Kuidas grillida lõhet nahaga

Maitsva, kuid tervisliku eine saamiseks grillige lõhet koos nahaga. Enne hästi õlitatud grillile asetamist veenduge, et lõhe on luudest eemaldatud ja ühtlaselt lõigatud. Küpsetage lihapoolt kõigepealt soolaga, et see ei kleepuks. Seejärel küpseta lõhet koorega, kuni see on roosa ja helbeline. Krõmpsuva nahaga lõhe grillimine pole sugugi keeruline, nii et proovige!

1
Tõmmake lõhe seest välja kõik nõela luud. Laota lõhe naha alla lõikelauale. Liigutage sõrmedega üle liha, et tunda väikseid kõvasid tükke. Haarake luude otstest nõeltangide või pintsettidega ja tõmmake need viltu välja. Proovige luud välja tõmmata nurga all, kuhu need on suunatud. Tõmmates neid otse üles, rebeneb kala.

2
Lõika lõhe fileeks. Kasutage teravat nuga, et jagada suuremad lõhetükid umbes 1–1–2 tolli (3,8–5,1 cm) laiusteks fileedeks. Tükid ei pea olema täiuslikud, kuid püüdke neid hoida ligikaudu ühesuurused, et need küpseksid sama kiirusega.

3
Maitsesta kala puista soolaga. Puista igale lõhetükile ühtlaselt näpuotsaga koššersoola. Sool hoiab ära kala kleepumise grilli külge.

4
Lase lõhel 20 minutit puhata. Jätke lõhe välja, et see jõuaks toatemperatuurini. Parim on seda teha siis, kui grill kuumeneb. Kui plaanite lõhet marineerida, on see ka ideaalne aeg lasta lõhel marinaadis lihapool all puhata. Võite kasutada näiteks tavalist teriyaki marinaadi, mis on valmistatud sojakastme, ingveri, küüslaugu ja pruuni suhkruga. .

5
Õlitage grill kergelt paberrätikuga. Tõsta paberrätik kokku ja vala sellele veidi taimeõli. Pühkige tangide abil paberrätik üle grillresti. Kandke õli peale ainult õhukese kihi, et tuli ei süttiks.

6
Kuumuta grill keskmisel kuumusel. Keskmiselt kõrge temperatuur võrdub umbes 375 °F (191 °C), kui teie grillil on termomeeter. Grilli hilisemaks testimiseks hoidke kätt selle kohal. See peaks tunduma nii kuum, et saate oma kätt selle kohal hoida vaid 1 sekundi.

7
Grilli nahata poolt 5 minutit. Laota fileed grillile nahaga ülespoole, et need kõik ühtlaselt küpseksid. Vältige lõhe puudutamist, kuni olete valmis seda ümber pöörama. Kui lõhe on valmis, hakkab liha grillist eemale kõverduma. Kui teile meeldib eriti krõbe nahk, võite selle asemel küpsetada naha poole.

8
Keera lõhe spaatli või tangidega ümber. Kui lõhe kleepub grilli külge, kui proovite seda ümber pöörata, pole see tõenäoliselt tehtud, nii et laske sellel veel minut küpseda.

9
Grilli naha poolt 10 minutit. Umbes 6 minuti pärast hakkab lõhe keskelt roosaks muutuma ja 10 minuti pärast on see täielikult läbi küpsenud. Valmistatud lõhe näeb väga roosa ja helbeline välja. See tundub katsudes kõva, mitte pehme ja käsna. Olenevalt grillist ja filee paksusest võib teie lõhe küpsetamiseks rohkem aega vajada. Lõhe küpsemisel ilmub valge vaht, mida nimetatakse albumiiniks. Natuke on normaalne, kuid kui teie lõhe on sellega kaetud, tähendab see, et see on üleküpsenud. Eemaldage lõhe, kui märkate valgete laikude moodustumist.

10
Tõsta lõhe serveerimistaldrikule ja lase 2 minutit puhata. Võtke lõhe metallist spaatliga üles ja asetage see taldrikule. Olenemata sellest, kui maitsev see välja näeb, laske sellel 2 minutit puhata. Kala küpsetamine jätkub jääksoojuse tõttu.