Kuidas hoida suhkruküpsiseid levimast

Suhkruküpsiste küpsetamine võib olla üks masendavamaid köögiprojekte. Olete just veetnud aega tainast segades, rullides, lõigates lõbusaid kujundeid ja küpsetanud neid ainult siis, kui avastasite, et need on laigudeks levinud. Et seda tulevaste partiide puhul ei juhtuks, kasutage retsepti, mis annab teile vormi säilitava taigna. Töötage sellega, kui see on külm, ja naudite koheselt teravate servadega suhkruküpsiseid!

1
Valige retsept, milles kasutatakse 1 osa võid 3 osa jahu kohta. Kui teil on rohkem võid, näiteks 2 osa võid 3 osa jahu kohta, sulab või küpsiste küpsedes kiiresti, pannes need laiali. Seetõttu on oluline leida retsept, mis tasakaalustab või ja jahu vahekorda. Proovige näiteks suhkruküpsise retsepti, mis kasutab 1 tassi (226 g) võid ja 3 tassi (360 g) jahu.

2
Järgige retsepti, mis kasutab sooda asemel küpsetuspulbrit. Teie suhkruküpsise tainas on tegelikult happeline, kuid kui lisate kergitusainena söögisoodat, neutraliseerib see happesuse ja muudab küpsised laiali. Küpsetuspulber on happeline, nii et see aitab tainal oma kuju säilitada. Veenduge, et kasutate küpsetuspulbrit, mille kehtivusaeg pole aegunud, vastasel juhul ei kerki küpsised pehmeks.

3
Vältige taignas tuhksuhkru kasutamist. Olete ilmselt näinud küpsiste retsepte, mis nõuavad granuleeritud suhkru asemel tuhksuhkrut. Kahjuks, kuna tuhksuhkur on nii peen, sulab see kiiremini, mis muudab teie küpsised laiali. Küpsiste kuju säilitamiseks kasutage granuleeritud suhkrut. Võite proovida ka roosuhkrut, kuna see on granuleeritud suhkrust vähem rafineeritud ja jämedam.

4
Mõõtke taigna valmistamisel hoolikalt kõiki retsepti koostisosi. Kuna küpsetusretseptides on või, jahu, suhkru ja juuretiste konkreetne tasakaal, on kriitiline kaaluda iga koostisosa selle asemel, et neid kogus silma peal hoida. Näiteks jahu mõõtmiseks kühveldage jahuanumasse mõõtetops ja tõmmake noa tasane serv üle selle tasandamiseks. Suhkruküpsised võivad levida, kui jahu pole piisavalt, nii et mõõtke täpselt. Kui need ikka laiuvad, lisage oma tainale veel 2 supilusikatäit (30 g) jahu. Kõige täpsema tulemuse saamiseks kasutage koostisosade kaalumiseks köögikaalu.

5
Vahusta võid ja suhkrut tervelt 5 minutit. Tõenäoliselt käsib teie retsept kreemitada võid ja suhkrut, kuni segu on kerge ja kohev. Kui te pole kindel, mida see tähendab ja teie küpsised on levinud, peate tõenäoliselt võid ja suhkrut kauem vahustama. Vahusta segu keskmisel kiirusel 5 minutit ja kraabi aeg-ajalt kausi külgi alla. Kasuta toasooja võid, sest see vahustab kergesti. Ärge tehke tainast sulavõiga, sest see ei hoia ahjus oma kuju. Või ja suhkru kloppimine või kreemitamine muudab taigna vähem tihedaks, nii et rasv ja suhkur ei sulaks nii kiiresti. See aitab küpsistel paremini oma kuju hoida.

6
Jahuta väljalõigatud küpsisetainast 10–15 minutit. Tainast ei ole vaja enne lahti rullimist ja kujunditeks lõikamist või viilutamist jahutada. Asetage küpsised lihtsalt küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja asetage need külmikusse, kuni ahju eelsoojendate. Võite taina külmkapis hoida, kui tundub, et see muutub töötamiseks liiga pehmeks või kleepuvaks.

7
Kuumuta ahi enne küpsiste panemist. Kui tavaliselt lülitate ahju sisse ja torkate küpsiselehe kohe sisse, levivad teie küpsised rohkem, sest need hakkavad enne küpsetamist sulama. Aidake oma küpsistel kuju hoida, soojendades ahju enne küpsiselehe ahju panemist ja taimeri seadistamist.

8
Rulli tainas enne kujundite lõikamist umbes 1–3 tolli (0,85 cm) õhukeseks. Kui teie retseptid nõuavad taigna õhemaks rullimist, järgige selle juhiseid. Üldiselt, mida paksemad on küpsisevormid, seda rohkem need laiali lähevad, nii et enne vormide lõikamist rullige tainas vähemalt 1 sentimeetri (0,39 tolli) õhukeseks. Kui tainas muutub rullimisel soojaks või kleepuvaks, kleepige see sisse. külmikusse mõneks minutiks jahtuma, et sellega oleks lihtsam töötada.

9
Asetage küpsised silikooni asemel pärgamentpaberiga vooderdatud lehtedele. Silikoonist küpsetusmatid on populaarsed, kuid kuna need on mittenakkuvad, jaotavad need küpsisetaigna kiiresti küpsetusplaatidele. Rebige pärgamentpaberileht ära ja kasutage seda oma lehel. See hoiab ära küpsiste kleepumise ja aitab neil ühtlaselt küpseda. Enne äraviskamist võite küpsetuspaberilehti paar korda uuesti kasutada.

10
Küpsetage 1 leht suhkruküpsiseid korraga, et need küpseksid ühtlaselt. Ärge pange eelsoojendatud ahju korraga rohkem kui 1 küpsiseleht, sest need küpsevad täiesti erinevalt. Näiteks ahju ülemises kolmandikus oleva plaadi küpsetamine võib võtta kauem aega kui ahju alumises kolmandikus. Asetage leht keskmisele restile, et ahju kuumus ringleks ühtlaselt. Aja tõhusaks kasutamiseks rullige lahti ja lõigake küpsiseleht, kuni ahjus küpseb teine ​​leht.

11
Enne teise küpsisepartii küpsetamist jahutage küpsetusplaat. Kui asetada väljalõigatud küpsisevormid kuumale ahjuplaadile, hakkab tainas kohe sulama ja laiali valguma. Enne järgmise partii valmistamist kasutage teist küpsetusplaati või laske sellel täielikult jahtuda. See on veel üks põhjus, miks küpsiste partiidena küpsetamine ja rullimine toimib tõhusalt.

12
Kärbi küpsiseid oma küpsiselõikuriga, kui need küpsemise ajal ikka laiali lähevad. Kui teete suhkruküpsiste küpsetamisel neid muudatusi, peaksite avastama, et need hoiavad oma kuju. Kui need siiski veidi laiali lähevad, siis võta küpsised ettevaatlikult ahjust välja ja suru küpsiseform kuuma küpsise peale alla, et üleliigne ära lõigata. Seejärel pintseldage puru kondiitripintsliga maha. Kärbige küpsiseid enne, kui need jahtuvad, muidu võivad need mureneda ja praguneda.