Kuidas grillil kooki küpsetada

Grillil koogi küpsetamine võib olla lõbus projekt, eriti grilli puhul. Enamikku koogiretsepte saab grillil küpsetada seni, kuni grilli reguleerite. Niikaua kui olete oma koogi jälgimisel valvas, saate hõlpsalt valmistada külalistele maitsva grillkoogi.

1
Lülitage gaasigrillil kuumus sisse. Gaasigrilliga töötades peate lihtsalt kuumuse sisse lülitama. Kui te pole kunagi varem grillil küpsetanud, tuleb grillil õige kuumuse saavutamiseks veidi katsetada. Alustuseks lülitage sisse ainult üks põleti ja jätkake sealt vastavalt vajadusele õige temperatuuri saavutamiseks.

2
Korraldage oma söed söegrilli jaoks. Kui kasutate söegrilli, peate enne grilli sisselülitamist lisama süsi. Kui soovite koogi küpsetamiseks kasutada otsese ja kaudse kuumuse segu, asetage söed ringikujuliselt ümber grilli külgede. Soovite keskele avatud ruumi, kus kook asub ülal.

3
Viige grill õigele küpsetustemperatuurile. Õige temperatuuri saavutamiseks on vaja katsetada. Temperatuuri jälgimiseks kasutage ahju termomeetrit. Kooke tuleks tavaliselt küpsetada umbes 177 °C (350 °F). Proovige soojendada vähemalt 25 °F (-4 °C) võrra kuumemaks. Seda seetõttu, et grilli kaudu kaob soojus kergemini. Kooki kontrollides ja grillile lisades kuumus kõikub. Gaasigrilli puhul peate võib-olla temperatuuri tõstmiseks rohkem küttekehasid sisse lülitama või teatud õhutusavad sulgema. Söegrilli puhul võib vaja minna ka ventilatsiooniavade sulgemiseks. Abiks võib olla ka söe lisamine.

4
Lisa oma virsikud koogivormi põhja. Määri 8-tolline (20 sentimeetrine) koogivorm rasvaga. Vala virsikud panni põhja ja aja need lusika või spaatliga ühtlase kihina laiali.

5
Sega suhkur, piim, õli, vanill ja muna. Lisa suhkur, piim, õli, vanill ja muna segamisnõusse. Kasutage lusikat või elektroonilist mikserit, et segada kõik ühtlaseks ja ühtlaseks seguks.

6
Lisa jahu ja sool. Sega kausis omavahel jahu ja sool. Lisa jahu/soola segu väikestes kogustes, segades seda lusika või elektroonilise mikseri abil. Jätkake, kuni olete lisanud kogu jahu ja soola. Kui olete valmis, peaks tainas olema kogu ulatuses ühtlane.

7
Vala tainas virsikutele. Valage tainas pannile spaatliga, kattes virsikud. Kasutage taigna ülaosa tasandamiseks spaatlit.

8
Aseta grilli põhja veega täidetud pann. Võtke umbes sama suur pann kui teie koogiplaat. Täitke see veega ja asetage see grillivärava alla, kohe alla, kus asetate oma koogi. Kui kasutate söegrilli, lükake kuumad söed panni ümber.

9
Küpseta oma kooki 40 minutit. Asetage kook grilliväravale, veekausi kohale. Katke grill ja seadke taimer 40 minutiks.

10
Reguleerige kuumust aeg-ajalt, et see püsiks ühtlane. Jälgige temperatuuri kogu küpsetusprotsessi vältel. Temperatuur aeg-ajalt langeb. Kui see juhtub, kas liigutage süsi ringi, et need uuesti suitsema saaksid, või keerake gaasigrill kuumust üles. Temperatuuri tõstmiseks võite sulgeda ka grilli siibrid. Kuumuse jälgimiseks võite kasutada ahju termomeetrit.

11
Eemaldage kook grillilt. Pärast 40 minuti möödumist eemaldage kook grillilt. Kontrollige, kas see on tehtud, torgates koogi sisse hambaorki või midagi sarnast. Kui see tuleb puhtana, on teie kook küpsenud. Kui teie kook ei ole 40 minuti pärast küpsenud, grillige seda veel mõni minut ja kontrollige uuesti.

12
Lase jahutusrestil 45 minutit jahtuda. Seejärel tõmmake noaga mööda koogi servi ja eemaldage see vormist. Lõika viiludeks ja serveeri.

13
Valmis.