane, et mõlemalt küljelt oleks hea söe. Kõige parem on paljastunud viljad esmalt röstida, nii et jahubanaan tuleks asetada grillile lõikepool allapoole. Umbes 5 minuti pärast kontrollige, kas jahubanaan on korralikult kõrbenud ega kleepuks grillipinna külge. Keerake jahubanaanid spaatli või tangidega ümber ja laske neil veel 5 minutit kõrbeda. Kasutage väligrillil kindlasti metallist spaatlit või tange.

9
Lisage küpsenud poolele valmistatud kaste, et tekiks glasuur. Pärast esmast ümberpööramist on aeg hakata oma kastet lisama! Katke paljastatud külg pärast ümberpööramist lihtsalt pintsli, pintsli või lusikaga. Kui jahubanaani uuesti ümber pöörate, katke teine ​​pool. Kui jahubanaan jätkab küpsemist, muutub kastme kate maitsvaks kleepuvaks glasuuriks. Kui kasutate kastet, milles on võid või rasva, olge ettevaatlik, et te ei tilguks liiga palju grillile, kuna see võib põhjustada tulekahju süttima ja jahubanaanid võib-olla üle küpsetama. Isegi koore pool peaks olema glasuuriga!

10
Keerake jahubanaane iga paari minuti järel kokku umbes 20 minuti jooksul. Pärast esmast praadimist on oluline jahubanaane pidevalt pöörata, et need küpseksid lõpuni. See võimaldab teil ka jätkata kastme lisamist iga ümberpööramisega, et luua ühtlane väliskate.

11
Tõsta keedetud jahubanaanid tulelt taldrikule puhkama. Kahekümne minuti pärast on jahubanaanid täielikult küpsed. Eemaldage need grillimispinnalt ja asetage taldrikule. Laske oma jahubanaanidel mõni minut jahtuda, enne kui eemaldate need koortest. Seejärel serveeri ja naudi! Kui sul on kastet alles, võid seda jahtudes niristada grillitud jahubanaanidele.