Kuidas hoida spagetid kleepumast

Täiusliku pasta valmistamine on oluline köögioskus. Kui teie spagetid kleepuvad kokku, on tõenäoline, et teete väikese kulinaarse faux pas’i, näiteks loputate pasta või kasutate liiga vähe vett. Hea spagettide puhul on oluline ajastus, alates esimesest segamisest kuni pasta kastmega katmiseni.

1
Veenduge, et teil oleks väga suur pastapott. Seitse liitrit (6,6 l) või suurem pastapott võimaldab keeta kilo pastat. Rohkem kui piisavas koguses veega keetmine hoiab ära ka pasta kleepumise.

2
Valage iga naela (0,4 kg) spageti kohta viis kuni kuus liitrit (4,7–5,6 liitrit) vett. Üleliigne vesi laseb pastal ka pärast kuiva pasta lisamist kiiresti keema tõusta. Pika pasta (nt spagetid või fettuccini) keetmisel on väga oluline kasutada palju vett. Pikk pasta vajab ruumi, et potis ringi liikuda ilma külgedele kinni jäämata.

3
Lisage veele üks supilusikatäis (18 g) soola, kui vesi keeb. Soolavesi maitsestab pasta.

4
Ärge lisage vette õli. Kuna õli katab spagetid, ei lase see pastakastmel välispinnale kinni jääda. Teie pasta kleepub tõenäolisemalt kokku.

5
Segage pasta ühe kuni kahe minuti jooksul pärast selle potti lisamist. Kasutage taimerit, et te ei küpsetaks oma pastat üle ega alaküpseks.

6
Hoia potilt kate ära, et see ühtlaselt küpseks ja üle ei keeks.

7
Testige oma spagette kaks minutit enne taimeri helisemist. See peaks olema hambumuskoha suhtes kindel, seda nimetatakse ka “al dente”.

8
Nõruta spagetid kohe, kui need on valmis. Pasta keetmisel eraldub tärklist vette. Selle kleepumise peatamiseks peate sellest tärkliserikkast veest kohe lahti saama.

9
Ärge loputage oma spagette. See muudab selle kokku; tärklis kuivab pastale ja muudab selle kleepuvaks.

10
Valage see kohe pärast kurnamist sooja kastmega. Selle asemel, et kokku kleepuda, kleepub pastakaste pasta külge. Tulemuseks peaks olema sametine sile pastaroog.