Kuidas keeta jahubanaanid

Kui teile meeldivad Aafrika, Lõuna-Ameerika ja Kariibi mere toidud, olete tõenäoliselt kohanud jahubanaane. Kuna neid tärkliserikkaid puuvilju tuleb küpsetada, koorige need enne toiduvalmistamismeetodi valimist ja viilutage. Prae need kuumas õlis krõbedaks roa saamiseks või küpseta ahjus tervislikumaks. Lisaroa või magustoidu kiireks valmistamiseks prae jahubanaane väheses võis, kuni need muutuvad pehmeks.

1
Valige jahubanaanid selle järgi, kui magusad need teile meeldivad. Tõenäoliselt olete turul või toidupoes näinud jahubanaane, mis on peaaegu mustad. Need on kõige küpsemad, seega kõige magusamad. Kui eelistate neid vähem magusaid, otsige jahubanaani, mis on enamasti kollane ja mõne musta täpiga. Rohelised jahubanaanid on kõige tugevamad ja kõige vähem magusad, nii et võite valida need, kui soovite soolasemat rooga. Tavaliselt leiate jahubanaanid toidupoest banaanide lähedalt. Kuigi jahubanaanid on sarnased, sisaldavad need rohkem tärklist ja vähem suhkrut kui banaanid.

2
Lõika jahubanaanide mõlemast otsast 1 tolli (2,5 cm) kaugusel. Jahubanaani koorimise hõlbustamiseks võtke terav nuga ja lõigake mõlemad otsad ettevaatlikult ära. Visake ära iga jahubanaani vars ja ots. Vältige varre painutamist, et see tagasi koorida. Jahubanaani koor on paksem kui banaani koor, nii et te ei saa neid samal viisil koorida.

3
Lõika pikuti läbi koore. Hoidke jahubanaani oma lõikelaual paigal ja tehke ettevaatlikult jahubanaani ühest otsast teise otsa õhuke pilu. Veenduge, et lõikaksite läbi ainult koore, mitte läbi jahubanaani viljaliha.

4
Tõmmake koor ära. Tõmmake koor jahubanaani viljaliha küljest sõrmedega ära. Seda on lihtsam teha väga küpse jahubanaaniga, mis kukub peaaegu ise ära. Kui tegite rohelisele jahubanaanile 2 pilu, tõmmake koore mõlemad pooled viljalihast vastassuundades eemale.

5
Viiluta jahubanaan 1–2 tolli (1,3 cm) või 1 tolli (2,5 cm) tükkideks. Lugege retsepti, mida kasutate, et määrata, kui suureks jahubanaanitükid lõigata. Enamikus retseptides soovitatakse jahubanaanid risti lõigata, et saada palju 1–2 tolli (1,3 cm) või 1 tolli (2,5 cm) tükke. Soovi korral viilutage jahubanaan diagonaalselt. See suurendab jahubanaanide pindala, nii et need muutuvad krõbedamaks ja maitsekamaks.

6
Kuumutage pannil 1–1–2 tassi (350 ml) taimeõli temperatuurini 191 °C (375 °F). Pange sügav pann pliidile ja valage taimeõli. Kinnitage fritüüri termomeeter panni küljele ja lülitage põleti keskmisele või kõrgele kuumusele. Kuumutage õli, kuni see saavutab 191 °C (375 °F). Kui õli kuumeneb jätkuvalt üle 375 °F (191 °C), keerake põletit veidi alla. -fry termomeeter, kuumuta õli läikima. Kui arvate, et see on valmis, laske 1 tükk jahubanaani õli sisse. Kui õli on piisavalt kuum, hakkab see kohe mullitama ja praadima. Kui ei, oodake veel minut ja kontrollige uuesti.

7
Asetage 4 või 5 jahubanaanitükki kuuma õli sisse. Asetage oma lõikelauale 4 suurt jahubanaani, mille olete viilutanud 1-tollisteks (2,5 × cm) tükkideks. Laske oma kätega 4 või 5 tükki aeglaselt õli sisse, vältides nende maha pillamist, vastasel juhul võib õli teid pritsida. Kui kardate, et õli põletab teid, asetage jahubanaanitükid lõhikuga lusikale ja Laske see otse õlisse. Oluline on jahubanaanid partiidena praadida, et õli temperatuur kiiresti ei langeks.

8
Prae jahubanaane 4–5 minutit. Seadke taimer ja laske jahubanaanitükkidel praadida, kuni need on rikkalikult kuldpruunid. Kasutage lõhikuga spaatlit või lusikat, et poole praadimise ajal need ettevaatlikult ümber pöörata. See tagab, et need muutuvad mõlemalt poolt krõbedaks ja pruuniks. Kui jahubanaanid pruunistuvad liiga kiiresti, alandage põleti temperatuuri.

9
Tõsta praetud jahubanaanid paberrätikuga vooderdatud taldrikule. Võta lõhikuga spaatel või lusikas ja tõsta praetud jahubanaanid ettevaatlikult vooderdatud taldrikule. Paberrätik imab endasse liigse rasva. Enne järgmise partii jahubanaanide praadimist laske õlil soojeneda temperatuurini 375 °F (191 °C).

10
Puista jahubanaanidele veidi soola või suhkrut. Maitsesta praetud jahubanaanid meelepärasel viisil või jäta need puhtaks. Nautige jahubanaane, kui need on kuumad, kuna need ei säili hästi.

11
Kuumuta ahi 218 °C-ni (425 °F) ja vooderda leht küpsetuspaberiga. Asetage oma tööpinnale ääristatud küpsetusplaat ja rebige küpsetuspaberist tükk. Asetage paber lehele ja asetage see kõrvale. Kui teil pole pärgamentpaberit, võite asetada silikoonmatt või pihustada leht mittenakkuva küpsetusspreiga.

12
Segage jahubanaanitükid kausis või, suhkru ja soolaga. Asetage segamisnõusse 2 küpset jahubanaani, mille olete viilutanud 1-tollisteks (2,5 cm) tükkideks. Lisa 1 sl (14 g) sulatatud võid või õli, 1 tl (4 g) suhkrut ja 1 näpuotsaga soola. Seejärel viskage segu lusikaga õrnalt, kuni jahubanaanid on kaetud. Soovi korral kasutage või asemel oma lemmik taimeõli. Kui te ei soovi, et jahubanaanid oleksid magusad, võite suhkru välja jätta.

13
Laota maitsestatud jahubanaanitükid lehele. Viige tükid pärgamendiga vooderdatud lehele ja asetage need nii, et need oleksid ühes kihis. Veenduge, et iga tükkide vahele jääks vähemalt 1,3 cm (1–2 tolli) vaba ruumi, et need röstiksid ühtlaselt. Pärgamenti pole vaja määrida, kuna see sisaldab silikooni. See hoiab ära jahubanaanide kleepumise.

14
Küpseta jahubanaane 10–12 minutit. Pane leht ahju ja rösti jahubanaane, kuni need muutuvad täiesti pehmeks. Küpseta jahubanaane, kuni need muutuvad rikkalikult pruuniks. Seejärel serveerige neid kuumana. Küpsetatud jahubanaanid on suurepärane magustoit või lisand rikkaliku eine jaoks.

15
Sulata või koos õliga pannil. Pane 2 supilusikatäit (28 g) võid pliidil suurele pannile. Lisage 2 supilusikatäit (30  ml) rapsiõli ja keerake põleti keskmisele madalale tasemele. Segage aeg-ajalt võid, et see õliga seguneks. Asendage kookosõliga, et maitse oleks kergelt troopiline.

16
Asetage jahubanaanitükid pannile. Võtke 2 jahubanaani, mille olete viilutanud 1,3 cm (1–2 tolli) tükkideks, ja asetage need pannile. Paigutage viilud nii, et need oleksid ühes kihis ega kattuks. Kui soovite küpsetada rohkem kui 2 jahubanaani, küpsetage neid partiidena.

17
Prae jahubanaane 10–12 minutit ja keera neid iga paari minuti järel. Hoidke põletit keskmiselt madalal kuumusel, et jahubanaanid liiga kiiresti ei pruunistuks. Keerake jahubanaanid spaatli või lusikaga iga paari minuti järel ümber ja küpseta, kuni need on mõlemalt poolt kuldpruunid. Ka jahubanaanid pehmenevad haududes.

18
Lülitage põleti välja ja serveerige jahubanaane nende võise kastmega. Tõsta jahubanaanid lusikaga serveerimistaldrikule ja vala ettevaatlikult pannile jäänud või viiludele. Seejärel serveerige neid tavalisel kujul või puistake neile veidi soola või suhkrut. Parima maitse ja tekstuuri saavutamiseks sööge jahubanaanid kohe ära.